Witamina D

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

Witamina D

Postprzez Crono5 » Pn sie 24, 2009 12:08 pm

Witamina D oraz Izotretinoina inhibitują wzrost GBM >50%

Witamina D - nie tylko dla kości

Niedobór witaminy D może prowadzić do uszkodzenia mózgu

"Suplementacja witaminą D u dzieci doprowadziła do 50% mniejszego ryzyka zachorowania na grypę Badanie Japońskie, w 100% naukowe, randomizowane z podwójną ślepą próbą."

Toksyczność oraz kompendium wiedzy na temat witaminy D - ogrom informacji

w ramach protokołu stosowanego przez Oracle:

Protokół Oracle - dla żony z nowotworem płuc

Izotretonina jest tez stosowana przeciwko nowotworowi płuc:

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3396234&start=330 (post [12.10.2008] 09:10 - autor:wm)
"

wm
Straszne jaka to plaga .Nowe posty o stwierdzeniu raka płuc przybywaja w takim tempie jakby to była epidemia grypy .Ja też zmagam się z problemem jak ukrywać diagnozę przed ojcem .Wypisany ze szpitala z diagnozą-wyrokiem bez nadziei na zabieg operacyjny czy leczenie cytostatykami (chemioterapia) leżał w łóżki przez chyba 3 tygodnie niczym zwłoki .Przeżroczysta sino-biała skóra ,bez apetytu na cokolwiek z 64 kg pozostało 57 .Rak płaskonabłonkowy zatem niedrobnokomórkowy co dawało nadzieje na wolniejsze nieco rozprzestrzenianie się .Stwierdzono go w lewym płucu z przerzutami do węzłów nadobojczykowych. od samego początku zacząłem podawać preparaty wzmacniające układ immunologiczny .Żeńszeń z cytryńcem chińskim i mleczkiem pszczelim , Vitamina A+E, Vilcacora . Zioła za radą lekarza przy aptece Ojców Bonifratrów .Ale najważniejsze to chyba izotretinoina (pochodna witaminy A) która w USA jest stosowana w prewencji raka .Po wielu dniach kiedy cisnienie 80/40 nie podnosiło się nagle dzień nadziei . Zaczął jeść , kolor skóry jest już różowy jak u zdrowego człowieka i gdyby nie kaszel i oczywiście osłabienie z boku wygląda niczym przeziebiony .Mam nadzieję że ten stan potrwa dłuzej a ja wciąż poszukuję dalszych metod walki o jego życie.Pogodzeni z nieuchronnością śmierci walczmy o każdy dzień godnego życia dla najbliższych . "

http://www.czytelniamedyczna.pl/nm_de38.php
Opisywane są również próby aplikacji na powierzchnię guza izotretinoiny, 5-fluorouracylu (14) i imiquimodu (3) w postaci kremów.
Ogólnoustrojowe podawanie leków może być stosowane jako wyłączna lub wspomagająca metoda terapii. Używane są tu leki z grupy retinoidów, głównie izotretinoina i etretinat. Mechanizm ich działania w K.A. nie jest do końca poznany. Wiadomo, że mają wpływ modulujący na różnicowanie i proliferację keratynocytów dzięki powinowactwu do receptorów jądrowych. Wzmocnienie efektu hamowania podziałów komórkowych i przyspieszenie dojrzewania komórek obserwowano przy jednoczesnym działaniu retinoidów i cytokin (12). Izotretinoina podawana jest w dawkach 0,6-1mg/kg masy ciała/dobę średnio przez 6 tygodni (12). Dawki etretinatu podawane w różnych źródłach wynoszą od 0,3mg/kg/dobę do 6mg/kg/dobę (10, 12, 17).


http://www.cancernetwork.com/cancer-man ... 65/1170066 (13-cis-retinoic acid)
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron