syrop klonowy + soda

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

syrop klonowy + soda

Postprzez olek1 » Cz mar 13, 2008 3:18 am

podaje tu ciekway tekst.
jesli ktos ma dobrego translatora , to moze poda tłumaczenie całosci . nie każdy tu zna angielski .
dodam że moja sisotra jest po terpaii syropem ,troszkę innej ,.. ale wydaje nam sie , zę to własnie najbardzoje ten syrop zadziałał w tych naszych poszukiwaniach ./
byłabym pewna gdyby po każdej terpaii wykonywany był PET .. a tak teraz... po qwielu kuracjach .... trudno powiedizec , co tak naprawde zadziałało.






What?? Baking Soda and Maple Syrup??
Get The Full Story On Protocel/Cancell





**************************
What?? Baking Soda and Maple Syrup??
**************************


Remember Dr. Tullio Simoncini and his treatment of cancer as a fungus? If not, you can reread an article called "Cancer Is A Fungus" in my August 2, 2007 newsletter. It's at:

www.Beating-Cancer-Gently.com/nl108.html

If you recall, I quoted several holistic physicians in that article including Dr. Mark Sircus. I interviewed Dr. Sircus for my web talk radio show a couple of weeks ago. We got to comparing notes. It seems we had both received a copy of the same magazine article from one of my readers. The article was entitled "Country Doctor Cures Cancer -- With Baking Soda & Maple Syrup!" There was no date on the article, but it was a syndicated article from Weekly World News written by George Sanford. The location (of all places) was Asheville, North Carolina, where I live.

The story told of Jim Kelmun, a 75-year old former truck driver and his success in helping people heal cancer using -- you guessed it -- baking soda and maple syrup. Seein' as how I'm a 76-year old former airplane driver who has helped a couple thousand people recover from cancer, I figured ol' Jim from Asheville and I had a lot in common and I better pass on his story (and Dr. Mark's reaction to it) to you, my loyal readers, and see what you think.

First, here's a short quote from the story, so you get the drift.

"'There's not a tumor on God's green Earth that can't be licked with a little baking soda and maple syrup!'

That's the astonishing claim of controversial folk healer Jim Kelmun -- who says his simple home remedy can stop and reverse the growth of deadly cancers.

[Kelmun]...has no medical degree and authorities are demanding that he stop dispensing his 'wonder drug' -- or face a prison sentence.

But his loyal patients swear by the man they fondly call 'Dr. Jim' -- and say he's a miracle worker.

'Dr Jim cured me of lung cancer,' declares farmer Ian Rodhouse, 64. 'Those other doctors told me I was a goner ahd had less than six months to live.'

'But the doc put me on his mixture -- and in a couple of months, the cancer was gone. It didn't even show up on X-rays.'

The gentle, silver-haired grandfather -- who has been preparing home remedies since 1954 -- says he first hit upon the miracle cure in the mid-1970's, when he was treating a family plagued by breast cancer.

'There were five sisters in the family and all of them passed away from the big C by age 50 -- except one,' he recalls.

'I asked if there was anything different in her diet. She told me she was partial to sipping maple syrup and baking soda.

'I figured, let me try it out on some of my other patients.'

Since then, 'Dr. Jim' has dispensed his mixture to more than 200 patients diagnosed with terminal cancer. Amazingly, he claims that of that number, 185 lived at least 15 more years -- and nearly half enjoyed a complete remission of their disease."

Well, you get the idea. When Dr. Sircus and I discussed this subject, it was obvious that the "goofy" article on "Dr. Jim" had made him put on his thinking cap (which is quite well worn -- Dr. Mark is one of the "thinkingest" docs I know). In fact, he sent me an article he had written on the subject that should interest any of you "battling" cancer.

You may recall that Dr. Sircus has a regimen for treating cancer which includes magnesium chloride, iodine, selenium and alpha lipoic acid. After reading of Dr. Simoncini's work, he added baking soda to his regimen. But even Dr. Simoncini recognized the limitations of his own baking soda treatment. Here's a quote from Dr. Simoncini:

"The therapeutic treatment of bicarbonate salts [baking soda] can be administered orally, through aerosol, intravenously and through catheter for direct targeting of tumors...[but it] can achieve positive results only in some tumors, while others - such as the serious ones of the brain or the bones - remain unaffected by the treatment."

Dr. Mark's thinking led him to an interesting hypothesis. What if, he said, baking soda and maple syrup worked just like IPT (Insulin Potentiated Therapy)? Here are some quotes from his article:

"IPT treatment consists of giving doses of insulin to a fasting patient sufficient to lower blood sugar into the 50 mg/dl. Then they inject lower doses of toxic chemo drugs [when the cancer cell] receptors are more sensitive and take on medications more rapidly and in higher amounts.

The bicarbonate/maple syrup treatment works in reverse to IPT. Dr. Tullio Simoncini acknowledges that cancer cells gobble up sugar so when you encourage the intake of sugar it's like sending in a Trojan horse. The sugar is not going to encourage the growth of the cancer colonies because the baking soda is going to kill the cells before they have a chance to grow.

The treatment is a combination of pure, 100% maple syrup [bulk Grade B from the health food store] and baking soda and was first reported on the Cancer Tutor site. When mixed and heated together, the maple syrup and baking soda bind together. The maple syrup targets cancer cells (which consume 15 times more glucose than normal cells) and the baking soda, which is dragged into the cancer cell by the maple syrup, being very alkaline forces a rapid shift in pH killing the cell.

The actual formula is to mix one part baking soda with three parts (pure, 100%) maple syrup in a small saucepan. Stir briskly and heat the mixture for 5 minutes. Take one teaspoon daily is what is suggested by Cancer Tutor but one could probably do this several times a day."

In summary, Dr. Sircus says:

"The maple syrup apparently enables and increases penetration of bicarbonate into all compartments of the body, even those which are difficult or impossible to penetrate by other means. These compartments include the central nervous system (CNS), through the blood-brain barrier, joints, solid tumors, and perhaps even the eyes. IPT makes cell membranes more permeable, and increases uptake of drugs into cells. The maple syrup will make tissues more permeable, too. It will transport the bicarbonate across the blood-brain barrier and every other barrier in the body for sugar is universally needed by all cells in the body...Both IPT and bicarbonate/maple syrup treatments use the rabid growth mechanisms of cancer cells against them."

There you have it, folks. Can you imagine this mixture harming you? Two or three teaspoons a day? Would I try it? You bet. It meets all my criteria: simple, effective, inexpensive and available anywhere in the world.

Incidentally, Dr. Sircus has moved baking soda/maple syrup up to Number Three in his regimen -- right behind magnesium chloride and iodine.

Thanks, Dr. Sircus, for your magnificently open mind and flexibility in applying your knowledge to new ideas. Well, according to Jim Kelmun, it's no new idea -- just another suppressed cancer treatment that works.
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez Crono5 » Pt mar 14, 2008 6:26 pm

przedruk z:
http://www.fourwinds10.com/siterun_data/health/disease/news.php?q=1205445089

Pamiętacie Dr. Tullio Simoncini i jego terapie raka jako grzyba? Jeśli nie, możecie przeczytać artykuł „Nowotwór to grzyb” w moim newsletterze z 2 Sierpnia 2002, można go znaleźć tutaj:
www.Beating-Cancer-Gently.com/nl108.html

Jeśli pamiętacie, cytowałem kilku holistycznych lekarzy w tym artykule włączając Dr. Mark Sircus. Przeprowadziłem wywiad z Dr. Mark Sircus. w moim programie w web talk radio, kilka tygodni temu. Musieliśmy porównać notatki. Wygląda na to że oboje otrzymaliśmy kopie tego samego artykułu z magazynu od jednego ze słuchaczy. Artykuł był zatytułowany „Wiejski lekarz leczy raka” – Przy użyciu Sody oczyszczonej i syropu klonowego. Nie było zamieszczonej daty w artykule, ale widać było że pochodził z Weekly World News i był napisany przez George’a Sanford’a. Lokalizacja (wszystkich miejsc) – to Asheville, Północna Karolina, tam gdzie mieszkam.

Historia opowiadała o 75 letnim kierowcy ciężarówki – Jim’ie Kelmun, farmerze, oraz jego sukcesach w pomaganiu ludziom w leczeniu raka przy użyciu – zgadliście – sody oczyszczonej oraz syropu klonowego. Seein jest obecnie 76 letnim farmerem – kierowcą który pomógł kilku tysiącom ludzi wyleczyć się z nowotworu, rozgryzłem ol’ Jim’a z Ashville oraz miałem dużo wspólnego więc lepiej przekaże dalej jego historię (oraz reakcje Dr. Mark’a na nią) wam moi lojalni słuchacze, w celu zobaczenia co o tym sądzicie.

Najpierw, mały cytat z artykułu, więc trzymajcie się.
„Nie ma guza na całej Boskiej zielonej zemi który może zostać wylizany przez odrobinę sody oczyszczonej i syrop klonowy!”
Ta zdumiewająca sugestia kontrowersyjnego ludowego uzdrowiciela Jim’a Kelmun’a - który twierdzi, że proste domowe lekarstwo może zatrzymać i odwrócić wzrost śmiercionośnych nowotworów.
[Kelmun]. .. nie ma żadnego stopnia medycznego i władze żądają żeby zaprzestał wydawania tego „cudownego lekarstwa” – lub zmierzył się z wyrokiem więzienia.

Ale jego lojalni pacjenci przysięgają za tym człowiekiem i naiwnie nazywają go ‘Dr. Jim” – i twierdzą że jest cudotwórcą.
‘Dr. Jim uleczył mnie z nowotworu płuc’ deklaruje farmer Ian Rodhause, 64. Ci inni lekarze powiedzieli mi, że już po mnie i że zostało mi mniej jak 6 miesięcy życia.”
„Ale doktorek zaaplikował mi swoją miksturę – i w przeciągu kilku miesięcy, nowotwór zniknął. Nie pokazywał się nawet na rentgenie”
Miły siwy dziadek – który przyrządzał domowe lekarstwa już od 1954 – mówi, że po raz pierwszy wpadł na trop cudownego lekarstwa w połowie lat 70, kiedy leczył rodzinną plage nowotworu piersi.
Było 5 sióstr w rodzinie i wszystkie zmarły z powodu wielkiego R w wieku 50 lat – poza jedna – z tego co sobie przypomina.

„Zapytałem czy było coś innego w jej diecie. Powiedziała mi że łykała syrop klonowy i sodę oczyszczoną”
„Pomyślałem sobie że spróbuje u innych moich pacjentów”
Od tamtej pory „Dr. Jim” rozdał swoją miksturę ponad 200 pacjentom ze zdiagnozowanymi nowotworami terminalnymi. Co zdumiewające twierdzi ze 185 spośród nich przeżyło więcej jak 15 lat – a co najmniej połowa z nich cieszyła się całkowita regresja choroby”

Więc zdobyłeś pomysł. Kiedy Dr. Sircus i ja dyskutowaliśmy na ten temat, było oczywiste, że „nieporadny” artykuł o „Dr. Jim’ie” spowodowało duże zamyślenie z jego strony. (co jest całkiem dobrym ostrzeżeniem – Dr. Mark jest znany ze tego że jest „najzmyślniejszym” doktorem jakiego znam) W istocie przesłał mi artykuł który napisał na temat który powinien zainteresować wszystkich z was którzy „walczą” z rakiem.

Możliwe że pamiętacie, że Dr. Sircus ma dietę leczącą nowotwory która zawiera magnez, chlorek, jud, selen, oraz kwas alfa lipidowy (ALA – znany z thedcasite.com – cron). Po przeczytaniu pracy Dr. Simoncini’a, do swojej diety dodał sodę oczyszczoną, Ale nawet Dr. Simoncini rozpoznał ograniczenia swojej własnej terapii sodą oczyszczoną. Oto cytat z pracy Dr. Simoncini:
„Terapeutyczne leczenie solami dwuwęglanów (soda oczyszczona) może być podawane doustnie, poprzez aerozol, dożylnie o poprzez wenflony w celu bezpośredniego celowania w guzy… ale może to osiągnąc pozytywne rezultaty tylko w przypadku niektórych guzów, kiedy inne tak poważne jak nowotwory mózgu i kości – pozostają nietknięte przez terapię.”

Myślenie Dr. Mark'a doprowadziło go do interesującej hipotezy. Co jeśli – mów – soda oczyszczona i syrop klonowy działały jak IPT (Insulino aktywna terapia) Oto kilka cytatów z jego artykułu:
„Terapia IPT składa się z podawania dawek insuliny pacjentom glikemicznym w celu obniżenia do poziomu 50mg/dl. Wtedy wstrzykują niższe dawki toksycznych chemioterapeutyków (wtedy receptory komórek nowotworowych) receptory są bardziej wrażliwe i pobierają lekarstwa bardziej gwałtownie i w większych dawkach.

Terapia dwuwęglan/ syrop klonowy działa w przeciwieństwie do IPT. Dr. Tullio Simoncini zgadza się że komórki nowotworowe pożerają cukier więc jeśli się je zachęci do pobierania cukru to tak jakby wysyłać konia trojańskiego. Cukier nie zdąży wzmóc rozrostu koloni komórek nowotworowych ponieważ soda oczyszczona zabije wszystkie te komórki zanim będą miały szanse na wzrost.

Terapia jest kombinacją czystego 100% syropu klonowego (dużo klasy B syropu dostępnego w sklepach ze zdrową żywnością) oraz sody oczyszczonej i była pierwsza zgłoszona na Cancer Tutor site. Kiedy zmiksowane i podgrzane razem, syrop klonowy wraz z sodą oczyszczoną, które są wciągane do wnętrza komórki nowotworowej przez syrop klonowy, jest bardzo alkaliczna, zmusza do gwałtownego podniesienia pH i zabicia komórki nowotworowej.

W zasadzie formuła polega na zmiksowaniu jednej części sody z 3 częściami (czysty 100%) syropu klonowego w małym rondlu z pokrywką. Zamieszać energicznie i podgrzać miksturę przez 5 minut. Wziąć jedną łyżeczkę herbacianą na dzień co jest zalecane przez Cancer Tutor ale jedna może zrobić to kilka razy dziennie.

W podsumowaniu, Dr. Sircus mówi:
„Syrop konowy najwidoczniej umożliwia i podwyższa penetracje dwuwęglanu w zakamarkach ciała., nawet tych które są trudne lub nie możliwe do penetracji z innych przyczyn. W te zakamarki wchodzą: centralny system nerwowy (CNS), bariera krew-mózg, stawy, trwałe guzy, i być może nawet oczy. IPT sprawia, że membrany komórkowe są bardziej przenikalne, i wzmaga pobór leków do wnętrza komórek. Syrop klonowy spowoduje ze tkanki będą także bardziej przenikliwe. Umożliwi to transport dwuwęglanu przez barierę krew-mózg i każdą inna barierę wewnątrz ciała dla cukru który jest potrzebny komórką w ciele… Obie terapię IPT i dwuwęglan/syrop klonowy używają mechanizmów szybkiego wzrostu komórek nowotworowych przeciw nim samym.”

Więc oto macie, ziomki. Czy możecie sobie wyobrazić, żeby ta mikstura wam zaszkodziła? 2 lub 3 łyżeczki dziennie? Czy ja bym spróbował? No pewnie. Spełnia to wszytkie moje kryteria: proste, efektywne, niedrogie, i dostępne gdziekolwiek na świecie.

Przez przypadek, Dr. Sircus przesunął na pozycje 3 sodę oczyszczona/syrop klonowy w swojej diecie – zaraz za chlorkiem magnezu o jodyną.

Dzięki, Dr. Sircus za pański niesamowicie otwarty umysł i elastyczność w stosowaniu swojej wiedzy w nowych pomysłach. No cóż według Jim’a Kelmun’a to nie jest żaden nowy pomysł- po prostu kolejna zduszona terapia przeciwnowotworowa która działa.
Ostatnio edytowano So mar 15, 2008 8:42 am przez Crono5, łącznie edytowano 2 razy
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Pawel1987 » Pt mar 14, 2008 11:23 pm

Bardzo ciekawe :) ciekawe czy skuteczne :)
Pawel1987
swój człek
 
Posty: 108
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 7:04 pm

Postprzez olek1 » Pt mar 14, 2008 11:28 pm

skuteczne ... ale nie zawsze chorzy mają tyle czasu by to przeprowadzic
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez Pawel1987 » Pt mar 14, 2008 11:45 pm

Jak to? Dlczego? Za mało czasu? Ja chyba spróbóje wyślę brata do sklepu i spróbujemy :)
Pawel1987
swój człek
 
Posty: 108
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 7:04 pm

Postprzez grucha.b » N mar 16, 2008 7:47 pm

Moja mama dostawała przez 12 dni sodę oczyszczoną (2łyżeczki na 0,5 litra wody) rano i tak samo wieczorem. Niestety po tym organizm zaczął odrzycać roztwór. Mama wymiotowała i nie mogliśmy dalej stosować tego. Znajomy lekarz powiedział ze może to być wynikiem tego ze jest już przerzut na wątrobie. Ale znam lekarza w Polsce, który podjął się leczenia sodą. On właśnie zaproponował nam ze jeżeli nie da sie tego podoawać normalnie to można dożylnie. Szpitale mają specjalne roztwory sody, którymi można próbować leczyć dożylnie. Niestety u nas nie ma takiej możliwości z innych przyczyn..... Daletego czekam z utęsknieniem aż dotrze do mnie DCA
grucha.b
bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 4:47 pm

Postprzez moto_kate » Pn mar 17, 2008 9:28 pm

Czy jest możliwość podania tu namiarów na tego lekarza?
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez olek1 » Pn mar 17, 2008 10:06 pm

ale pamietaj że sama soda w guzach mózgu nie pomaga. to syrop przewoadzi sode...
poza tym oddalismy ze znajomym syrop do analizy ,... on ma wszytko , wszystko, cez, slen , rubuid.. wiele wiele innych ..
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez grucha.b » Wt mar 18, 2008 7:38 am

To dr. Michalak z Poznania. Podaje jego nr tel. 606-412-500
A cała metoda opiera się na teorii dr. Simoncini - włoskiego onkologa, kktórego część książki przwetłumaczona została do Nexusa - "Czy pospolity grzyb może być przyczyna raka?". Dokładnie chodzi tu o candidie. Jest to poruszone na jednym z innych forum ale nie pamiętam juz dokładnie na jakim.


Mogę przesłać w załączniku ten artukuł tylko że ie za bardzo wiem jak go wrzycić na forum.
grucha.b
bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 4:47 pm

Postprzez moto_kate » Wt mar 18, 2008 9:19 am

Dzięki za namiary :) Zależy, w jakim jest formacie - najprościej będzie, jeśli mi go wyślesz, a ja go to zamieszczę (użyj przycisku "email" pod moim postem).
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

syrop klonowy + soda

Postprzez mark991 » Pn mar 24, 2008 9:02 pm

Syrop klonowy + DCA czy taka kombinacja jest możliwa?
skype marti9911
mark991
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lip 12, 2007 7:49 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez samograj » Wt mar 25, 2008 9:38 am

olek1 napisał(a):ale pamietaj że sama soda w guzach mózgu nie pomaga. to syrop przewoadzi sode...
poza tym oddalismy ze znajomym syrop do analizy ,... on ma wszytko , wszystko, cez, slen , rubuid.. wiele wiele innych ..

Olek, ja kupiłam męzowi SYROP KLONOWY wogóle nie wiedząc, że jest stosowany w leczenie raka...po prostu szukałam produktów nie zawierających cukru...miał to być taki RARYTAS dietetyczny ...zamiast słodyczy :) => pamiętacie napisałam o tym , w jadnym z postów...A tu takie info, że leczy nowotwory......to cudownie!!!
Nie wiem tylko ile sody trzeba podawać i ile .... równiez ile syropu nalezy pić????
Czy podany dr Michalak odpowie mi na te pytania???
Pozdrawiam - Anka!!!
Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką!!!
http://miniland-for-web.ovh.org
http://pies-portrety.ovh.org
http://ogarypolskie.ovh.org
http://nadziejamoja.ovh.org
samograj
swój człek
 
Posty: 711
Dołączył(a): Śr paź 10, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Crono5 » Wt mar 25, 2008 9:58 am

Teoretycznie powinna byc mozliwosc polaczenia DCa i syropu, syrop powinien uatwiac dostawanie sie DCA do guza i dodatkowo wzmacniajac efektywnosc dzialania dca Samograj moze sprubujecie z kortyzonem? Skoro lifium i olek1 mialy takie swietne rezultaty przeciwobrzekowe
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez moto_kate » Śr mar 26, 2008 9:33 am

Info od grucha.b i wspomniany przez nią tekst:

grucha.b napisał(a):Cały sekret polega na tym zeby pić 2 łyżeczki od herbaty sody w szklance wody, rano przed śniadaniem i wieczorem. Pije się przez 6 dni po czym robi sie 6 dni przeerwy gdzie należy wzmocnić organizm. Ale dr Michalak może to dokładnie wytłumaczyć. U mamy wątroba odrzuciła sodę. i nie mogliśmy wrócić - przeszła 2 kuracje. Ale kolezanki od 2 m-cy leczą tatę i miały pewiem kryzys ponieważ był bardzo osłabiony i spadło mu żelazo. Ale teraz idzie im dobrze. Leczą raka kości więc leczenie jest dłuższe niż 4 cykle.


Artykuł w formacie pdf (2,6MB): http://aj-press.home.pl/glejak/resource ... _Nexus.pdf
Ostatnio edytowano Śr mar 26, 2008 10:09 am przez moto_kate, łącznie edytowano 1 raz
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez samograj » Śr mar 26, 2008 9:58 am

ja wczoraj zadzwoniłam do dr Michalaka, który nie bardzo umiał mi pomóc, on leczy wyłacznie sodą i to dopiero od grudnia więc nie mozna sie oprzec na zadnych wynikach jego terapii...po prostu jeszcze nie zgromadził materiałów do opublikowania....bo i skąd miałby je miec???

Mnie zainteredsowało łaczenia sody z syropem klonowym i...nagle naszły mnie watpliwości co do zaburzeń elektrolitów....
Przeciez sód i potas, to podstawowe pierwiastki, których chlorki utrzymuja organizm w dobrej kondycji (zwłaszca serce) - co się stanie, kidy zasypiemy organizam nadmiarem sodu????
Jak to okiełznać, jak monitorować???

Czy podawać jak zacytowała Kate przez 6 dni i 6 dni przerwy???
Według przepisu powinno sie podgrzewac przez 5 minut 1 część sody z 3 częściami syropu, ale...
1. ile dziennie łyżeczek tej mikstury zażywać????
2, czy taka miksture mozna przygotowac w wiskszej ilości...czy na bieżąco, przed kazdym podaniem


crono, czy jest to gdzies napisane, czy ja może cos przeoczyłam????
Pozdrawiam - Anka!!!
Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką!!!
http://miniland-for-web.ovh.org
http://pies-portrety.ovh.org
http://ogarypolskie.ovh.org
http://nadziejamoja.ovh.org
samograj
swój człek
 
Posty: 711
Dołączył(a): Śr paź 10, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości