Strona 1 z 1

Anafranil (Clomipramine)

PostNapisane: Wt lis 25, 2008 11:33 am
przez adamjan11
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w stosowaniu anafranilu w leczeniu glejaków? Jaka dawka etc.? Pozdrawiam. Adam Biernacki.

Re: anafranil

PostNapisane: Wt lis 25, 2008 12:37 pm
przez moto_kate
Anafranil jest zarejestrowany jako lek na depresję: http://www.naszaapteka.com.pl/index.php ... ranil%D7ZR, ale rzeczywiście jest testowany pod kątem działania przeciwnowotworowego: http://www.curehunter.com/public/pubmed18360710.do. Potem postaram się coś wyszperać więcej na ten temat.

Re: anafranil

PostNapisane: Śr gru 03, 2008 9:40 pm
przez moto_kate

Re: anafranil

PostNapisane: So gru 06, 2008 7:38 pm
przez moto_kate
http://www.nextbio.com/b/literature/lit ... il&author=
http://www.nextbio.com/b/literature/lit ... il&author=
http://www.spandidos-publications.com/i ... o_32_4_829

http://www.asco.org/ASCO/Abstracts+&+Vi ... ctID=30405 - tu jest podane dawkowanie podczas prób klinicznych!



Przesłanki: Pomimo dostępnych konwencjonalnych metod kontrolowania złośliwego glejaka, rokowania pozostają nędzne. Obecna terapia składa się z chirurgii i radioterapii wraz z cytotoksyczną chemioterapią stosowanych równolegle, razem lub w momencie nawrotu choroby. Podejście to rzadko skutkuje wyleczeniem. Nasze badania laboratoryjne pokazały, że pewna ilość leków heterocyklicznych (w tym clomipramine, desmethyl clomipramine, doxepin i amitriptyline) i selektywne inhibitory wstecznego wychwytywania serotoniny (w tym citalopram, fluoxetine i fluvoxamine maleate) aktywują mitochondrialne prowadzoną apoptozę w komórkach złośliwego glejaka poprzez celowanie w komplex III łańcucha oddechowego i podwyższanie potencjału membrany, co skutkuje uwolnieniem cytochromu C i aktywacją ścieżki kaspaz aż do śmierci komórki.

Metody: Przez 4,5 roku serii 27 pacjentów ze złośliwym glejakiem przepisano clomipramine jako wspomaganie do ich konwencjonalnego leczenia w narastającej dawce od 25mg dziennie do stałej dawki 150mg dziennie. Rezultaty w tej niewielkiej próbie oceniano w oparciu o czas przeżycia i badania rezonansem magnetycznym. Były one korzystne w porównaniu ze średnim czasem przezycia zanotowanych w dawniej badanych grupach kontrolnych.

Rezultaty: U pięciu pacjentów (19.2%) choroba postępowała podczas leczenia. 21 pacjentów (80.8%) wykazało dobrą częściową odpowiedź na leczenie (klinicznie i radiologicznie). Odsetek przeżyć obliczano metodą Kaplana-Meiera; mediana przeżycia wyniosła 27 miesięcy.

Wnioski: Te wczesne wyniki dla raczej wybiórczej grupy pacjentów doprowadziły do większej próby klinicznej. Zakres skutków ubocznych jest korzystny, jedynie 5% pacjentów wycofało się z powodu problemów żołądkowo-jelitowych lub neurologicznych. Ten dobrze tolerowany lek, zaprojektowany, by przekraczać barierę krew-mózg, jest wart dalszych badań."

Re: anafranil

PostNapisane: So gru 13, 2008 12:26 am
przez Crono5
Wpominalem tez o nim tutaj:
viewtopic.php?p=8150#p8150