Admini, czas na porządki na forum.

Co tu się dzieje?
Regulamin, sprawy organizacyjne, ogłoszenia, ...

Admini, czas na porządki na forum.

Postprzez mirek » Śr maja 30, 2007 10:55 pm

Proponuje na Stronie Głównej zrobić tematy np. pierwsza pomoc, leki, lekarzy, medycynę alternatywną, porady i ścianę płaczu. Podział rzuciłem z głowy.

Teraz jest groch z kapustą, gdzie przeważa ściana płaczu.

Jak ktoś tu wejdzie po raz pierwszy to od razu się zdołuje, a tak nie powinno być.
mirek
swój człek
 
Posty: 191
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 11:32 pm

Postprzez gosiakiwi » Cz maja 31, 2007 11:45 am

Witam.Moim zdaniem jest dobrze jak jest.Jednak wszyscy sie tu odnajduja,wchodzac pierwszy raz.Mirku jak napisales,jest tu przewaga sciany placzu,no coz,glejak niestety nie jest radosnym tematem do ucinania pogawedek.Jestem ciekawa opinii innych uzytkownikow tego forum.Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam-Malgosia.
gosiakiwi
swój człek
 
Posty: 386
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 6:39 am
Lokalizacja: Hamburg

Postprzez gocha » Cz maja 31, 2007 12:30 pm

Mirek,
ja już chyba nie płaczę, a szkoda, bo to dobrze robi i przynosi ulgę. i to nieprawda, że chłopaki nie płaczą.
ale fakt. jak na to forum trafi ktos chory, to mozemu mu nieźle zaszkodzić...
gocha
swój człek
 
Posty: 294
Dołączył(a): So paź 28, 2006 3:25 pm

Postprzez Crono5 » Cz maja 31, 2007 3:53 pm

Popieram pomysl. W szczegulnosci nowinki na temat glejaka przedewszytkim powinny sie znalesc w jakims wyszczegulnionym dziale. teraz to przypomina nieco ulepszona wersje ksiegi gosci. Fakt znlezsc sie mozna, ale jest to czaso chlonne. A tak jakbysmy mieli wszytko rozsadnie po ukladane moza by szybciej sie poruszac po forum niom i nie bylo by podobnych tematow.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez olek1 » Cz maja 31, 2007 4:32 pm

każdy z wątków idzie sobie swoim torem , ale rzeczywisćie jest ich coraz więcej .. i trudno się doszukac informacji , które gdzieś między wierszami sa w róznych tematach.
myśle że to dobry pomysł.
tylko , że np Moto-Kate.. juz założyla wątek o nowościach.. on jest juz dawno nie widoczny na pierwszej stronie.. i każdy pisze gdzie chce o nowinkach , lub zakłąda nowy własny.
i nie wiem czy jest się w stanie trzymacwszystkic w dyscyplinie , aby sie stosowali do zasad.

ale prawda jest taka.. , że gdzies ktos podawał namiar na lekarza, na preparat, na coś jeszcze innego ...i ..teraz po czasie trudno jest się doszukac tego .

pomysł Mirka jest dobry.. tylko nie wiem czy realny.
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez Crono5 » Cz maja 31, 2007 4:53 pm

pewnie ze realny, kiedy ma sie wydzielony obszar tematyczny to wtedy wiadomo gdzie co pisac i gdzie czego szukac. Dla przykladu na roku mamy forum podzielone na dzialy tematyczne i bez problemu mozna znalesc rozne rzeczy. Proponowal bym przebudowac forum tak, alby na stronie glownej byly tematy zwiazane z glejakiem itp. czyli poprostu rozbic cala zawartosc forum glowne na pod fora, natomiast "O wszystkim i o niczym" przeniesc lub calkowicie usunac z racji niewielkiej uytecznosci.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez moto_kate » Cz maja 31, 2007 7:07 pm

Mogę podzielić, nas pewno będzie bardziej przejrzyście - nie wiem tylko, do jakiego działu który temat przenieść. Często w jednym wątku poruszane są różne kwestie, zupełnie oddzielne zakresy tematyczne.

Proszę o propozycje działów oraz co gdzie przenieść.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez mirek » Pt cze 01, 2007 6:54 pm

No to pierwsza propozycja tematów:

Pierwsza pomoc
Lekarze - szpitale - ośrodki zdrowia
Leki
Wiadomości prasowe nt. badań nad guzami (glejakiem)
Medycyna alternatywna
Ściana płaczu (prosze o znalezienie odpowiedniej nazwy)
Stare forum

Tematy ze starego forum przeszłyby do nowego na życzenie osób zakładających dany temat, do uzgodnionego z adminem działu.

Dobrze by było, aby rejestracja nowych osób odbywała się tylko za zgodą admina i do działów typu "ściana płaczu" był dostęp tylko dla osób zarejestrowanych. Jaśli mamy pomoc informatyka to na pewno uda się zrobić.

Na pewno zwiększy się odpowiedzialność aministratorów przy zmianie forum.

Pozdrawiam
mirek
swój człek
 
Posty: 191
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 11:32 pm

Postprzez olek1 » Pt cze 01, 2007 8:27 pm

może też byc dział gdzie pojawią sie pytania o przetłumaczenie wyniku
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez moto_kate » Pt cze 01, 2007 8:51 pm

No dobrze, co sądzicie o zaproponowanym podziale? Te wątki, co do których nie będę mieć wątpliwości gdzie przydzielić poprzenoszę sama, co do reszty trzeba będzie się zastanowić, gdzie je przydzielić - albo zostaną w jednym worku.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez Crono5 » Pt cze 01, 2007 10:23 pm

Medycyne alternatywna proponowal bym rozbic na stronie glownej na pod rozdzialy:
- dieta (tutaj jako ogloszenie mozna zamiescic linki do sekci z linkami artow zamieszczonych na glejak.pl)
- post (podobne ogloszenie j.w.)
- bioenergoterapia
- wizualizacja

Lekarze i szpitale proponuje jako osobne sekcje tematyczne podpiete pod "osordki i Lekarze przyjazne pacjentom"

Info o glejakach jako pod sekcje dzialu info, o nowotworach:
- Nowe odkrycia w walce z rakiem
- Glejak
- inne guzy mozgu

Sekcje leki rozbic na:
- Temodal, a ta z kolei
na ogloszenia:
- sprzedazy
- kupna
- sposoby zdobycia
- Dexametason

- Porownanie kto jak bierze

Sekcje sukcesy i wyleczenia

Nasze Historie (Tutaj moglibysmy opisac przypadki naszych bliskich, jak sobie radzimy itp.)
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez olek1 » Pt cze 01, 2007 11:30 pm

Crono ma racje , żeby jeszcze łatwiejsze było poruszanie się po forum, te podtematy sa dobre,

Moto - Kate .. ale ty szybko działasz :)
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez mirek » So cze 02, 2007 12:01 am

Podtematy wyjdą same w działach głównych. Z doświadczenia wiem, że jak admini sterują dobrze forum :) , to pytania o to samo są zrzucane do jednego worka -> tematu.

np.
Leki , tematy się stworzą automatycznie o leki antypadaczkow, chemioterapeutyki, hormony. Spokojnie, tu nie ma co tworzyć poddziałów.

Medycyna alternatywna podobnie. Vilcacora, reishi, factorplus, bioenergoterapeuci, grzybek jogów, algi morskie itd itp. to z czasem samo powstanie w tym temacie.

Maksymalnie 7 działów. Rozdrobnienie też nie sprzyja czytelności.
mirek
swój człek
 
Posty: 191
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 11:32 pm

Postprzez aleksandra » So cze 02, 2007 11:02 pm

Moto_kate, mnie te nowinki się podobają. Mam pytanko, kiedy będzie można robić wpisy? Od czego to uzalezniasz? Jesteś totalna błyskawica reagując tak szybko na sugestie zmian na tym formu.
Jak tam egzaminy? Mam nadzieje, że zgodnie z obietnicą???? Pozdrawiam. Aleksandra
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez moto_kate » N cze 03, 2007 5:33 am

Chciałam zobaczyć, czy taki podział zostanie dobrze przyjęty. :) Rozdrobnienia zbytniego bym nie chciała, bo co za dużo to niezdrowo, a tematy często podziałom się wymykają. Zaraz odblokuję wszystko, sukcesywnie będziemy z Olą poprzenosić tematy ze starego forum.

Kolokwia planowo, wszystko na maksa :twisted: Jeszcze dziś jedno, jak dobrze pójdzie, to nie będę musiała zdawać żadnego egzaminu (na jeden jednak pójdę, bo zwolnienie z egz. daje tylko tróję, co jakoś mne nie satysfakcjonuje - i wpłynęłoby na wysokość przyszłego stypendium, na które poluję).
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Następna strona

Powrót do Życie forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości