kapsaicyna

Czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?
Diety przeciwnowotworowe, wspomaganie żywieniem leczenia i rehabilitacji.

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn kwi 27, 2009 2:22 am

Kapsaicyna pobudza region mózgu, który w efekcie obniża temperaturę ciała.

Dzisiaj w medycynie naturalnej, pieprzu cayenne stosujmy, by złagodzić ból łączony z takimi chorobami jak artretyzm, neuralgia (rwa kulszowa, zapalenie nerwu trójdzielnego, zapalenie nerwów obwodowych, ischias), gonty ( półpasiec, Opryszczki, łuszczyca) i inne bolesne skórne problemy oraz raka, szczególnie rak płuc, przełyku ( gardła), jamy ustnej, języka i żołądka.
Łagodzi ból po amputacji sutka lub innych zabiegach chirurgicznych, ból zęba, ból głowy, stany zapalenia ucha, wspomaga zapobiegać wrzodom oraz pomaga w stanach zapalnych pęcherza lub podczas chronicznych chorób układu moczowo-płciowego. Może pomóc również po zbyt intensywnym opalaniu, łagodząc stan zapalny skóry.


W chorobach układu oddechowego ma nieoceniona rolę - wspomaga szybkie usuwanie toksycznych związków z płuc, poprawia ukrwienie płuc i ich dotlenienie wspomagając tym samym leczenie chorób płuc m.in., gruźlica płuc, zapalenia płuc, oskrzeli, takich chorób jak astma, alergia wziewna oraz wszelkie przeziębienia i chroniczne pokasływania. W codziennej diecie palaczy jako silny antyoksydant neutralizujący toksyczne związki z papierosów jest niezbędną profilaktyką!

W Polsce również, w upalne dni możemy ratować się spożywając dania bogato przyprawione pieprzem cayenne. Musimy pod uwagę wziąć dość pikantny ich smak, a to niekiedy odstrasza smakoszy. Prościej będzie połknąć profilaktycznie 1 tabletkę SMOKERADE lub w razie choroby 2-3 tabl. dziennie do posiłku.

Głównym składnikiem Smokerade w dość pokaźnej ilości 300mg w 1 tabletce, jest ceniony od tysięcy lat przez Indian - pieprz cayenne.
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn kwi 27, 2009 2:24 am

czy to oznacza............, że moja sisotra , ktorej grozi w tej chwili zapalenie płuc, ma infekcje , podrażeninie w przełyku , gardło bolące... może zastosowac kapsaicynę ???????
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn kwi 27, 2009 2:25 am

Papryka Cayenne zawiera kapsaicynę - alkaloid mający właściwości przeciwbólowe oraz antyoksydacyjne. Oprócz swoich właściwości kulinarnych pieprz kajeński jest stosowany w medycynie naturalnej do leczenia takich przypadłości jak: dolegliwości gastryczne (np. bóle brzucha), choroby układu krążenia, bóle reumatyczne, bóle gardła (płukania).
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn kwi 27, 2009 2:27 am

do Fabiana...
pisałeś , że żona była w złym stanie ... po jakim czasie podawania kapsaicyny dało się zauważyć poprawę ??
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez olek1 » Pn kwi 27, 2009 11:11 am

w skali Scolville`a jest jeszcze kilka papryk o znacznie większej ostrośc ..
jak Naga Jolokia,
Dorset Naga ...

dlaczego my uzywamy habanero czy birds eye..

czy jest jakis powód... np zbyt ostre i nie byłoby to mozliwe do wypicia ??
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez cortezza » Cz maja 28, 2009 9:04 am

Nie wiem, czy t już było: http://www.ostrakuchnia.pl/component/pa ... /Itemid,1/ , ja tam zamówiłem "birds eye" suszoną, zobaczymy, dotąd podawałem macerat świeżej w oleju rzepakowym, chcę zrobić suszoną w oleju winogronowym. Ale na efekty trzeba czekać.
cortezza
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lut 10, 2009 4:30 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez fabjan7 » Cz maja 28, 2009 9:36 pm

Pierwotnie stosowałem olej z pestek winogron, ale okazało się, że najlepszy jest olej lniany, tłoczony na zimno, nieoczyszczany ze względy na dużą zawartość kwasów Omega 3 i to, że jest silnym antyutleniaczem.
fabjan7
świeżynka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:53 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez tadeusz » So lis 13, 2010 5:31 pm

Drogi fabjan7

jeśli dobrze zrozumiałem to Ty jesteś "odkrywcą" tego lekarstwa. Jestem w podobnej sytuacji i poszukuję bardzo pilnie jakiegoś cudownego lekarstwa na uzdrowienie. Próbowałem już metod konwencjonalnych (o dupę potłuc) i niekonwencjonalnych, ale wciąż poszukuję. Czy mogę Cię prosić o kontakt telefoniczny 600 677 657 lub na adres email: m_staniszewski_pl@yahoo.de. Ewentualnie podaj mi proszę jakiś kontakt do Ciebie , to ja się skontaktuję.
Będę bardzo zobowiązany
POZDRAWIAM i do usłyszenia
tadeusz
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 13, 2010 5:21 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez moto_kate » Pn lis 15, 2010 9:33 pm

Pan fabjan7 nie jest osobą kompetentną i nie radzę polegać na jego zaleceniach. Nie był skłonny udokumentować wyleczenia żony, nie mając włściwego przygotowania deklaruje udzielanie "porad medycznych", GWARANTUJĄC (!) wyleczenie każdego nowotworu. To chyba nie wymaga dalszego komentarza.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: kapsaicyna

Postprzez Grzesiu » Wt maja 03, 2011 7:01 pm

Kurcze tak czytam ten temat... Z dystansem zawsze podchodze do takich rewelacji, tylko ze moj tata ma to samo co rzekoma zona pana fabjana7... Moze warto sprobowac...
Grzesiu
nowy
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 5:23 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez hebryda » Pn lip 25, 2011 7:10 am

Witam,jezeli zaleje olejem lnianym 150g papryki ostrej --n.p. habanero --jak stwierdzic ile jest kapsaicyny w uzyskanym roztworze?
To samo pytanie zadałem producentowi oleju lnianego z kapsaicyna/tak pisze/.Powiadomie o odpowiedzi.I jeszcze pytanie do Clooney i Crono5-co sadzicie o F-mie Mucos,ktora proponuje przy AF II wprowadzenie WOB-MUCOS NEM przez 4 lata--skład : papain-540mg,
Trypsin-288mg, Chymotrypsin--240mg ,Natriumselenit--48mcg.Jest dosc drogi,moze wiecie cos na ten temat.Dzieki.Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: kapsaicyna

Postprzez Krzych » Pt cze 21, 2013 2:10 pm

Dlaczego tak długa przerwa w dyskusji? Odezwijcie sie prosze
Krzych
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt cze 21, 2013 1:59 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez casterama » So gru 28, 2013 11:39 pm

Ja dzisiaj zrobiłem roztwór 75g bird's eye zamoczonych w 250ml oleju lnianego. Wsadzam do lodówki i za dwa tygodnie zacznę stosować. Btw. Mam podejrzenie czerniaka na dolnej wardze, nic więcej nie wiadomo. Czekam na wizytę u chirurga onkologa w najbliższym tygodniu.
casterama
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): So gru 28, 2013 11:34 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez dziwozona » Pn mar 03, 2014 9:59 am

Ja swojemu tacie podaję kapsaicynę w formie oleju lnianego z wyciągiem z chilii i mieszam go razem z niedużą dawką kefiru albo z twarogiem. Skoro wg dr Budwig wręcz wskazane jest łączenie oleju lnianego z b. serem, to myślę, że nie osłabia to działania kapsaicyny, a ułatwia spożycie, bo sam olej jest tak palący, że nawet mój tato, który uwielbia ostrą kuchnię miał znaczny problem ze spożywaniem. Od kiedy stosujemy ten trik z kefirem i twarogiem, nie narzeka, a wręcz mówi, że jest to bardzo smaczne.
dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm

Re: kapsaicyna

Postprzez Dominia » Pn mar 10, 2014 1:48 pm

Witam,
Chciała bym się dowiedzieć w jaki sposób można zdobyć papryczki habanero. Bardzo bym chciała pomóc mojej babci, dla której lekarze nie widzą chyba już rozwiązania... Z góry dziękuję.
Dominia
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn mar 10, 2014 1:32 pm

Poprzednia strona

Powrót do Diety oraz naturalne preparaty terapeutyczne i wspomagające

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości