Rzekomy test na nowotwór

Co tu się dzieje?
Regulamin, sprawy organizacyjne, ogłoszenia, ...

Rzekomy test na nowotwór

Postprzez adamos » Pn paź 03, 2011 7:34 pm

Witam,
Chciałbym zwrócić uwagę Państwa na pojawiające się ostatnio na forum linki do "testu" na nowotwór, który ma podobno pomóc w zdiagnozowaniu choroby. Wszystko pięknie-ładnie, ale po zakończeniu testu należy wysłać SMS-a pod numer 92525, a wszelkie informacje na temat kosztu wysłania SMS-a pod ten numer (znalezione w Internecie) podają, że kosztuje to 25 zł + VAT. Ponadto wszystkie posty zawierające odnośnik do "testu" zamieściły osoby piszące zarazem swój pierwszy post, więc zdecydowanie wygląda to na żerowanie na nieszczęściu. Zalecam więc ostrożność.

Pozdrawiam i życzę Wam sił do dalszej walki z chorobą.
Adamos
adamos
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt lip 26, 2011 10:44 pm

Re: Rzekomy test na nowotwór

Postprzez xsw2 » Pn paź 03, 2011 8:19 pm

Zgłaszałem takie posty naszej Szanownej Administracji do kasowania, ale coś ostatnio możemy czuć się zaniedbani :wink:
Na szybko można komentować taką żenującą reklamę przyjaznym znaczkiem :spam:
Swoją drogą - czy na prawdę są chętni, żeby za taki "wypasiony" test płacić?
xsw2
swój człek
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:28 pm

Re: Rzekomy test na nowotwór

Postprzez KASIA-DD1 » Wt paź 04, 2011 12:47 pm

Takie strony podsyłać na to forum to zwyczajnie wstyd! .....Ale nie wiem, może powinnam zrobić go mamie, może wyjdzie, że jest zdrowa ....i po problemie.
KASIA-DD1
swój człek
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 7:02 pm

Re: Rzekomy test na nowotwór

Postprzez nfmama » Wt paź 04, 2011 3:10 pm

myslę, ze nie ma co się denerwować. mam to na mysli, ze tych maili spamowych nie wysyla jakas konkretna osoba, tylko polega to na wyszukiwaniu odpowiednich stron ( gdzie stosunkowo czesto pojawiają się okreslone slowa, tu np. glejak, cancer, rak, guz mozgu), automatycznym rejestrowaniu się i wysyłaniu odpowiednich tresci. Oczywiscie, ludzie to wymyslili....ech........

Mnie ciekawi mozliwosc inwigilacji prywatnej poczty...nie, ze tu, na tym forum, ale w ogóle. Mam 3 skrzynki u popularnych operatoow - jedna dla celow stowarzyszenia, druga zwiazana z psychologią, rodziną, wychowaniem, trzecia - zupełnie wlasna. Ciekawe jest to, ze w tej organizacyjnej pojawiają się reklamy - nie spamy, bo to jeszcze cos innego, ale te rózne informacje obok - dot. róznych takich leków, instutucji, porad internetowych, pseudodiagnozy....w tej od psychologii i dzieci mam reklamy testów, dziwnych "metod" oraz pampersów i soczkow, a tej zupełnie prywatnej po ozywionej korespondencji na temat zakupow ciuchowych nagle zaroiło sie od gruponow, gruperów itp.

Chyba juz zyjemy w domu wielkiego brata....:-) czas przywyknąć
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Rzekomy test na nowotwór

Postprzez Nagły » Pt lis 18, 2011 1:55 pm

ale i tak to oburzające
Nagły
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 12:05 pm

Re: Rzekomy test na nowotwór

Postprzez moto_kate » Pt lis 18, 2011 10:23 pm

To jest negatywna strona tego, że forum stoi na popularnym, darmowym skrypcie. Forów na tym samym enginie jest masa, więc opłaca się takim "przedsiębiorcom" pisać skrypty, które automatycznie dodają wpisy. Wypróbowane zostały różne ustawienia zabezpieczeń, a i tak zawsze coś wlezie...

EDIT: Zrobiłam kolejną zmianę, zobaczymy, czy pomoże.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże


Powrót do Życie forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości