Immunoterapia nowotworów

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Immunoterapia nowotworów

Postprzez ElComandanteee » Pn kwi 25, 2016 4:43 pm

Immunoterapia to obiecująca metoda leczenia nowotworów z powodzeniem stosowana jest już u chorych na czerniaka i niedrobnokomórkowego raka płuca. Testowana jest również u chorych z innymi nowotworami, takim jak rak wątroby i jelita grubego, w leczeniu guzów mózgu oraz nowotworów głowy i szyi.

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdański trwa randomizowane, otwarte badanie fazy 2b porównujące monoterapię niwolumabem lub terapię skojarzoną niwolumabem i ipilimumabem z monoterapią bewacizumabem u dorosłych pacjentów z nawrotowym glejakiem wielopostaciowym (GBM).

więcej o immunoterapii nowotworów: http://immuno-onkologia.pl/na-czym-pole ... apia-raka/
ElComandanteee
nowy
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 9:04 am

Re: Immunoterapia nowotworów

Postprzez ElComandanteee » Śr cze 01, 2016 9:39 am

Podczas tegorocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO), która odbędzie się dniach 3-7 czerwca 2016 roku w Chicago zaprezentowane zostaną wyniki badań klinicznych i doniesienia związane z immunoterapią nowotworów w tym glejaka wielopostaciowego – Glioblastoma:

Randomizowane, otwarte badanie 3 fazy oceniające skuteczność niwolumabu w porównaniu do temozolomidu w skojarzeniu z radioterapią u nowo zdiagnozowanych dorosłych pacjentów z glejakiem bez metylacji MGMT (metylotransferaza O6-metyloguaniny) [CheckMate -498]
Bezpieczeństwo oraz działanie niwolumabu w monoterapii oraz w skojarzeniu z ipilimumabem w nawracającym glejaku: uaktualnienie wyników z badania CheckMate -143

źródło: http://immuno-onkologia.pl/konferencja- ... noterapii/
ElComandanteee
nowy
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 9:04 am


Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość