Guz móŻdżku

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Cz sty 13, 2011 2:03 pm

Witam!!

2 tyg temu mialem operacje guza móżdżku, powoli dochodzę do siebie. Czekam na wynik histopatologiczny i sie bardzo przejmuje ze to moze byc nowotwor zlosliwy. Dzisiaj otrzymalem wynik plynu pobranego z torbiela guza i wynika z niego ze nia ma tam komorek rakowych czy mimo wszystko ten guz co mi wycieli mogl byc nowotworem zlosliwym?? boje sie bardzo
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Cz sty 13, 2011 7:53 pm

to badanie co mam wynik nazywa sie badaniem PATOMORFOLOGICZNYM
rozpoznanie- Płyn bezkomórkowy (z niewielka domieszką erytrocytów)
rodzaj badania: CYTOLOGICZNE

no i co z tego rozumiec??

pomozcie prosze
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez Python » Cz sty 13, 2011 9:37 pm

Jedno co możesz teraz robić to czekac na wynik.Moja córka miała guz wtym samym rejonie-na szczęscie Gwiażdziak włosiankomorkowy-Astrocytoma Pilociticum.Jak dostnaiesz wynik do ręki duzo mówi skala WHo-WHO I WHO II WHO III WHO IV-im niższa cyfra tym lepiej.Masz jakies zaburznia ruchowe,wzrokowe po zabiegu ?
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Cz sty 13, 2011 9:58 pm

na tomografie określono że możliwa postać gwiaździaka. Przed operacja było dobrze tylko glowa bolala a po niej to juz gorzej. z poczatku mialem oczoplas teraz jeszcze jak otwieram prawe oko to mi sie dwoi wszystko ale powoli powoli jest lepiej a rownowaga z poczatku tez kiepsko no ale teraz juz jest lepiej. A corka Twoja miala tak samo czy podobnie? I jej guz był lity czy torbielowaty z litym?

poza tym duzo zcytalem w necie no i dla mojej pociechy to wyczytalem ze w mozdzku lokalizuje sie chcyba ten jeden gwiazdziak ten co miala Twoja corka
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez Python » Pt sty 14, 2011 8:59 am

Czyli masz takei same objwy pozabiegowe jak moja córa-u niej było jeszcze drżenei zamiarowe prawej ręki,niedowład prawej strony ciala-do dzis z tym walczymy,pozostal szczatkowy niedowład.Nie pamiętam jaką strutkure mial guz-ale ten łagodny typ gwiaździak chyba właśnie ma torbiel-dzieki czemu jest odgraniczony.Na ćwiczenai równowagi świetny jest dusk powietrzny-można gi kupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym-ale na początku trzeba ćwiczyc stanei an nim z osobą towarzysząca-żeby sie nie wywrócić:)W jakim wikeu jesteś jeśli mozna wiedzieć?
Pozdrawiam i trzymam kciuki aby to byla łagodny "gad"
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Pt sty 14, 2011 11:58 am

mam 23 lata (tylko 23):( ręka też mi sie trzęsie, to co piszesz to sie zgadza z moimi objawami tylko teraz w miare szybko dochodze do siebie, jeszcze zeby to oko sie naprawilo to juz jakos bedzie...

dziekuje i tez pozdrawiam
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez Python » Pt sty 14, 2011 1:52 pm

A nasza córcia w momencie operacji miała 11.Może to dziwnei zabrzmi-ale młdoy wiek w pewnym stopniu ułatwia walke zgadem.Daj znać jak juz będziesz miał wynik!
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Cz sty 20, 2011 4:23 pm

no mam....
nieciekawy wynik
ZWOJAKOGLEJAK GII

No i jak czeka mnie chemioterapia??
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez Python » Cz sty 20, 2011 5:33 pm

Hm-na to chbya szybciej odpowiedza lekarze-ale z tego co mi jako laikowi wiadomo to może wystarczy tylko radioterapia?
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Cz sty 20, 2011 5:51 pm

lekarz dr neurochirurg powedzial ze przy takim nietypowym guzie to taka zlosliwosc jest znikoma i przerzutow nie bedzie no ale pojde do onkologa i sie dowiem. No trudno co bedzie to bedzie, ja tam wole gorzka prawde niz slodkie klamstwwo:) ktos mial takiego guza??
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez pszczola » Cz sty 20, 2011 9:21 pm

Witaj napisz prosze łacinska nazwe glejakozwojaka - czy to gangoglioma anaplasticum? Nam tez mowiona ze to glejakozwojak ale u nas byl III stopnia
pszczola
swój człek
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 10:12 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez zeus32 » Cz sty 20, 2011 11:06 pm

u mnie jest tylko GANGLIOGLIOMA G2.
pocieszali ze niby najlepszy z tych guzow:) a jak u was to wyglada?? sa jakies wznowy?? Ile czasu po operacji?? Całkowicie usuniety??
zeus32
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 1:59 pm

Re: Guz móŻdżku

Postprzez pszczola » Śr sty 26, 2011 8:31 pm

U nas trzy razy wycinali w calosci i odrastal. Po trzeciej operacji uzlosliwil sie i jest Glejak IV. teraz jestesmz juz po 4 i 5 operacji. Niestety liczne deficyty. rokowania nienajlepsze ale trzyma sie. Guz obecnie nieoperacyjny 10 na 10.
pszczola
swój człek
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 10:12 pm


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości