NADCA - KANADA

Tutaj można zadawać wszelkie nurtujące pytania związane z NaDCA.

NADCA - KANADA

Postprzez olek1 » Śr lip 02, 2008 10:55 pm

czy jest ktoś na forum ,kto prowadzi terpaięDCA pod kontrolą kliniki z Kanady??

jesli tak , jakiie są rezultaty ??
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez moto_kate » Cz lip 03, 2008 7:24 am

_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: NADCA - KANADA

Postprzez adrianna » So paź 11, 2008 9:31 pm

Witaj
Ja jestem na etapie załatwiania DCA z Kanady dla mojego taty. Ma raka płuc drobnoomórkowego z przerzutami. Przesłałam wszystkie wyniki. Mam nadzieję , że DCA szybko do mnie dotrze. To jedyna deska ratunku, która nam pozostała, lekarze powiedzieli, że zostało niewiele czasu. Pozdrawiam Adrianna
adrianna
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): So paź 11, 2008 7:34 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez krejzimen » Śr lut 18, 2009 6:24 pm

Witam! Co dokładnie przysyłają z Kanady po przesłaniu im pełnej dokumentacji? Czy tylko dawkowanie czy jeszcze jakieś przydatne informacje?
krejzimen
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:02 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez april » Wt sie 31, 2010 12:27 pm

Błagam prosze pomóż nam. Dzisiaj odebrałam wyniki biopsji mamy, które nawiasem mowiac nic nie mówią !!!!!!!!!!!!! Porostu miesjsce tak ciężko dostępne , że nie dało rady pobrać fragmentu do badań. Jesteśmy skołowani . Mam w ciągu dwóch tygodni przestała chodzić i mówić. Wiadomo jedynie ,że są dwa gózy w strukturach głębokich mózgu. Wiem o DCA ale niewiem gdzie kupić a czas jak wiadomo się liczy. Błagam Was i prosze o konkretne namiary na adresy. Lub jakikolwiek inny sposób. Mó jn tel to 509 270 628 a adres darqom100@wp.pl. Błagam liczy się każda minuta
april
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): N sie 29, 2010 2:07 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez nastka25 » Śr wrz 01, 2010 11:05 pm

Nie rozumiem dlaczego wszyscy sprowadzają NaDCA z Kanady skoro jest dostępne w Polsce. Wydaje mi się ze zakupienie w Polsce jest o wiele wygodniejsze i można paczkę otrzymać nawet po dwóch dniach. Tym bardziej, że ludziom bardzo zależy na czasie a stan pacjentów jest krytyczny.
nastka25
swój człek
 
Posty: 129
Dołączył(a): So lis 21, 2009 6:49 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez krejzimen » Cz wrz 02, 2010 8:56 am

Zamówienie w Polsce oczywiście jest szybsze i tańsze, ale kluczowe jest ustalenie dawkowania a to robi tylko klinika w Kanadzie. Ja proponuję pierwszy raz skontaktować sie z Kanadą, aby ustalić dawkowanie i niezbędne suplementy a później zamawiać DCA w Polsce.

PYTANIE DO NASTKA25: gdzie w Polsce jest dostępne NaDCA? Ja znam jedno laboratorium, gdzie można zamówić drogą wysyłkową, ale być może znasz więcej miejsc. Będę wdzięczny za info.
krejzimen
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:02 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez nastka25 » Cz wrz 02, 2010 11:11 am

Krejzimen ja też jestem takiego zdania, żeby się z Kanadą skontaktować w celu ustalenia dawkowania, ale nie trzeba zamawiać u nich. Wrocławska firma Adeviq-Spin zajmuje się produkcją i dostawą NaDCA do domu. Pracuje tam moja koleżanka i właśnie ona osobiście się tym zajmuje. Z tego co wiem to ma bardzo dużo zleceń, codziennie robi jakaś syntezę NaDCA. Myślę, że warto się do niej zgłosić i porozmawiać.
nastka25
swój człek
 
Posty: 129
Dołączył(a): So lis 21, 2009 6:49 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez nastka25 » Cz wrz 02, 2010 11:13 am

Podaje namiary na NaDCA.
gg: 4272529
e-mail: nadca.pl@gmail.com
nastka25
swój człek
 
Posty: 129
Dołączył(a): So lis 21, 2009 6:49 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez nastka25 » Pt lis 05, 2010 1:34 pm

Czy ktoś kontaktował się z Kanadą w celu ustalenia dawkowania i suplementacji? Mój tata od 12 dni bierze NaDCA w dawce 12 mg dziennie na kg masy ciała,a ja cały czas się zastanawiam czy ta dawka nie jest za mała i nie trzeba by rozważyć jej zwiększenie. Jeżeli chodzi o suplementacje dostaje dożylnie wit.C, kwas alfa liponowy i jakąś mieszankę aminokwasów. Do tego w tabletkach wit.E 200 mg dziennie i koenzym Q10 180 mg dziennie i w postaci płynnej wyciąg z huby. Zastanawiam się nad dołączeniem do tego resweratrolu oraz jakiejś chemii np.temodalu bądź avastinu. Czytałam w materiałach o takich połączeniach. Czy ktoś z Państwa stosował NaDCA z temodalem bądź z Avastinem?Stać nas na kupno tylko jednego leku i boje się ze wydamy pieniądze na lek, który nie pomoże i nie będziemy mieli już innej drogi.Nie wiem jak długo stosować NaDCA, po jakim czasie robić przerwy i jak długie te przerwy. Jeżeli ktoś z Państwa kontaktował się z Kanadą i może rozwiać moje wątpliwości to bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo liczę na Waszą pomoc.
nastka25
swój człek
 
Posty: 129
Dołączył(a): So lis 21, 2009 6:49 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez krejzimen » So lis 06, 2010 7:17 pm

Ja stosowałem Temodal (podczas radioterapii) jeszcze zanim zacząłem brać DCA. Niestety pojawiła się wznowa i lekarze odcięli Temodal. Konsultowałem się z kliniką w Kanadzie i rozpisali mi schemat leczenia podczas brania Temodalu, natomiast nie wypowiedzieli się czy Temodal w jakikolwiek sposób reaguje z DCA. Więc w moim przypadku Temodal nie przyniósł oczekiwanych efektów, natomiast nie jestem w żadnym wypadku specjalistą, mogę jedynie powiedzieć jak było w moim przypadku.
Jeśli chodzi o dawkowanie to tak jak pisałem wcześniej najlepiej jeśli ustali to klinika w Kanadzie. Ja miałem przepisane DCA przez 2 tygodnie w ilości 20mg/dzień/kg ciała + suplementy kwas alfalipoknowy i wit. B1. Potem 2 tygodnie przerwy. Ostatnio pomagałem koledze, którego ojciec również zachorował, w skontaktowaniu się z Kanadą i jemu przepisali DCA przez 2 tygodnie w ilości 12mg/kg, a jako suplementy również kwas alfaliponowy, witaminę B1, ale dodatkowo L-karnitynę. Nie był to glejak, tylko rak płuc z przerzutami.
Więc jaki widać dawkowanie i suplementy są ustalane indwidualnie dla pacjenta i myślę że warto uzyskać te informacje z Kanady, niż zgadywać.
Pozdrawiam.
krejzimen
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:02 pm

Re: NADCA - KANADA

Postprzez Crono5 » Pn lis 08, 2010 12:32 am

krejzimen napisał(a):(...) ale dodatkowo L-karnitynę. (...)
L-Karnityne? o to ciekawe, a wspominali moze cos o Acetyl L Karnitynie? poniewaz L Karnityna ma slaba przyswajalnosc w przeciwienstwie do acetyl L karnityny.


nastka25 napisał(a):Czy ktoś kontaktował się z Kanadą w celu ustalenia dawkowania i suplementacji? Mój tata od 12 dni bierze NaDCA w dawce 12 mg dziennie na kg masy ciała,a ja cały czas się zastanawiam czy ta dawka nie jest za mała i nie trzeba by rozważyć jej zwiększenie. Jeżeli chodzi o suplementacje dostaje dożylnie wit.C, kwas alfa liponowy i jakąś mieszankę aminokwasów. Do tego w tabletkach wit.E 200 mg dziennie i koenzym Q10 180 mg dziennie i w postaci płynnej wyciąg z huby. Zastanawiam się nad dołączeniem do tego resweratrolu oraz jakiejś chemii np.temodalu bądź avastinu. Czytałam w materiałach o takich połączeniach. Czy ktoś z Państwa stosował NaDCA z temodalem bądź z Avastinem?Stać nas na kupno tylko jednego leku i boje się ze wydamy pieniądze na lek, który nie pomoże i nie będziemy mieli już innej drogi.Nie wiem jak długo stosować NaDCA, po jakim czasie robić przerwy i jak długie te przerwy. Jeżeli ktoś z Państwa kontaktował się z Kanadą i może rozwiać moje wątpliwości to bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo liczę na Waszą pomoc.


Jesli chodzi o witamine E to w przyapdku podawania z DCA jest nie wskazana gdyz jest to antyoksydant, a DCA wymaga do dzialania reaktywnych form tlenu (ROS) czyli wlasnie oksydantow, pierwotny protokol DCA z poczatku 2007 roku zalecal witamine C i E, ale pozniej zostaly one niejako wycofane z protokolu, wlasnie z uwagi na koniecznosc wystepowania zcynnikow pro oksydacyjnych. Dozylna forma witamina C jest jak najbardziej na miejscu gdyz podawana dozylnie zapewnia wysoka jej koncentracje w malym przedziale czasu co dziala prooksydacyjnie. Co do temodalu, to na forum byl przypadek siostry olsen35, ktora wlasnie podawala temoadal wraz z DCA i odpowiedz byla drastycznie pozytywna, juz po tygodniu stosowania byla widoczna poprawa (przed rozpoczeciem, siostra Olsen35 nie mogla mowic nie wstawala nie mogla ruszac rekami, po tygodniu byla w stanie sie poruszac i mowic) tutaj jest szybka kompilacja postow z forum:
https://docs.google.com/document/edit?i ... l=en&pli=1
Oraz ogolnie co do Temodalu to jest 50% szans ze zadziala zalezy od tego czy wystepuje metylacja promotora MGMT, dlatego przed rozpoczeciem podawania dobrze jest przeprowadzic badanie wycinka guza czy takowa metylacja wystepuje, tutaj posty na ten temat:
viewtopic.php?p=4730#p4730

viewtopic.php?p=11154#p11154
oraz:
http://www.nadzieja-glejak.pun.pl/viewtopic.php?id=184
tak wyglada wynik badania:
http://www.nadziejamoja.ovh.org/mgmt.pdf

aczkolwiek metylacja moze ulegac zmianie:
Stan metylacji O6-methy lguanine DNA-methyltransferase może ulec zmianie w czasie pomiędzy pierwszą operacją świeżo zdiagnozowanego glioblastoma a drugą operacją wznowy: implikacje kliniczne

oraz
Radioterapia + Temodal podsumowanie wyników badań

Jesli chce sie przyjmowac witamine E to lepiej rozwazyc ja w tej postaci:
"Vitamin E (VES) d-alpha tocopheryl succinate THIS FORM ONLY because it is 'redox silent'!"
wspominam o niej tutaj:
viewtopic.php?p=14171#p14171
info z watku odnosnie protokolu jaki stosuje Sandra, uzytkowniczka forum thedcasite, w przyapdku sowjego nowotworu piersi:
http://www.thedcasite.com/cgi/dcboard.c ... mode=all#0

Jako alternatywe do Avastinu mozna rozwazyc TM, ktory wlasnie podaje Klinika Medicor, ombniza on poziom miedzi w organizmie, przez co podobnie jak Avastin blokuje ukrwienie guza oraz jego zaopatrzenie w skladniki odzywcze.
Dodatkowo TM nie ma takich efektow ubocznych jak Avastin.

Jesli chodzi o wspomagania dzialania Temodalu prez DCA, to, to badanie pokazuje ze NaDCA moze reagowac z temodalem:
viewtopic.php?p=16089#p16089
Co dodatkowo moze potwierdzac przypadek siostry Olsen35

Standardowy protokol (stosowany przez userow thedcasite) zaklada 5 dni podawania i 2 dni przerwy, lub tez 2 tygodnie podawania oraz tydzien przerwy. Medicor Jak wspomnial krejzimen rozpisuje terapie indywidualnie dla kazdego pacjenta.
Dodatkowo stosowanie przerw jest tez uzaleznione od dawki oraz intensywnosci neuropatii obwodowej.

Ponadto przerwe w podawaniu trzeba bylo by robic w przypadku nagromadzenia metabolitow rozpadu tyrozyny gdyz DCA blokuje sciezke (MAAI) za posrednictwem ktorej sa one wydalane info tutaj:
viewtopic.php?f=21&t=1913

Jesli, zas chodzi o dawkowanie jakie zaleca Medicor tutaj mozna przejrzec przypadki jakie byly leczone w klinice:
Klinika Medicor Cancer Centre's - publikacje na temat NaDCA
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: NADCA - KANADA

Postprzez krejzimen » Cz lis 11, 2010 1:36 pm

"Jesli chodzi o witamine E to w przyapdku podawania z DCA jest nie wskazana gdyz jest to antyoksydant, a DCA wymaga do dzialania reaktywnych form tlenu (ROS) czyli wlasnie oksydantow..."

Czy to znaczy że w czasie zażywania DCA nie powinno się też pić zielonej herbaty? Z tego co wiem, zielona herbata zawiera właśnie dużo antyoksydantów.
krejzimen
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:02 pm


Powrót do Pytania i odpowiedzi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość