Dieta w radioterapii

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

Dieta w radioterapii

Postprzez Maciek » Cz cze 28, 2012 1:00 pm

Dzień dobry. Piszę na tym forum ponieważ u mojej mamy zdiagnozowano glejaka wielkości 7 mm głeboko wrastającego w mózg. Ponieważ jest to guz nieoperacyjny, skierowano mamę na radioterapię, którą ma rozpocząć jutro. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć jak powinna się odżywiać w jej trakcie. Co powinna jeść, a czego unikać? Co pić i czy dużo? Znajona poleciła mi napój z jagody monavie oraz środki herbalife. Czy to naprawdę pomoga. Kupiłem już mamie olej lniany dr Gulwinga. Czytałem, że od tego jak się odżywia chora zależy skuteczność radioterapii. Chciałbym pomóc mamie w tych trudnych chwilach. Będzie naświetlana przez 2 tygodnie. Proszę o szybką podpowiedź i z góry dziękuję
Maciek
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 11:49 am

Re: Dieta w radioterapii

Postprzez Crono5 » Wt lip 10, 2012 9:48 am

Witam
Jesli chodzi o herbalife to zdecydowanie odrazam. Masa chemi ktora nic nie wnosi. W trakcie radioterapii warto rozwazyc podawania melationuniny oraz kurkumy
viewtopic.php?f=9&t=1901
viewtopic.php?f=9&t=2058
. Oba suplelmenty powinny uczulic komorki na dzialania radioterapii. Oczywiscie powinno sie duzo tez pic. Mozna tez pomyslec o nadca ktore rowniez uwrazniliwia komorki guza na radioterapie najlepiej w polaczneiu z metmorfinem (oba wchodza w synergie)
Jesli chodzi o sama diete, to powinno sie unikac cukru, oraz spozywac jak najmniej weglowodanow. Idealana byla by dieta ketogenna viewtopic.php?f=9&t=1588 lub dieta zawierajaca produkty o niskim indeksie glikemicznym (cos ala dieta montignaca) ale z wykluczeniem produktow nie wskazanych przy nowotoworach
Dodatkowo warto zaprzestac korzystania z telefonow komorkowych, lub jesli jest to konieczne to zalatwienie tel. komorkowego o niskim poziomie promieniowania (SAR) http://www.sardatabase.com/ i zestawu sluchowakowego przewodowego
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka


Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość