Wiedza jest ważna.

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

Wiedza jest ważna.

Postprzez LauraTEIN » Wt wrz 14, 2010 2:36 pm

:czytaj:
Ostatnio edytowano Śr wrz 15, 2010 9:58 am przez LauraTEIN, łącznie edytowano 2 razy
LauraTEIN
 

Re: CHLEB typu KR-IRL. Podstawa to; ENERGIA (antycukrzycowy).

Postprzez moto_kate » Wt wrz 14, 2010 5:38 pm

Przedstawiona w książce pt.: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. metoda odżywiania organizmu ludzkiego jest aktualnie jedyną prawidłową biologicznie regułą egzystencji człowieka na naszej planecie (bez większości dolegliwości i chorób).
cyt. ze strony głównej wydawcy.

Nie bardzo wierzę w jedynie słuszne rozwiązania i nie bardzo podoba mi się wklejanie tego samego tekstu na dziesiątki stron, nie sprawdzając nawet, czy jest on adekwatny do tematyki. Trochę to niesmaczne, czytać akurat tu o reprodukcji Chińczyków. Z jednej strony - może komuś przepis się przyda. Z drugiej - strona instytutu (???), który firmuje przedsięwzięcie, jest zupełnie nieprofesjonalna, a adres wygląda na mieszkanie w bloku (zob. tu).

Próżno też szukać kogoś takiego jak prof. zw. dr hab. n. med. Lidia TYRPA na liście naukowców polskich: http://nauka-polska.pl/dhtml/raportyWys ... ieNauki.fs Żadnych publikacji naukowych takiej osoby też nie znalazłam. To samo z "konsultantem", dr inż. Jarosławem MICHAŁEM. Skład rady naukowej instytutu - niesprecyzowany.

Postaram się zweryfikować, co znajduje się pod adresem podanym na stronie wydawcy. Tak się składa, że chyba mam jak.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: CHLEB typu KR-IRL. Podstawa to; ENERGIA (antycukrzycowy).

Postprzez moto_kate » Wt wrz 14, 2010 9:33 pm

No i dowiedziałam się, co następuje:

To jest normalny wieżowiec [...]. Ten "ktoś" mieszka na 3 piętrze. Nie ma tam żadnego instytutu i takiego dziwnego adresu 5/ L?16a? e?, tylko normalna Imbramowska 5/16.


Banik. :spam:

Czy ktoś może wie, jak to ugryźć od strony prawnej? Chciałabym to zgłosić na policję, dlatego póki co nie usunę tego postu.

Czytelników proszę o wzięcie pod uwagę, że przepis na chleb nie jest poparty żadnymi badaniami naukowymi!!!
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: CHLEB typu KR-IRL. Podstawa to; ENERGIA (antycukrzycowy).

Postprzez nfmama » Śr wrz 15, 2010 8:26 am

a może zgłosić jako próbę oszustwa? I wskazać podany adres oraz osoby ("naukowcow") na które ten ktoś się powołuje.
"ciekawie" wyglądają fotki, na ktorych młody mężczyzna prezentuje ćwiczenia likwidujace bóle kręgoslupa............myśle, ze rehabilitanci dostaliby tu zawału, bo pierwszy raz widzę, zeby jakiekolwiek ćwiczenia wykonywć na....wersalce.Nie znam sie na tym, ne jestem fachowcem, ale.... przez wiele lat mój syn miał rehabilitację kręgoslupa, rehabilitanci byli różni, ale każdy jeden zwracał uwagę na podloże-ze musi być stabilne, ze odpowiednio twarde i rowne. najlepiej materac do ćwiczeń albo mata na podlodze, ewentualnie grubo i równo zlozony koc,zabezpieczony przed rolowaniem, a tu wersalka???
Nie wiem, jak chlebek, ale w skutecznosć ćwiczeń mocno wątpię, jeśli wykonywane są w taki sposób.Oby nie byly po prostu szkodliwe.
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Wiedza jest ważna.

Postprzez Lajkonik » Śr wrz 15, 2010 11:22 am

moto_kate.....nie wiem, jak to jest dokładnie (postaram sie poszperać), ale wydaje mi sie, że kwestii posługiwania się nazwą "instytut" (jak sama nazwa mówi, powinna być to jednostka badawczo-naukowa) niestety nie regulują żadne przepisy (poza ustawą odnoszącą się do instytutów państwowych). Inaczej chyba rzecz ma się z fałszowaniem rzeczywistości (ewidentne jest tu podpieranie się nieistniejącymi "naukowcami") w celu osiagnięcia korzyści majątkowej, czyli sprzedaży tego ich "płodu"- piśmidła za chyba 45 pln. Może na początek telefon do pierwszej lepszej prokuratury, tak informacyjnie?....
Lajkonik
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): So lut 07, 2009 10:52 am

Re: Wiedza jest ważna.

Postprzez moto_kate » Śr wrz 15, 2010 8:15 pm

Niech to szlag, nie wiem, czemu nie zablokowała się edycja postów! NIe szkodzi, jest tego nasiane w necie jak mrówków, a i Google ma cache ;) A i pewnie w bazie wpis nadal istnieje :P
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże


Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości