kapsaicyna

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

Re: kapsaicyna

Postprzez moto_kate » Pt paź 24, 2008 8:00 am

Hm, ale czy mógłbyś odpisać na te pytania, które powyżej postawiłam ja i olek1?
1) Ile wśród tych listów było od osób, które wyleczyły się z guza mózgu? Orientacyjnie, na tyle, na ile pamiętasz.
2) Czy jest jakaś dokumentacja i czy mógłbyś ją tu zamieścić (np. skany TK przed i po)?
3) Jaki był czas trwania podawania papryczek i ewentualnie skutki uboczne?
4) Czy prócz kapsaicyny Twoja Żona otrzymywała coś innego?

Będę wdzięczna za konkrety.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pt paź 24, 2008 3:53 pm

Fabjan7.. pewnie masz juz dośc tych ciągłych pytań...
ale wiesz jak to jest.. tu ludzie walczą i z rakiem i z czasem ...
często jest tak.. że zostaje czasu zbyt mało na kolejne próby.. .

stad masa pytań.. bo my juz jestesmy po wielu kuracjach ...

jest też takie powiedizenie , kto nie ryzykuje ten nie ma...
tylko , że tu chodzi o to ,że my decydujemy za kogos ,

trudne to wszystko..
czy podawales tez reserwatol, o którym była tu na forum mowa, czy podawanie go razem z kapsaicyna jest konieczne ?
czy żona piła inne zioła ??
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez kilo » Pt paź 24, 2008 9:56 pm

Ja, niestety nie mogę potwierdzić pozytywnego działania kapsaicyny na guza mózgu. Prze okres 3 miesięcy podawania kapsaicyna guz zwiększył znacznie swoje rozmiwry (GBM). Także w moim przypadku kapsaicyna całkowicie nie zadziałała. Już całkowicie zwątpiłem w to, że jest coś co może pomóc w tej chorobie :( . Niestety.
kilo
nowy
 
Posty: 30
Dołączył(a): N wrz 02, 2007 9:42 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez moto_kate » So paź 25, 2008 9:07 pm

_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: kapsaicyna

Postprzez moto_kate » Śr paź 29, 2008 8:50 am

fabjan7 napisał(a):Do wszystkich.
Pierwotnie zastosowałem olej z pestek winogron, ale dziś już stosuję olej lniany ze względu na jego fantastycznie zdrowotny charakter oraz kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz inne wymiatacze wolnych rodników, tzw antyoksydanty czy też antyutleniacze.


Działanie składników oleju lnianego NIE jest do końca poznane (np. zwiększa on znacząco ryzyko przedwczesnego porodu): http://nauka.wp.pl/title,Olej-lniany-zw ... caid=16de9
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: kapsaicyna

Postprzez moto_kate » Śr paź 29, 2008 11:09 am

Podsumowując: na nasze pytania odpowiedzi brak, mimo, że fabjan7 loguje się tu na bieżąco, dokumentacji brak, wszędzie powielany jest jedynie ten sam tekst, polecający jeden sklep internetowy z papryczkami, a dyskredytujący ewentualne inne źródła chilli do sporządzenia mikstury.

Na stronie http://lask-kolumna.pl/ pan Jan Fabisiak, czyli fabjan7, podaje - o zgrozo - jako poradę medyczną:
fabjan7 napisał(a):[Dodano 13.05.2007 - 00:20 przez fabjan7] [Wyśw.: 1687] [Koment.: 0]
NIE MA NIEULECZALNIE CHORYCH, tak kiedyś powiedział polski profesor - Julian Aleksandrowicz. Miał rację. Rak jest całkowicie uleczalny.

Pomożemy każdemu choremu. Bez ponoszenia wielkich kosztów, pustoszącej organizm chemioterapii, radioterapii i dotyków uzdrowicieli. Udzielimy precyzyjnej porady. Wystarczy z nami nawiązać kontakt. Podamy sposób na wygranie wojny z nieuleczalnym dotąd rakiem.
Metoda jest prosta, tania, całkowicie nowatorska, bezpieczna i skuteczna.
Amerykanie zaczęli już ją stosować klinicznie, ale kuracja kosztuje kilkadziesiąt tysięcy dolarów.
W Polsce, lek może pojawić się za kilka lat, ale i tak nie ma pewności, czy NFZ będzie refundować koszty.
Prosimy pisać. Pomożemy.
100% wyleczenia
Nie pobieramy żadnych opłat.
Uratuj siebie albo bliską Ci osobę.

Adres jest w linku "Kontakt"

Otrzymujemy wiele listów. Jesteśmy jednak nieufni. Jest wielu cwaniaków, naciągaczy, upatrujących zrobienie wielkich pieniędzy na ludzkim nieszczęściu. My, nie bierzemy pieniędzy. Podajemy przepis tylko osobiście. Cwaniakom dziękujemy.


Powyższy wpis zawiera kolosalną dawkę nieprawdy (wytłuszczenia moje). Jak można pisać: 100% wyleczenia?! Namawiać do porzucenia terapii konwencjonalnych?!

Z jednym tylko sformułowaniem się zgodzę - cwaniakom dziękujemy! Jeśli ktokolwiek poczuł się oszukany, bo skorzystał z podawanego przez fabjana7 sposobu i nie uzyskał wyleczenia, ma pełne prawo dochodzić sprawiedliwości na drodze prawnej.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn sty 05, 2009 11:26 am

wklejam z innego forum , gdzie ciągle toczy sie rozmowa o kpasaicynie
"Kapsaicyna ma działanie na raka i potwierdzone badaniami.
Czy ktos z forumowiczów zna selol? Lek w opracowaniu naszych naukowców, który ma bardzo dobre działanie w raku prostaty i 100% skuteczność - a też jest wysmiewany przez oszołomów. Gdybysmy bardziej ufali sobie to bysmy zyli zdrowo i długo - my zaufaliśmy lekarzom i okazało się, ze ta ufnośc doprowadziła nas do bram śmierci - ale może jej nie przekroczymy.

Pijcie olej z kapsaicyna i ufajcie w wyleczenie"
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn sty 05, 2009 11:34 am

inna wypiwiedź
" ..."...czy został przebadany pod względem, chociażby ryzyka zapaści, spowodowanej drastycznym obniżeniem ciśnienia u szczególnie wrażliwych osób - wszak kapsaicyna rozszerza naczynia krwionośne… czy w przypadku glejaków czy innych guzów mózgu, nie ma ryzyka dokrwotoczenia do loży pooperacyjnej - myślę, że jest.. dlatego zalecałabym dużą dozę ostrozności!!! "...
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez cortezza » Śr lut 11, 2009 4:42 pm

Obiecujące posty fabjana były... Teraz coś milczy....
cortezza
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lut 10, 2009 4:30 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Cz lut 12, 2009 5:07 pm

ludzie go zjedli ...

( w jego przypadku to był inny góz nie glejak ... i własnie nie weim co o tym myslec ... czy jeśli kapsaicyna pokonała innegoguza móżgu , to czy pokona i glejaka... bo glejak to specyficzna odmiana )
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Cz kwi 16, 2009 7:28 pm

kate -moto , prosze jesli mozesz przetłumacz mi to ...

"One of the theories of the way Capsaicin works is that it disrupts the energy (ATP) production in the mitochondria of cancer cells. Another is that is helps to modulate the flow of Ca+2 ions through the membrane of the mitochondria which is essential for apoptosis (programmed suicide) of cancer cells. The Ca+2 flow is blocked in advanced cancer and apoptosis is thus prevented. Both the mitochondrial ATP production and the Ca+2 flow is controlled by glutathione levels. Researchers thus suggest that while taking Capsaicin, one should not take NAC at the same time as the latter helps the body to synthesize its own glutathione. They have found that NAC inhibits the action of Capsaicin (www.ncbi.nlm. nih.gov/pubmed/ 19002586).
"

"You should be able to use all three together with no problems that I am aware of. I recommend capsaicin (cayenne pepper tincture) as part of my suggested protocol and highly recommend it to you for your wife too.

I take it regularly along with OPC. I think that there is a very good chance that the man who said to not all three together does not know oleander or inositol/IP6 very well."
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez moto_kate » Cz kwi 16, 2009 10:15 pm

"Jedna z teorii na temat tego, jak działa kapsaicyna, jest taka, że zakłóca ona wytwarzanie energii (ATP) w mitochondriach komórek nowotworowych. Inna - że pomaga regulować przepływ jonów Ca+2 przez membranę mitochondrium, co jest kluczowe dla apoptozy (programowanego samobójstwa) komórek rakowych. Przepływ Ca+2 jest w agresywnym nowotworze blokowany, co blokuje apoptozę. Obie rzeczy, mitochondrialna produkcja ATP i przepływ Ca+2, są sterowane poziomem glutathione [nie wiem, co to]. Badacze sugerują więc, że biorąc kapsaicynę, nie powinno się brać w tym samym czasie NAC, jako że to drugie pomaga organizmowi syntetyzować własne glutathione [?]. Odkryli, że NAC niweluje działanie kapsaicyny (www.ncbi.nlm. nih.gov/pubmed/ 19002586)."

"Powinnaś być w stanie używać wszystkich trzech bez żadnych problemów, o ile wiem. Zalecam kapsaicynę (barwnik [nalewka?] pieprzu cayenne) jako część mojego sugerowanego protokołu i bardzo zalecam ją Tobie także dla Twoje żony [nie do końca rozumiem, czy obu osobom, czy tylko żonie].

Biorę to regularnie równolegle z OPC. Myślę, że jest duża szansa, iż człowiek, który odradza wszystkie trzy rzeczy razem, nie zna dość dobrze oleandra ani inozytolu/IP6."
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Cz kwi 16, 2009 11:06 pm

dziekuje Kasiu,
próbuje jeszcze cos zdziałac ....

i jak zwykle kuracji kilka , a wybór trudny.

z tego co wiem , Pan od kapsaicyny podawał zonie tylko kapsaicyne , i radził nie mieszac terpaii.
ale ci od oleandra... zajmują sie medycyna alternatywną od wielu wielu lat.. i oni twierdza , jak przetłumaczyłas , że nie ma problemu z mieszaniem kuracji...

hmmmm jak zwykle trudny wybór..........
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Cz kwi 16, 2009 11:10 pm

do kilo .. ..
jesli zaglądasz na forum , prosze napisz jakiej papryki uzywaliście ..
gdzie kupowaliscie ???

czy olej był zawsze świezy ??

czy równoczesnie z kapsaicyna podawaliście cos jeszcze. ???
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Cz kwi 16, 2009 11:12 pm

cd do kilo..

jak chora osoba znosiła smak kapsaicyny , czy popijanie mlekiem skutkowało ..
czy ten ostry smak da sie przezyć??
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości