VILCACORA???

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

VILCACORA???

Postprzez tesa » So sie 04, 2007 7:18 am

Czy ktoś wie o ziołach andyjskich VILCACORA?? Moze ktos je stosowal i wie jak dzialaja, kuracja nie jest droga, ale nie mam nigdzie wiadomosci czy warto je stosowac, pozdrawiam
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez mirek » N sie 05, 2007 1:31 pm

warto stosowac, naprawde byla duza poprawa.
Ostatnio edytowano Śr kwi 16, 2008 2:21 am przez mirek, łącznie edytowano 1 raz
mirek
swój człek
 
Posty: 191
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 11:32 pm

Postprzez tesa » N sie 05, 2007 1:49 pm

a moze wiesz jak sie ma stosowanie tych ziól do radioterapii, poniewaz siostra zaczyna 21 sierpnia radioterapie, i czy mozna je stosowac jednoczesnie czy lepiej nie??? dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Wania » N sie 05, 2007 2:19 pm

60 ml
Cena: 65,00 PLN










Suplement diety

preparat standaryzowany wg procedury opracowanej w Pracowni Fitochemii Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu


Składniki aktywne:
Vilcacora (Uncaria tomentosa). Zawartość alkaloidów Ł0,7 mg/ml
10% Zawartość alkaloidów w zalecanej dawce dziennej (30 kropli) Ł<1 mg.


Sposób użycia:
Jednorazowo 15 kropli rozpuścić w 100 ml wody (1/2 szklanki wody).


Dawkowanie:
O ile lekarz nie zaleci inaczej, 2 razy dziennie po jednej porcji 30 min przed posiłkiem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Preparat nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety.


Działanie:
Odpowiednie przygotowanie wyciągu z chemoodmiany vilcacory (Uncaria tomentosa) zawierającej przewagę pentacyklicznych alkaloidów oksoindolowych oraz specjalny proces standaryzacji wg procedury opracowanej przez Pracownię Fitochemii Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu sprawiają, że składniki aktywne preparatu występują w optymalnych proporcjach. Podstawowe substancje aktywne znajdujące się w wyciągu to alkaloidy oksoindolowe Ł0,7%, polifenole, sterole oraz kwas ursolowy i oleanowy.


Przeciwwskazania:
Ciąża, okres karmienia, wiek do 3 lat, okres przed planowanym przeszczepem i po przeszczepie, hipotonia.


Przeciwwskazania względne i okresowe:
Transfuzja krwi (bezpośrednio przed i tydzień po), insulinoterapia, szczepienia (trzy dni przed i po), chemioterapia (w dniu podania cytostatyku).
Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez Wania » N sie 05, 2007 2:26 pm

Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez tesa » N sie 05, 2007 2:31 pm

dzieki serdeczne wania za cenne informacje pozdrawiam
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Wania » N sie 05, 2007 2:41 pm

Treść wypowiedzi z "Żyj długo": http://www.vilcacora.com.pl/wojna.html

Przyjrzyjmy się sprawie badań klinicznych nad vilcacorą, gdyż jest to jeden z ważniejszych argumentów, jakie podnoszą niektórzy przedstawiciele środowiska onkologów. Otóż podczas zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej stwierdzili oni autorytatywnie, że vilcacora nie może być zarejestrowana w Polsce, bo nie została zbadana klinicznie. Kiedy wydawnictwo zaproponowało sfinansować takie badania, sprytnie odwrócili kota ogonem, twierdząc, że nie mogą podjąć się takich badań, bo lek nie jest zarejestrowany. Z drugiej strony tajemnicą Poliszynela jest, że w Polskich klinikach prowadzi się badania z nie zarejestrowanymi lekami. Fiolki bez etykiet lub z zamazaną nazwą leku to codzienna praktyka polskich onkologów. Pacjenci nie do końca są informowani o tym, jakie leki się im aplikuje. A przecież mają do tego prawo.

Twierdzenie, iż vilcacora nie została zbadana klinicznie nie jest prawdziwe. Jest KŁAMSTWEM! Tym większym, że onkolodzy otrzymali informacje o takich badaniach! Bo badania były, są i będą w przyszłości prowadzone zarówno w Ameryce, jak i w Europie.

Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenia badań klinicznych przeprowadzonych w Austrii i Rosji.

Badania austriackie: przez półtorej roku przebadano i prowadzono obserwację 78 pacjentów z rakiem mózgu w różnych stadiach rozwoju. Pacjenci otrzymywali preparat Uncaria tomentosa w kroplach. Prezentujemy jedynie krótkie wyjątki z tych badań.

Sześć miesięcy przed podaniem preparatu pacjent z rdzeniakiem WHO IV był operowany, a następnie leczony radioterapią i chemioterapią. Wznowa u tego pacjenta wystąpiła dopiero po 34 miesącach.

Po pierwszej operacji 5 z 6 pacjentów z wyśćiółczakiem WHO II i III nie miało wznowy w okresie obserwacji. U jednego pacjenta wystąpiła wznowa po 23 miesiącach. W chwili analizy wyników wszyscy pacjenci żyli.
Po pierwszej operacji 5 z 8 pacjentów z gwiażdżakiem WHO II nie miało wznowy podczas okresu obserwacji. Dwóch pacjentów miało pooperacyjną wznowę po odpowiednio 9 i 14 miesiącach. Jeden pacjent nie zgłosił się na badanie kontrolne.
Żaden pacjent nie zmarł.

Pacjent z mieszanym glejakiem WHO II był bez wznowy przez co najmniej 19 miesięcy .

U pacjenta z oligoastrocytomą podejrzewano wznowę po 12 miesiącach.

Pacjent ze skąpodrzewiakiem był przez co najmniej 18 miesięcy bez wznowy.

Jeden z pacjentów ze złośliwym oponiakiem zmarł 2 miesiące po operacji, drugi miał wznowę po 28 miesiącach od pierwszej operacji.

Wszyscy pacjenci biorący badany preparat czuli się dobrze, byli bardziej żywotni i mieli mniej skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii. Nie obserwowano żadnych skutków ubocznych.
Zmniejszenie nudności występujących po chemioterapii mogło być związane z działaniem ochronnym Uncaria tomentosa na śluzówkę przewodu pokarmowego. Z pewnością zmniejszenie wahań ciśnienia krwi, skrócenie okresu odzyskiwania sił między cyklami leczenia oraz zmniejszenie podatności na infekcję były zależne od własności immunomodulujących pentacyklicznych alkaloidów oksyndolowych. Należy przypuszczać, że wydłużenie czasu przeżycia i zwiększenie współczynnika przeżycia było wywołane poprawą funkcjonowania limfocytów T -killer.

Fragment badań rosyjskich, które przeprowadzono na pacjentach chorych na różne nowotwory. Streścimy jedynie fragment dotyczący raka piersi.

Przebadano 50 pacjentek z rozsianym nowotworem sutka. Zastosowano podwójnie ślepą próbę i wybór losowy, wyłoniono grupę kontrolną otrzymującą placebo. Każda pacjentka otrzymywała przez 30 dni 3x1 caps. preparatu Uncaria tomentosa(U.t). Przyjmowanie preparatu rozpoczynały następnego dnia po zakończeniu kursu chemioterapii (wg. schematu CAF)i kontynuowały do dnia rozpoczęcia kolejnego cyklu chemioterapii. Na czas trwania chemioterapii preparat U.t. odstawiano, wznawiając jego podawanie dzień po zakończeniu cyklu.

Stwierdzono:

Z 26 pacjentek, które otrzymywały chemioterapię po zastosowaniu preparatu U.t. u 6 (23%) to leczenie było wystarczające, u 14 (54%) nastąpiła stabilizacja, u 6 (23%) obserwowano postęp choroby.

Porównując wyniki otrzymane w 26 osobowej grupie głównej i 22 osobowej grupie kontrolnej nie stwierdzono znaczących różnic. Toksyczność chemioterapii (leukotrombocytopenia) była trochę mniejsza (8%) w grupie głównej (otrzymującej U.t) w porównaniu do 13,6% pacjentek z grupy placebo. Przeanalizowano wskaźniki odporności komórkowej u 30 badanych pacjentek (po 15 z każdej grupy) przed i po zastosowaniu preparatu U.t. Obserwowano ewaluację stanu immunologicznego wg. ekspresji zróżnicowanych antygenów limfocytarnych krwi obwodowej. Stwierdzono pozytywną dynamikę w 5 przypadkach (33%) z grupy głównej, podczas gdy w grupie placebo nie stwierdzono zmiany wskaźników stanu immunologicznego.

Na koniec przytoczymy jeszcze kilka wniosków z XVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Tradycyjnej, jaki niedawno odbył się w Peru.
Oto wyniki badań prof. V. Kołymenko i prof. D. Bazik, w których uczeni użyli liofilizowanego ekstraktu vilcacory. Badania przeprowadzono na osobach narażonych na promieniowanie jonizujące po katastrofie w Czernobylu. Wnioski z tych badań są wręcz rewelacyjne:

Pacjenci z zaburzeniem działania systemu immunologicznego i hematopeją, którzy byli narażeni na promieniowanie po katastrofie elektrowni atomowej w Czernobylu mieli dobrą tolerancję na ten preparat i nie mieli żadnych skutków ubocznych w czasie podawania dawki 480 mg dziennie. Wystąpiły u nich rezultaty przeciwzapalne.

Preparat wykazuje działanie immunomodulujące. Preparat wpływa na dyferencjację limfocytów i oddziałuje na antygen CD-3.

Wszyscy pacjenci wykazywali tendencje do unormowania pracy systemu immunologicznego i oddziałują na ilość limfocytów.

Nie wykryto negatywnego oddziaływania na komórki typu T. Liczba limfocytów CD3-4 nie przekroczyła normy.

Badania kliniczne pacjentów LLC w trzecim stadium, w okresie trzech miesięcy podawania preparatu w dawce 960 mg dziennie wykazały dobrą tolerancję dla tego preparatu i powodowało ustabilizowanie stanu chorych. Infekcja lub inne komplikacje nie miały miejsca. Badania nad zastosowaniem preparatu nadal trwają.

Badania kliniczne z zastosowaniem preparatu wykazały wzrost ilości limfocytów B i tendencje do ustabilizowania ilości komórek T.

Jak zatem widać badania kliniczne poświęcone działaniu vilcacory są i będą prowadzone. Niezależnie od tego, czy to się polskim onkologom podoba, czy nie. Szkoda tylko, że ich to nie interesuje....
Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez mirek » N sie 05, 2007 9:10 pm

zm
Ostatnio edytowano Śr kwi 16, 2008 2:20 am przez mirek, łącznie edytowano 1 raz
mirek
swój człek
 
Posty: 191
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 11:32 pm

Postprzez tesa » N sie 05, 2007 10:17 pm

dzieki serdeczne Mirek za odpowiedz pozdrawiam
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Wania » Pn sie 06, 2007 11:47 am

Cytuje:


Kuracja


Zalecana przy nowotworach mózgu.

Dawkowanie:
Pierwszy etap - oczyszczanie: KURACJA 2.

Po zakończeniu pierwszego etapu rozpoczynamy
Drugi etap - przez 3 miesiące:
VILCACORA Preparat KK - przyjmować trzy razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) po 2 kapsułki,

albo
VILCACORA ekstrakt w płynie - przyjmować trzy razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) po 20 kropli rozpuszczonych w kieliszku - ok. 50 ml - wody lub soku owocowego,

albo
VILCACORA FORTE - pić trzy razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) po 1 szklance odwaru przygotowanego ze sproszkowanych liści vilcacory,

równocześnie
TAHUARI - pić trzy razy dziennie (na godzinę przed albo dwie godziny posiłku) po 1 szklance odwaru,

równocześnie
SANGRE DE DRAGO - przyjmować trzy razy dziennie (w trakcie albo po posiłku) po 5 kropli (rozpuszczonych w kieliszku - ok. 50 ml - wody lub soku owocowego) albo trzy razy dziennie (po posiłku) po 1 tabletce,

równocześnie
ZARZAPARILLA - przyjmować trzy razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) po 2 kapsułki.

Po zakończeniu drugiego etapu należy zrobić 30-dniową przerwę, w czasie której zaleca się przyjmowanie MANAYUPY - trzy razy dziennie (na godzinę przed albo dwie godziny po posiłku) po 1 kapsułce.
Następnie można powtórzyć cały drugi etap kuracji. Po wystąpieniu wyraźnej poprawy można zmniejszyć dawki preparatów o połowę.




Co wiemy o vilcacorze


Ponieważ w świecie fitoterapii dzieje się bardzo dużo, pozwoliliśmy sobie przygotować poniższe opracowanie dotyczące tej rośliny.

Fitoterapia - czyli leczenie z zastosowaniem roślin leczniczych - to jedna ze starszych gałęzi medycyny konwencjonalnej, a nie jak niektórzy sugeują tak zwana medycyna alternatywna. Jest to metoda terapii równoważna z innymi uznanymi przez współczesną naukę.

Uncaria tomentosa jest lianą rosnącą naturalnie w dżunglach Ameryki Południowej i Środkowej. Jednak ze względu na specyficzny skład gleby, atmosfery oraz na rośliny wegetujące w jej sąsiedztwie vilcacora - czyli Uncaria tomentosa rosnąca w Montanii Peruwiańskiej, zasługuje na największą uwagę. Jej bioaktywne składniki od lat stanowią przedmiot zainteresowania badaczy z różnych dziedzin: lekarzy, farmakologów czy botaników. Najważniejszą grupą substancji biologicznie aktywnych są alkaloidy. W vilcacorze występują dwie grupy alkaloidów - indolowe i oksoindolowe. cenne są też inne substancje aktywne farmakologicznie, takie jak: polifenole, sterole, glikozydy kwasu chinowego, terpeny i ich pochodne oraz inne aktywne związki.

Główne alkaloidy to hirsutyna, hirsuteina i dihydrokorynanteina (alkaloidy indolowe). Hirsutyna jest silnym związkiem o charakterze przeciwwirusowym, rozluźnia mięśnie gładkie, przez co obniża ciśnienie tętnicze i ma działanie przeciwskurczowe, chroni śluzówkę przewodu pokarmowego, zapobiegając powstawaniu wrzodów żołądka, oraz wykazuje właściwości znieczulające.

Alkaloidy oksoindolowe wysoce aktywizują układ immunologiczny, szczególnie mechanizmy odpowiedzialne za odporność przeciwwirusową i przeciwnowotworową. Hamują także rozmnażanie ludzkich linii białaczkowych.

Wpływają korzystnie na układ nerwowy, obniżają ciśnienie tętnicze, działają rozluźniająco, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie i pobudzają aktywność oddechową.

Niektóre glikozydy izolowane z Uncaria tomentosa są związkami o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. Kwasy ursolowy i oleanowy mają właściwości antyoksydacyjne. Badania doświadczalne wykazały, iż kwas ursolowy bardzo silnie hamuje wzrost i prowadzi do apoptozy (tzn. samounicestwienia) komórek skóry, nowotworu mózgu, raka jelita grubego, raka żołądka oraz czerniaka i białaczki. Sterole zawarte w Uncaria tomentosa cechują się działaniem przeciwzapalnym. Taniny wpływają pozytywnie na motorykę jelit i dróg żółciowych, mają ponadto wartości smakowe pobudzające apetyt i antyoksydacyjne. Flawonoidy zapobiegają powstawaniu nowotworów i działają ochronnie na naczynia, wykazują właściwości przeciwzapalne, a także silnie działają antyoksydacyjnie. Wodne ekstrakty vilcacory wywołują apoptozę i silnie hamują wzrost ludzkich komórek nowotworów układu krwionośnego i limfatycznego: białaczki i chłoniaka z komórek B, stymulują komórki żerne pęcherzyków płucnych do produkcji bardzo ważnych sbstancji regulacyjnych układu odpornościowego: cytokin (interleukiny 1 i 6), co dowodzi ich silnych właściwości immunostymulujących. Wykazują też silne właściwości przeciwzapalne i cytoprotekcyjne. Alkoholowe wyciągi Uncaria tomentosa mają działanie przeciwutleniające. Vilcacora jest nietoksyczna. LD50 dla vilcacory wynosi 16g/kg wagi ciała. Preparaty Unceria tomentosa zarejestrowane zostały do obrotu i stosowania m.in. w Argentynie, Austrii, Federacji Rosyjskiej, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Peru, USA, Wenezueli, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Trwa proces rejestracyjny w Polsce. Preparaty vilcacory są stosowane głównie w sytuacjach zaburzeń układu odpornościowego (w tym alergiach, reumatoidalnym zapaleniu stawów) oraz jako profilaktyka i terapia wspomagająca w chorobach nowotworowych (łagodzące skutki chemio- i radioterapii), podawane zwykle przed i po cyklach radioterapii lub chemioterapii, a także jako preparat do leczenia pacjentów chorych na raka o złych rokowaniach, niekwalifikujących się do leczenia radykalnego. Vilcacorą leczy się tam również infekcje wirusowe z grupy wirusa opryszczki i zwalcza retrowirusy, takie jak wirus HIV. Preparat nie jest podawany dzieciom poniżej trzeciego roku życia, nie powinien być on zalecany chorym po przeszczepach narządów (lub oczekującym na nie) ani kobietom ciężarnym.

Ponieważ na temat stosowania vilcacory pojawiło się w publicznych mediach wiele nieprawdy, przedstawiamy teraz po kolei nasze - osób interesujących się fitoterapią andyjską - stanowisko: nigdy nie proponowaliśmy fitoterapii andyjskiej (w tym vilcacory) "zamiast". Wręcz przeciwnie - zawsze głosiliśmy, że w przypadku choroby nowotworowej - o ile nowotwór jest operacyjny - należy poddać się operacji. Jeśli wymaga chemio- bądź radioterapii należy ją wdrożyć, jednocześnie rozpoczynając podawanie roślin leczniczych - w tym vilcacory (zgodnie z punktem 4 Uwag ogólnych).

Vilcacora ekstrakt - preparat KK


W Centrum Onkologii im. Blokhina RAMN w Moskwie oraz w moskiewskim Centrum Medycyny "Yunona" wykonano badania kliniczna vilcacory. Badania, którymi objęto ok. 2400 pacjentów, trwały 6 lat i były objęte kontrolą wybitnych specjalistów różnych dziedzin medycyny. We wszystkich badaniach rygorystycznie przestrzegano zasad zapisanych w międzynarodowych wytycznych (deklaracje z Helsinek, Tokio i Wenecji) oraz zasad zapisanych w Good Clinic Practice. Badania, o których mowa, objęte są patentowymi prawami własności, a publikacja ich pełnej wersji jest prawnie zakazana. Z konieczności ograniczamy się tylko do danych ogólnych:


A. Badania przedkliniczne:

badania toksykologiczne służyły ocenie toksyczności ostrej, podostrej lub przewlekłej preparatu
do badań użyto myszy i psów
Wnioski:
W badaniach tych nie stwierdzono toksycznego działania ekstraktu z vilcacory - preparatu "KK" - (podawanego w skutecznych dawkach).

B. Badania kliniczne:

preparat "KK" podawano w kapsułkach 230-miligramowych
eksperyment kliniczny wykonywano z podwójną ślepą próbą kontrolną, a pacjenci do badań dobierani byli losowo
eksperyment uwzględniał działanie preparatu w określonych jednostkach chorobowych
Wpływ preparatu na przebieg choroby badano m. in. u pacjentów z zapaleniem przewlekłym szpiku kostnego, rakiem szyjni macicy, rakiem żołądka, rakiem sutka, rakiem płuc, rakiem trzustki, rakiem jajnika, rakiem prostaty, białaczkami, rakiem tarczycy, astmą atopową, przewlekłym zapaleniem jelit, zapaleniem dróg żółciowych, chorobą zwyrodnieniową i zapaleniem stawów oraz w chorobach skóry. Działanie preparatu badano również w chorobach proliferacyjnych układu limfatyczneo, mięsakach tkanek miękkich i twardych, nowotworach sutka, złamaniach kości długich oraz zatruciach.
Wnioski:

Preparat "KK" wykazał działanie zdecydowanie immunostymulujące i immunoregulujące. Wyniki badań wyraźnie wskazują, że vilcacora jest przydatna w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych. W wyniku stosowania preparatu stwierdzono także przyspieszoną odbudowę tkanki kostnej po urazach, wskazując, że preparat zwiększa produkcję i aktywność fibroblastów.


Badania efektu działania tego preparatu przeprowadzone z udziałem 1338 pacjentów z chorobą nowotworową różnych narządów wykazały wydłużenie okresu przeżycia i zmniejszenie działań ubocznych po zastosowaniu chemio- i radioterapii. Zachęcające wydają się być również wyniki stosowania preparatu "KK" w przewlekłym zapaleniu szpiku kostnego, w astmie atopowej oraz chorobach reumatycznych ze względu na wyraźne przeciwzapalne działanie substancji leczniczych zawartych w korze rośliny
Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez Wania » Pn sie 06, 2007 11:49 am

Znalazłam też namiar:


Ustalamy kurację za darmo
- prześlij opis choroby przez internet, pocztą, lub faxem:
0 22 751 65 07
vilcacora@biorelax.pl

a wiecej na stronie: http://www.vilcacora.biorelax.pl/
Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez tesa » Pn sie 06, 2007 12:24 pm

dzieki wania:) pozdrawiam
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Wania » Pn sie 06, 2007 12:44 pm

tesa-cieszę sie że mogłam Ci pomóc
Pozdrawiam Cie cieplutko
Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez tesa » Wt sie 07, 2007 7:33 am

ja rowniez dziekuje za odpowiedz na moj post.. pozdrawiam i zycze zdrówka:)
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez tesa » Wt sie 07, 2007 11:52 am

mirek napisał(a):Ale pamiętaj także o ziołach oczyszczających krew.

a moglbys mi podac jakies konkretne ziola lub specyfiki na bazie ziol pomocnych przy oczyszczaniu krwi?
pozdrawiam
Tesa
tesa
bywalec
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 10:04 am
Lokalizacja: lubelskie

Następna strona

Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości