Kwas dichlorooctowy [DCA] uaktywnia apoptoze

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Postprzez Crono5 » Śr sie 08, 2007 2:45 pm

Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Kubusia » Cz sie 09, 2007 4:26 pm

Hej
przez przypadek trafiłam na tą stronę i bardzo się cieszę :)
właśnie czekamy na DCA z Kanady, BuyDCA ma przesłać nam trochę za darmo. Chę przepadać to najpierw w laboratorium czy jest czyste itd,. wie ktoś może gdzie?
Crono mam wielką prośbę do Ciebie byłaby możliwość porozmawiania z Tobą? przyjmujesz jeszcze DCA? tak na szybko teraz piszę bo musze się ewakuować z pracy i nie bardzo mam czas teraz żeby wczytywać się w całe forum, możesz skrobnąć do mnie na maila ?? jesteś drugą osobą w Polsce na którą udało mi się natknąć że bierze DCA.
na pewno tu jeszcze zajrzę
pozdrawiam
Marta
Kubusia
świeżynka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 4:20 pm

Postprzez Crono5 » Cz sie 09, 2007 7:23 pm

Wyslelem Ci wiadomosc na PW. - nie podalas maila :)
Z Kanady? a BuyDCA nie ma czasem ma swoja siedziby i lab w USA?
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » Pt sie 10, 2007 7:57 am

link do Medical Cancer Centers in Canada i opis terapii DCA w ich osrodkach:

http://www.medicorcancer.com/DCAtherapy.html
Ostatnio edytowano Pt sie 10, 2007 8:01 am przez Crono5, łącznie edytowano 1 raz
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Kubusia » Pt sie 10, 2007 7:59 am

Hej,
dziś już na spokojnie poczytałam, rzeczywiście DCA jest dla Twojego taty Stanisława, no i oczwiście pomieszałam BuyDCA -USA, po prostu ostatnio odpisuję an tyle mailii, piszę na forach że trochę się zagalopowałam z tą Kanadą :) mój mail na przyszłość gdyby coś to: kubusia10@gazeta.pl:)
Jeśli chodzi o DCA pomysł narodzil sie po przeczytaniu postu "trudno się z tym pogodzić" na forum http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=37372 gdyby ktoś miał ochotę poczytać.
Jaki świat jest pokręcony: na stronie thedcasite.com zamieściłam post gdzie szukać DCA a tu proszę w rodzimej Polsce można dostać:)
jak już pisałam czekam na przesyłkę od BuyDCA też za friko, może masz Czarku rozeznanie ile to może iść pocztą z USA?? niestety Jim Tassano nie odpowiedział mi na to pytanie a już nie chcę go tak bardzo molestować.
czytałam również Twój post na stronie DCA odnośnie twojego taty i odkrywam że mam małe zaległości w angielskim... w jakim ogólnie jest stanie? piszesz że tata przechodzi dietę , na czym ona polega? (Wyjaśnię iż na temat nowotworu i terminologii z nim związanych cały czas się uczę - po prostu rak u teściowej poszedł tak szybko..:(
mówisz że jesteś w trakcie tłumaczenia sposobu zażywania -jak rozumiem ściągnąłeś to ze strony DCA ? Jeszcze pytanie czy nie boisz się podać tacie czegoś co 'powinno być DCA ale niekoniecznie musi nim być?
Rany sporo tych moich pytań, ale chyba zrozumiesz.
Podtrzymuję propozycję kontaktu tel., jednakże jest to luźna propozycja:)
pozdrawiam, Marta
Kubusia
świeżynka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 4:20 pm

Postprzez Kubusia » Pt sie 10, 2007 8:03 am

dodam jeszcze nr GG 7442285
Kubusia
świeżynka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 4:20 pm

Postprzez Crono5 » Pt sie 10, 2007 4:50 pm

o 17:20 Wziolem mala dawke DCA (6mg/kg), w celu sprawdzenia czy preparat jest bezpieczny. Zobaczymy. Oczywiscie balem sie jak cholera :) ale potraktowalem to jak skok na bungee, wezmne i bedize po krzyku :) Wkoncu musze sprubowac. Jesli faktycznie jest ok nic mi nie bedzie, na zdorwe komurki nie dziala, no chyba ze mam jakies chore.. ale to zobaczymy potem. Bede na bierzaco informowal o wszelkich sensacjach :)
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Wania » Pt sie 10, 2007 5:55 pm

Dzielny jesteś ale uważaj na siebie.
Wania
bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 8:57 pm

Postprzez Crono5 » Pt sie 10, 2007 7:45 pm

Jak narazie jest ok :)

znalazlem artykul o uzyciu NaDCA w niedokrwistosci miesnia sercowego:

Stymulacja utleniania glukozy

Aktywacja dehydrogenazy pirogronianowej

Utlenianie glukozy w niedokrwionych komórkach mięśnia sercowego można nasilać bezpośrednio, wpływając na dehydrogenazę pirogronianową (PDH) (enzym dokonujący konwersji pirogronianów do acetylo-CoA).

Deaktywacji PDH, zachodzącej podczas niedokrwienia komórek mięśnia sercowego, można zapobiegać przez stosowanie dwuchlorooctanu (DCA), klasycznego już preparatu nasilającego utlenianie glukozy i mleczanów (13). Nasila on proces glikooksydacji, który dokonuje się kosztem zahamowania β-oksydacji kwasów tłuszczowych w mitochondriach. Dwuchlorooctan poprawiał też czynność lewej komory u chorych z zastoinową niewydolnością krążenia (14). Szersze stosowanie DCA w praktyce klinicznej ogranicza jednak jego krótki okres półtrwania, a zarazem konieczność uzyskiwania wysokich stężeń leku.

wiecej na:

http://www.pfm.pl/u235/navi/200844/back/200497

sa tez uproszczone diagramy ktore w sumie mozna by chyba przelozyc na komurki nowotworowe, gdyz przedstawiaja przemiany glukozy torem glikolizy beztlenowej.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » So sie 11, 2007 6:22 am

Hmm wiekszych sensacji w sumie nie bylo, jedyne co zauwazylem to to ze gazowalem jak po napojach energetyzujacych, ktore czasami pije :), a i bolaly mnie delikatnie nerki, duzo takze oddawalem moczu.
Ostatnio edytowano N sie 12, 2007 1:21 pm przez Crono5, łącznie edytowano 1 raz
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » So sie 11, 2007 9:58 am

Kuracja rozpoczeta, o godzinie 10:20 podalem pierwsza dawka NaDCA.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez HankaCz » So sie 11, 2007 12:53 pm

Czarek, trzymam kciuki.Moze sie uda.
Nie moze....musi sie udac.Pozdrawiam.
HankaCz
swój człek
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 11:19 pm
Lokalizacja: Walbrzych

Postprzez Crono5 » So sie 11, 2007 1:36 pm

Nie wiem czy to skutek DCA czy intensywnego nawodaniania przez ostatnie dni, ale powodz jaka przed chwila byla w pampersie to cos czego nei widzialem od maja conajmniej. Cos ewidentnie zaczyna sie dziac, za 30 min kolejna dawka.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » So sie 11, 2007 2:36 pm

Ok. Dawka podana. Zauwazylem krew w moczu, dzis chyba na tej dawce poprzestane, nie chce dopuscic do TLS, jutro dzien bez DCA, obserwacje jak sie Tata czuje w poniedzialek kontynuacja. Narazie chyba bede robil przerwy 1 dniowe zeby organizm mial czas na wydalenie obumartych komurek guza. Do tego codzienny (Pn - Pt) monitoring pH moczu.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » So sie 11, 2007 4:20 pm

W moczu pojawilo sie cos co wyglada jak flegma zmieszana z krwia. Okolo 1cm^3 wydzieliny. Czyzby zniszczone komurki? Na dzis wstrzymuje podawanie. Bede obserwowac. Tata caly czas przytomny. Normalnie spi o tej porze. Duza ilosc moczu. Pampers zalany kompletnie. Co ciekawe efektywne oddzialywanie na guz rzekomo obserwuje sie gdzies przy dawce powyzej 10mg/kg. czyzby im wiekszy guz tym mniejsza dawka jest skuteczna? Tata mial miec planowo 6mg/kg ale dostal moze gdzies 3mg badz 4 i juz jest reakcja.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości