Witajcie
Przepraszam, że nie napisałem wcześniej - dużo pracy, a i dzieci nie dają spokoju

dopóki się ich nie położy spać.
Estry Etylowe Oleju Lnianego - to czysta postać kwasu omega 3.
Otrzymuje się je po podmiane frakcji glicerynowej na alkohol, a nie w procesie rafinacji czy innym skomplikowanym i chemicznym procesie degenerujacym naturalne właściwości oleju lnianego. Alkohol jest następnie "odparowywany" do poziomu znacznie niższego niż 1% co oznacza, że nie wpływa on na konsumenta
Usuwając z oleju lnianego frakcję glicerynową pozbawiamy tenże olej substancji szkodliwych dla naszego zdrowia - metali ciężkich, toksyn z grupy cyjanopochodnych, amigdaliny, pestycydów oraz gliceryny, która jełczeje. Wiem trochę nastraszyłem, jednak o omegach na tłuszczu rybnym można poopowiadać znacznie ciekawsze nowinki, nie będące bajkami, a niestety prawdą o przemysłowej rewolucji w produkcji żywności.
Pisząc estry etylowe oleju lnianego to czysta postać omegi3 mówimy tu o postaci kwasu alfa linelonowego. naturalnego budulca m.in błon komórkowych. Co jest dla naszej diety wazne - ALA - skrót od kwasu alfalinenonowego to baza dla naszego organizmu pozostałych dwóch kwasów - EPA i DHA. różnica polega na tym że te dwa kwasy tłuszczowe są syntezowane przez nasz organizm wg aktualnych potrzeb. Bombardowanie się EPA i DHA może nieść różne konsekwencje - np u męzczyzn zbyt duża podaż EPA powodować może przerost prostaty. ALA to bezpieczna i trwała forma magazynowania - do jakiej nasz organizm był przyzwyczajony ewolucyjnie - np spożywając zwierzęta które jadły rośliny, w ich komórkach odkładało się m.in ALA.
Wskazania -
suplementacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych np w u osób przed, po i w trakcie terapii przeciw nowotworowej - chodzi o dostarczenie dobrego nienasyconego tłuszczu, z którym wchłoną się dobrze m.in witaminy.
Działanie -
podobne jak baza- czyli posiada wszystkie pozytywne cechy oleju lnianego. Szczególnie cenione jest działanie przeciwzapalne.
Przeciwskazania
szczerze mówiąc nie wolno przesadzać z ilością - z doświadczeń własnych, tak tak zespół FLC też pije i testuje na sobie i swoich rodzinach
Jesli spożyje się przed posiłkiem zbyt dużo - tj więcej niż łyżkę - dojdzie do wywołania biegunki tłuszczowej. mała dawka przed jedzeniem - np malutka łyżeczka fajnie działa pobudzająco - ale nic nie wbuduje się w organizm, a jedynie odczujemy wzrost energii.
Zainteresowane/ych odsyłam do lektury lub kontaktu mailowego z dr Andrzejem Vogtem lub członkami jego zespołu badawczego (prowadzili trochę pacjentów m.in z nowotworami i mogą powiedzieć o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach):
http://en.wikipedia.org/wiki/%CE%91-linolenic_acidi firmowa strona :
http://www.flc-pharma.pl/dlaprofesjonalistowOpracowanie dla fundacji LuminisCordis:
https://www.wuala.com/FLCdrive/Dostęp%20publiczny/Materiały%20marketingowe%20Publiczne/broszury%20firmowe/Opracowanie%20naukowa%20-%20kwas%20ALA.pdf/?key=DLYZsQwdcc0b
link sie nie chce wkleić wiec zostawiam do skopiowania