Czaga - czyr brzozy jako lekarstwo na nowotwór

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

Czaga - czyr brzozy jako lekarstwo na nowotwór

Postprzez osuch.marian » N lip 20, 2008 7:31 pm

Rozdział 11 książki Aleksandra Sołżenicyna 'Odział chorych na raka' opisuje leczenie za pomocą guza brzozy - czaga. Podejrzewam, że chodzi o raka brzozy znanego pod nazwami - błyskoporek podkorowy, włóknouszek ukośny, innontus obliquus. Czy ktoś ma doświadczenia z stosowaniem tego specyfiku w walce z nowotworem. Jest coraz więcej informacji o oddziaływaniu czagi na nowotwory, a w szczególności chodzi o substancję betulin. Bardzo proszę o podzielenie się informacjami.
osuch.marian
nowy
 
Posty: 38
Dołączył(a): N lip 20, 2008 7:20 pm

Re: Czaga - czyr brzozy jako lekarstwo na nowotwór

Postprzez moto_kate » N lip 20, 2008 8:03 pm

Czy chodzi o to ?

http://www.medigo.pl/jobs/drukuj.php?id=1473
Cortex Betulae
Cena: zawiesina - 89 zł/opak., 29 zł - krem.
Skład: 2% zawiesina wodna betuliny i kwasu betulinowego wyizolowanych z białej kory brzozowej w postaci krystalicznie czystych substancji, 20% alkoholu etylowego, 78% wody destylowanej.
Zdaniem producenta: preparat polecany jest w przypadku wielu dolegliwości onkologicznych, wpływa pozytywnie na cały system immunologiczny (odpornościowy). Działanie preparatu stwierdzono w przypadku raka macicy, jajników, piersi, glejaka, mięsaka, szpiczaka kostnego, czerniaka złośliwego, raka płuc, okrężnicy, prostaty. Możliwe jest działanie w przypadku innych dolegliwości.
Podawany mechanizm działania: regeneracja ubytków i chorych tkanek, działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, powstrzymuje reprodukcję wirusów (również wirusa HIV), hormonotwórcze, żółciopędne; wywołuje proces apoptozy zdegenerowanych komórek organizmu poprzez aktywację specyficznych genów odpowiedzialnych za ich samozniszczenie.
Podawane efekty uboczne/przeciwwskazania: [-]
Sposób użycia: Jednorazowa dawka w ilości 1 płaskiej łyżeczki załączonej do opakowania jest wystarczająca w większości dolegliwości. W przypadku dolegliwości onkologicznych można stosować 2 płaskie łyżeczki dziennie pomocniczo jako substancję wzmacniającą system immunologiczny.
Sytuacja prawna: suplement diety.

Było tu już coś na ten temat:
viewtopic.php?f=10&t=1139&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=betul%2A
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Czaga - czyr brzozy jako lekarstwo na nowotwór

Postprzez osuch.marian » N lip 20, 2008 8:35 pm

Czaga -nazwa rosyjska , polska to guz brzozowy, czyr brzozowy nazwa łacińska inontuus obliquus stosowany był od wieków w medycynie ludowej jako lekarstwo na nowotwór, jest to rak brzozy i pozyskany w najczystszej postaci , zmielony jak kawa podawany był jako lekarstwo w roztworze z gorącą woda, Był ponoć bardzo skuteczny.Cy ktoś spotkał się z taka form a leczenia nowotworu, czy też jest to tylko cudowny lek.Są informacje , iż bogate kraje zachodnie wykupują tego grzyba.No i ten Sołżenicyn.
osuch.marian
nowy
 
Posty: 38
Dołączył(a): N lip 20, 2008 7:20 pm

Re: Czaga - czyr brzozy jako lekarstwo na nowotwór

Postprzez moto_kate » N lip 20, 2008 9:06 pm

Niestety nie znalazłam w Internecie żadnych świadectw użytkowników, tylko teksty reklamowe. Chyba nikt z forum go nie stosował.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Czaga - czyr brzozy jako lekarstwo na nowotwór

Postprzez sklires@tlen.pl » Cz mar 15, 2012 8:06 am

Klasa: podstawczaki - Basidiomycetes
Rząd: szczecinkowce - Hymenochaetales
Rodzina: szczecinkowcowate - Hymenochaetaceae
Rodzaj: błyskoporek - Inonotus P. Karst.

budowa: Owocnik należy do grzybów pasożytujących szczególnie na brzozie. Bardzo rzadko spotykany na innych drzewach liściastych. Atakuje osłabioną lub zranioną część drzewa, powodując w konsekwencji jego chorobę. Tworzy guzowatą, spękaną, brodawkowatą narośl znacznych rozmiarów. Może w przybierać różne kształty; owalne, eliptyczne, pół walcowate i nieforemne. Bardzo mocno związanach z bazą. Masa podobna do bryły żużlu. Powierzchnia jest głęboko spękana, wyschnięta, twarda i łupliwa. Przybiera barwę czarnobrunatną, czarnogranatową, z mniej lub bardziej widocznymi rudobrązowymi odcieniami. Jest to osłona zewnętrzna, którą grzyb poprzez działanie na korę formuje w masę i przedziwne kształty. Sam owocnik grzyba atakuje od wewnętrznej strony, jest płaski i cienki. Ma kolor rdzawobrązowy, rdzaworudawobrązowy, rudy i brązowy lub tworzy melanż tych kolorów o różnej fakturze. Masa owocnika i kory jest matowa, sprawia wrażenie sprasowanego proszku. Grzybnia rozwija się w drewnie. Tworzy również nietrwałe, roczne owocniki pomiędzy warstwami drewna, ewentualnie między drewnem i korą. Zapach jest lekko winny, dość przyjemny, z wyczuwalnym charakterem zapachu brzozowego drewna. Bez określonego smaku.

Pory w kształcie kanciasto-koliste lub wydłużone. Wielkości od 0.1 do 0.3 mm średnicy. W ilości od 3 do 4 sztuk na m. W barwie na powierzchni początkowo jasnożółtawe, następnie żółtawooliwkowobrunatne. Pokryte białawym lub szarawym gęstym nalotem. Ostrza gładkie lub ząbkowane. Z wiekiem ciemniejące do barwy brunatnej.

Rurki jednowarstwowe, ukośne. Długości od 1 do 3 mm. Stanowią całą grubość owocnika.

Miąższ młodych owocników jest skórzasty i korkowaty. W masie suchy, twardy i łamliwy.

Zarodniki w kształcie elipsoidalne lub jajowate z jedną lub dwiema kroplami. Bezbarwne. Nieamyloidalne. Wielkości od 8 do 10 x od 5 do 7,5 µm.

występowanie: Częściej spotykany na brzozie i buku, rzadziej na olchach i innych liściastych.

Do rodzaju Inonotus sp. należy 18 gatunków. Są to:


Występuje pod nazwami: Poria obliquua (Ach. ex Pers.) P. Karst.; Polyporus obliquus Fr.


uwagi: Niejadalny, z uwagi na twardość i brak walorów smakowych.
Pasożytniczy grzyb nadrzewny, powoduje białą zgniliznę drewna.

Inne nazwy to: huba brzozowa, huba ukośna, huba skośnorurkowa, czaga, czarna huba, czyr brzozowy, włóknouszek ukośny, błyskoporek ukośny.

Dawniej w medycynie ludowej, a szczególnie starorosyjskiej (znany był tam pod nazwą „czaga”). Ze sproszkowanego owocnika przygotowywano wywary polepszające samopoczucie i działające przeciwzapalnie. W ziołolecznictwie ma zastosowanie jako surowiec do produkcji środków przeciwzapalnych. Najnowsze badania stawiają błyskoporka podkorowego w jeszcze lepszym świetle, jeśli chodzi o walory lecznicze. Zbadano, że zawarte w grzybni substancje, charakteryzuje działanie cytostatyczne. Stwierdzono, przy zastosowaniu preparatów z tego grzyba, właściwości wzmacniające, przeciwzapalne oraz hamujące występowanie przerzutów chorych tkanek rakowych oraz wzrostu tych tkanek. Rysuje się więc nadzieja na szersze wykorzystanie błyskoporka, między innymi, jako surowca do produkcji leków onkologicznych. Wyciąg z błyskoporka, z dodatkiem soli kobaltu nosił nazwę Befungin i był produkowany na wschodzie.


PS.W Wikipedii angielskiej są opisane badania robione w naszym kraju z 1998r które wyszły pozytywnie w leczeniu raka, w Polsce nic na ten temat ani widu ani słychu. Mimo że to pasożyt drzew który i tak na naszych terenach występuje rzadko w 2004 wciągają go na listę pod ochronę, aby tylko ludzie nie leczyli się sami lesie.Mój Ojciec 3 rok po wycięciu raka pije nalewki i kawy z Czagi i jakoś ma plany na dalsze lata, tylko też jest ważne by dbać o zdrowy tryb życia. Dodatkowo dodam że w Polsce onkologia to rentowny biznes i nie zawsze najważniejsze zdrowie pacjenta . Hormony ( mięso, leki, antykoncepcja), częste antybiotyki te rzeczy są równie mocno wspomagające tworzenie komórek rakowych jak papierosy.
sklires@tlen.pl
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz mar 15, 2012 7:34 am


Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości