Kwas dichlorooctowy [DCA] uaktywnia apoptoze

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Postprzez olsen35 » So lut 09, 2008 1:25 am

A gdzie można kupić te papierki lakmusowe. Mocz mojej siostry ma pH 8 czy to dobre pH? Pozdrawiam Ola.
olsen35
swój człek
 
Posty: 229
Dołączył(a): N lip 15, 2007 11:13 pm
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez samograj » So lut 09, 2008 10:08 am

Szukałam w necie róznych WZMACNIACZY i czytając o preparacie POLYMWA znalazłam taka wzmiankę o B1 (która powinno sie zazywać , biorąc Na DCa:
"...B-1 jest krańcowo wrażliwa na alkohol , sulfitydy i taniny zawarte w czarnej herbacie i kawie. Wszystkie te substancje mogą spowodować brak efektywności działania witaminy B-1. .."
Wynikałoby z tego, że wspomaganie organizmu witaminą B1 przy piciu herbaty, która z kolei nasila działanie lecznicze NaDCa, byłoby nie skuteczne.
Czyli, jesli herbata to co z B1???
Pozdrawiam - Anka!!!
Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką!!!
http://miniland-for-web.ovh.org
http://pies-portrety.ovh.org
http://ogarypolskie.ovh.org
http://nadziejamoja.ovh.org
samograj
swój człek
 
Posty: 711
Dołączył(a): Śr paź 10, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 10:55 am

moze poprostu zazywa wyzsza dawke witaminy?, pozatym przy niskich dawkach NaDCA jakie sa mozwlie przy podawaniu ruwnolegle z herbata wplyw na nerwy obwodowe dca jest mniejszy przez co suplementacja witamina B1 nie musi byc tak wysoka. Pozatym w protokole, ktory zostal jzu orpacowany:
http://thedcasite.com/DCA_protocol/DCA_Tea_Protocol.html
dawka witaminy B1 juz jest pdwyzszona.
Ostatnio edytowano So lut 09, 2008 11:35 am przez Crono5, łącznie edytowano 1 raz
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 11:30 am

Email, 8 Luty 2008
witam
Cieszy mnie, że znów mogę do was napisać. Moja Mama bierze DCA, ta jak sugowaliście na guz nowotworowy już od 6 miesięcy. Efekty są NIEWIARYGODNE. Jako RN, jestem w stanie stwierdzić niewielkie niesprzyjające efekty uboczne. Według badań okresowych przeprowadzonych w lokalnym instytucie terapeutycznym faza terminalna i nieuleczalnego standardowymi terapiami nowotworu jajnika uległa stabilizacji . Nie chcieli jej zakwalifikować na oficjalne testy kliniczne DCA, które w obecnej chwili tam się odbywają. MUSIMY WZNOWIĆ DOMOWĄ TERAPIĘ DCA JAK NAJSZYBCIEJ JAK TO JEST MOŻLIWE. Dalej cieszy się dobrą jakością życia, skoro nie zmagamy się z walką o godną akceptowalną terapię która daje dobre rezultaty.... Dziękuje wam bardzo. Bez wątpienia ułatwiacie zachowanie życia. Niech Bóg wam błogosławi. Kontynuujcie swoją misję za wszelką cenę.



Telefon, 8 Luty 2008

Pewien pan zadzwonił z dobrymi wiadomościami jakieś półtora tygodnai temu. Mówił on, że zmaga się z bardzo poważnym przypadkiem nowotworu pęcherza. Używa DCA do walki. Nowotwór przerzutował do układu pokramowego. Brał DCA oraz pił dużo herbaty przez okres ostatnich 10 dni. Co ciekawe i warte odnotowania, to to że oprucz standardoweg podwania dosutnego DCA, miksował 1/8 łyżeczki DCA wraz z destylowaną wodą tworząc w ten sposób roztwor do przepłukiwania. Następnie wstrzykiwał go bezpośrednio do pęcherza poprzez rurkę. Umieścił 10 uncji (0.295 litra) płynu DCA i pozwalał żeby tam pozostał. Po kilku dniach z cewki moczowej zaczeła się wydzielać biała substancja o konsystencji mlecznej. Po czwartym dniu płyn wypływający z cewki stał się przejrzysty. Strumień z pęcherza który się wydowbywał poprzez cewkę zawierał " fragmenty skóry oraz fragmenty ciałek. Cała rodzina jest zachwycona i przekonana, że wskazuje to na wspaniały postęp z zabijaniu nowotworu.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez samograj » So lut 09, 2008 11:50 am

Crono, to co tu wklejasz , napawa optymizmem, teraz wiem na pewno, że NaDCA czy KDCA to przełom w leczeniu nowotworów!!!!
Myślę, że już niedługo ludzie będą się dziwić, że takie masy chorych na raka umierały, podobnie jak teraz dziwimy się, że gruźlica kiedyś była wyrokiem !!!
Pozdrawiam - Anka!!!
Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką!!!
http://miniland-for-web.ovh.org
http://pies-portrety.ovh.org
http://ogarypolskie.ovh.org
http://nadziejamoja.ovh.org
samograj
swój człek
 
Posty: 711
Dołączył(a): Śr paź 10, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez xduchx » So lut 09, 2008 1:10 pm

witam wszystkich, jestem tu nowy i to moj pierwszy post na tym forum dotyczacy leczenia raka za pomoca NaDCA. Nie chce zakladac nowego tematu poniewaz mam pytanie do Crono5 a pozniej bede kontynuowal juz w nowym temacie.
u mojego taty w wieku 52 lat wykryto raka pluc historia jest opisana juz przez moja siostre
viewtopic.php?f=6&t=6482&highlight=#6482
wiec tak dzieki adminowi apoptoza.info zdobylem NaDCA (za co serdecznie mu dziekuje) i dzisiaj rozpoczynamy na poczatek podawanie w dawkach po 8mg na 1 kg masy ciala i tu jest pytanie dla upewnienia sie czy dobrze policzylem: 0,008 x 50 kg = 0,4 czyli 400 miligram dziennie - poprawcie mnie jesli sie myle bo troche mnie to wszystko "zakrecilo i jeszcze te nerwy eehhh" wierze ze to zadziala bo nie widze juz zadnego innego sposobu ktory moglby wplynac na poprawe stanu mojego taty i do stracenia nie mamy juz nic, tymbardziej ze lekarze w klinice a konkretnie jeden "konowal" juz trzy miesiace temu stwierdzil ze ojciec ma raka "od stop do glow" i tak naprawde nie da sie juz nic zrobic a ta chemia jest tylko "proforma" bo i tak nie zadziala. Uwierzcie mi ze mialem ochote napluc mu w twarz, ehhh ale ograniczylem sie do zdania "to prosze juz dzisiaj zamowic trumny wszystkim swoim pacjentom..." a ja wierze m.in. dzieki wam i wszystkim ktorzy lecza sie NaDCA ze jest szansa :-)
pozdrawiam wszystkich serdecznie, damy rade... :-)
cdn. :-)
xduchx
świeżynka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lut 06, 2008 11:22 am
Lokalizacja: Poznan

Postprzez olek1 » So lut 09, 2008 1:24 pm

ciesze sie za tak myslisz, sawego czasu pisałam do Pani Krystyny Jandy , która tak walczyła o męża chorującego na raka płuc.
podałam jej to forum , podałam nazwy praparatów ale ona zawierzyła lekarzom , i nie chciała nic próbowac , .. szkoda. bo wtedy to był początek jego choroby.
ale kazdy decyduje o własnym losie .
nie mozna nikog namawiac , a jedynie poinformowac , ze cos jest...

mam nadzieje że tobie sie uda...
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 1:55 pm

xduchx napisał(a):witam wszystkich, jestem tu nowy i to moj pierwszy post na tym forum dotyczacy leczenia raka za pomoca NaDCA. Nie chce zakladac nowego tematu poniewaz mam pytanie do Crono5 a pozniej bede kontynuowal juz w nowym temacie.
u mojego taty w wieku 52 lat wykryto raka pluc historia jest opisana juz przez moja siostre
viewtopic.php?f=6&t=6482&highlight=#6482
wiec tak dzieki adminowi apoptoza.info zdobylem NaDCA (za co serdecznie mu dziekuje) i dzisiaj rozpoczynamy na poczatek podawanie w dawkach po 8mg na 1 kg masy ciala i tu jest pytanie dla upewnienia sie czy dobrze policzylem: 0,008 x 50 kg = 0,4 czyli 400 miligram dziennie - poprawcie mnie jesli sie myle bo troche mnie to wszystko "zakrecilo i jeszcze te nerwy eehhh" wierze ze to zadziala bo nie widze juz zadnego innego sposobu ktory moglby wplynac na poprawe stanu mojego taty i do stracenia nie mamy juz nic, tymbardziej ze lekarze w klinice a konkretnie jeden "konowal" juz trzy miesiace temu stwierdzil ze ojciec ma raka "od stop do glow" i tak naprawde nie da sie juz nic zrobic a ta chemia jest tylko "proforma" bo i tak nie zadziala. Uwierzcie mi ze mialem ochote napluc mu w twarz, ehhh ale ograniczylem sie do zdania "to prosze juz dzisiaj zamowic trumny wszystkim swoim pacjentom..." a ja wierze m.in. dzieki wam i wszystkim ktorzy lecza sie NaDCA ze jest szansa :-)
pozdrawiam wszystkich serdecznie, damy rade... :-)cdn. :-)


Rozumimem Cie tez na poczatku bylem tym wszystkim zakrecony. Wyliczona przez Ciebie dawka jest jak najbardziej poprawna. Tutaj masz w razie W kalulator (niedlugo takze dostepny na apoptoza.info):
http://thedcasite.com/dca_dosage.html

Podobnie stwoerdzenie jesli chodzi o szanse przezycia uslyszal Kuba: "Nie pytanie czy tylko kiedy" - opinia o tym czy sa jakies szanse ze Siostra bedzie zyla. I to jeszcze wyrazona z taka satysfakcja, brzydza mnie takie osoby :?
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez xduchx » So lut 09, 2008 3:01 pm

aha, jeszcze jedno pytanie jesli mozesz mi napisac w jak duzej ilosci wody mam ta dawke tzn. 400 mg rozpuscic, czy moze to byc jedna szklanka czyli okolo 250 ml czy mniej.
pozdrawiam.
xduchx
świeżynka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lut 06, 2008 11:22 am
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 3:12 pm

szklanka wody powinna w zupelnosci wystarczyc.
Tutaj masz jeszcze tlumaczona przezemnie dawkowanie dca z thedcasite.com:
http://apoptoza.info/?q=node/27
W przygotowaniu polska wersja uaktualnionego podawania - dawkowania o raz polska wesje nowego protokolou NaDCA+herbata, powinny one jeszcze dzis byc dostepne na apoptoza.info a takze w tym watku.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 4:39 pm

    Dawkowanie DCA i protokół DCA-Herbata-B1

    tlumaczenie ze strony:
    http://thedcasite.com/dca_dosage.html


    Wygląda na to że oddziaływanie DCA jest znacznie lepsze kiedy jest ono podawane w połączeniu z herbatą z zawartością kofeiny a także witaminą B1. Doniesienia oraz ostatni przegląd informacji wskazuje, że wzbogacenie terapii o herbatę z zawartością kofeiny może być czynnikiem krytycznym w sukcesywności oraz efektywności terapii. Podawanie witaminy B1 może być także bardzo istotne.
    Tak, więc zalecamy używania wszystkich trzech :
    DCA, herbaty oraz witaminy B1.




Wraz z odkryciem które miało miejsce około 1 Lutego 2008, które wskazywało, że herbata z kofeiną oraz witaminą B1, spowodowało, że dozowanie DCA uległo zmianie. Mark, pacjent z chłoniakiem nieziarniczym używał od początku wysokiej dawki DCA (35mg/kg) w połączeniu z herbatą i witaminą B1. Takie dawkowanie spowodowało gwałtowne obumieranie jego guza. Co przyczyniło się do niedomagania. Zmniejszył więc dawkę do 10 – 12 mg/kg. Guz nadal ulegał zmniejszaniu, lecz już z szybkością którą można było zaakceptować. Jeannette z kolei używała dawki 10.5 mg/kg z wspaniałymi rezultatami. Obydwoje doświadczyli standardowych efektów ubocznych w postaci neuropatii oraz drętwienia palców. Obecnie Mark zażywa DCA przez okres 5 dni po czym następują 2 dni przerwy.

W współdziałanie DCA-Herbaty-B1 okaże się skuteczna przeciw większości nowotworom, wtedy dawkowanie najprawdopodobniej mogło by pozostać na niskim poziomie, powodując, że efekty uboczne stały by się mniej istotne.


(Nie jesteśmy lekarzami ani weterynarzami . Tak wiec te informacje nie są profesjonalnymi informacjami medycznymi, są tylko prywatna opinia.)


1. Z badań bardzo jasno wynika, iż trzeba być bardzo ostrożnym przedawkowaniem dozowania DCA. Dorośli mogą mieć problemy z dawkami od 25/mg/kg i powyżej, podawanymi przez dłuższy okres czasu. Obserwowaliśmy ludzi, którzy doświadczali już efektów ubocznych przy dawkowaniu od 14 do 15mg/kg/dzień w przeciągu od 3 do 6 tygodni.
2. Na podstawie, badań DR. Michelakis'a dawka od 10mg/kg do 100mg/kg wykazuje oddziaływanie na guz. my obserwowaliśmy oddziaływanie na guz już przy dawkach od 10 do 15mg/kg

Czas półtrwania DCA w organizmie wynosi 24 godziny, tak więc w okresie wakacji dobrym pomysłem jest zmniejszenie dawki DCA, w celu zmniejszenia efektów ubocznych.

Podczas używania DCA, nalegamy, abyście rozważyli wdrożenie całego protokołu DCA-Herbata-B1
Wydaje się, że dzięki temu protokołowi można używać niższych dawek DCA. Efekty uboczne dalej wchodzą w grę, dlatego korygujcie dawkę tak aby były one jak najmniejsze.

Jak często powinno DCA być brane?

Polecamy zażywanie raz lub dwa razy dziennie. Podziel dawkę i bierz pół rano i pół na noc. Widzieliśmy wiele doskonałych reakcji na terapię gdzie pacjent brał DCA raz dziennie.
Efekty uboczne DCA są zgłaszane nawet przy dawce od 11 do 14 mg/kg po 6 do 8 tygodni. Rozpatrując czas półtrwania DCA (Jednostka czasu potrzebna na metabolizowanie i wyeliminowanie DCA z systemu), który może potrwać nawet 24 godziny, czasowe odstawienie DCA może pomóc w zatrzymaniu tych efektów na niskim poziomie i pozwala je łatwiej kontrolować. Dobrą radą jest branie DCA, co drugi dzień, bądź tez od poniedziałku do piątku z przerwami na weekend.
Dlaczego raz, bądź dwa razy dziennie, czy to działa?
Tak. Posty Joy’ego na temat jego ojca Terry’ego z amerykańskiego forum www.thedcasite.com pokazują znakomite rezultaty już po 4 tygodniach przyjmowania DCA, po 4 tygodniach uzyskać 11 funtów (ok 5kg). Terry zażywał gram dziennie, tylko rano zmieszane z 8 uncjami wody (0.22kg)

Syndrom uszkadzania ścian komórkowych guza (TLS) (Tumor Lysis Syndrome), także może ujawnić się przy mniej agresywnie dawkowanym DCA. DCA działa tak bardzo dobrze na wszelkiego rodzaju nowotwory limfatyczne, ze strategia brania/nie brania może być bardzo dobrym pomysłem. Mieliśmy raporty o kilku przypadkach TLS u pacjentów z nowotworami limfatycznymi.

Przykład podawania. Jak podawać DCA 18 funtowego (8kg) psa:


Jeśli ustalimy dawkowanie na 15mg/kg, wtedy uzyskamy 15mg/1kg = 120mg/8kg
więc będziemy podawać 125mg na dzien.
1/8 łyżeczki DCA to 500mg
1/4 z 1/8 łyżeczki wazy 125mg
osiem łyżeczek DCA zapewni 8 kg psu DCA na okres 4 dni.
Przesyp 1/8 łyżeczki na twarda powieszenie (taka jak talerz). używając noża rozmiażdż i rozdziel DCA na 8 równych części. Bierz każdą z nich, co rano i na noc przez następne 4 dni. Proszek dobrze rozpuszcza się w wodzie.
lub
Zrób mix wodny. Oto przepis dla 10 kg psa:
jeśli dozujesz psu 15mg/kg to znaczy ze potrzebujesz 150mg/dzień
Jeśli masz jedna z tych super dokładnych wag - użyj jej. W przeciwnym wypadku:
1/4 łyżeczki NaDCA wazy gram lub 100mg ażeby przygotować tygodniowy zapas, lub 150 razy 7 - 1050 mg, zmiksuj gram (1/4 łyżeczki) z 0.2kg wody.
Podawaj psu 0.02 kg (2 łyżki stołowe) miksuj dziennie.
mix trzymać w lodówce.

Jak zażywać DCA?
Zazwyczaj miesza się z woda do picia. bądź poprzez zmieszanie z woda i dodanie do jedzenia. ponieważ DCA podrażnia skore, sugerowanym jest nie podawanie DCA na pusty żołądek. Można także mieszać DCA z maśćmi i umieszczać je na skórze ( w przypadku czerniaka).


Efekty Uboczne

W razie wystąpienia efektów ubocznych, odstaw na jakiś czas DCA, ażeby efekty nie zaszły za daleko. Jest bezpieczniej wcześnie odstawiać zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów niż później z racje lepszej kontroli nad ewentualnymi efektami ubocznymi, które mogą się za bardzo rozwinąć. Wg literatury czas półtrwania DCA wynosi 24 godziny, takie, aby całkowicie pozbyć się go z organizmu potrzeba kilku dni. Starsze osoby nie są w stanie tak dobrze metabolizować DCA jak młodsi. Dlatego dzieci z kwasica mleczanową wypadały lepiej niż dorośli. Zalecane jest odstawienie DCA, dopóki efekty uboczne nie znikną, a następnie wznowienie DCA, przy mniejszej dawce. Może okazać się bardziej efektywne przebywanie na niższej dawce w dłuższym okresie czasu niż na większej w krótszym, a co za tym idzie odstawienie DCA. Skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, iż wg. Dr. Michelakis'a oddziaływanie na guz występuje juz przy 10mg/kg/dzien. Wielu ludzi posotujących, na www.buydca.com i www.thedcasite.com, raportowali znakomite rezultaty już przy 10 do 13mg/kg/dzien.

TLS (Tumor Lysis Syndrome):

Kiedy guz zaczyna obumierać, komórki nowotworowe rozpadają się i musza zostać usunięte z organizmu. To może spowodować problem w przypadku szybkiego obumierania dużego guza, na co DCA może mieć duży wpływ. Skutki mogą być bardzo złe. Ludzie zażywający standardowa chemioterapie umierali, w przypadku wystąpienia symptomów TLS. Weźcie to pod uwagę.

Dobrym wskaźnikiem informującym o możliwości wystąpienia TLS jest wskaźnik pH moczu. Jeśli zaobserwuje się fluktuacje w jego wielkości może to oznaczać wczesne symptomy TLS. Dlatego tez wskaźnik ten jest dobrym narzędziem do diagnozowania wczesnego stadium TLS i możliwości szybkiego reagowania - tj. drastycznego zmniejszenia dawki bądź czasowego odstawienia w celu zapobieżenia wystąpienia wczesnych symptomów TLS.


Jak długo powinienem zażywać DCA?

To jest nowe terytorium. Jeśli pozbywanie się nowotworu było sukcesywne, mozecie rozważyc to co robi Mark. Bierze on prewencyjnie po wyleczeniu się 2-3 mg DCA wraz z herbatą i witaminą B1. Jest za wcześnie, żeby można było coś więcej powiedzieć


Czy DCA może być zażywane w okresie ciąży?

Nie. Badania na szczurach (http://thedcasite.com/dca_birth_defects.html) zdecydowanie pokazały, iż można się spodziewać potencjalnych poważnych defektów płodu. "Nie zaobserwowano żadnych szkodliwych efektów zwiększonej toksyczności u szczurów (NOAEL) przy dawce 14mg/kg/dzien. Dawkowanie na tym poziomie wykazywało oczywiste skutkowe dla płodu efekty związane z terapią”

Jaki jest okres ważności Dichlorooctanu Sodu?
Około roku - dłużej, jeśli jest przechowywany w lodówce.

Jak dużo herbaty?

Jeannette piła od 10 do 12 kubków dziennie. Mark pił od 6 do 7 kubków z podwójnymi saszetkami.(Do każdego z kubków wkładał po 2 saszetki) Rozmowy telefoniczne z ludźmi, którzy dobrze się czuli pokazały, że już 2 kubki herbaty są pomocne. Jak na razie czarna i zielona herbata a także kawa wydają się być związane z efektywnością (2 Luty 2008). Obecnie, bazując na doniesieniach , bardziej zręcznie jest mi sugerować herbatę (zawiera kofeinę), Czas pół trwania kofeiny, jest zmienny, ale często przyjmuje się, że wynosi on od 2 do 5 godzin. Tak więc sugeruje picie herbaty w ciągu dnia oraz wieczorem. Jest bardzo ciekawym, że oboje Jeannette oraz Mark pili taką samą ilość czarnej herbaty, dokładnie 12 kubków. Oddziaływanie kofeiny wydaje się być skorelowane z dawkowaniem, im więcej kofeiny tym lepsza odpowiedź.

Ile witaminy B1?

Jeannette brała 500mg/dzień (pięć razy po 100mg). Mark brał 10 tabletek po 250mg każda. Witamina B1 jest niezbędna dla mitohondriów, ażeby mogły one działać. Także kofeina obniża poziom witaminy B1 w organizmie. Tak więc starajcie się ją także zażwyać.

Czy są jakieś dalsze pytania? Proszę, dajcie nam znać: info@thedcasite.com
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

witamina B1

Postprzez JOANNA LYSKANOWSKA » So lut 09, 2008 7:07 pm

witam wszystkich ponownie mam pytanie do Crono5 dzis podalismy tacie z moim bratem xduch ,pirwsza dawke NaDCA,i wszelkie witaminy jak i wit b1 ale mysle ile mamy dac tacie tej wit B1 poniewaz jej zawratosc to 25mg,a powinno sie przyjmowac co najmniej do 500 mg na dzien chyba ze zle mowie to mnie popraw pozdrawiam wszystkich z nadzieja i wiara o lepsze jutro :?:
JOANNA LYSKANOWSKA
świeżynka
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn lut 04, 2008 1:19 pm

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 7:25 pm

olsen35 napisał(a):A gdzie można kupić te papierki lakmusowe. Mocz mojej siostry ma pH 8 czy to dobre pH? Pozdrawiam Ola.

W hurtowni farmaceutycznej powinny byc dostepne. Nieco wysoki, gdzies czytalem ze wysoki poziom ph moczu moze wskazywac na infekcje bakteryjna, lecz moze to takze byc zwiazane z alkalizujacym dzialanie dwuweglanu sodu ktory wchodzi w sklad NaDCA (1%)

papierki lakmusowe:
http://www.poch.com.pl/katalog-produktow,1,2,P

oraz bardziej przystepnie tutaj:

http://allegro.pl/search.php?string=papierki+lakmusowe
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: witamina B1

Postprzez Crono5 » So lut 09, 2008 7:27 pm

JOANNA LYSKANOWSKA napisał(a):witam wszystkich ponownie mam pytanie do Crono5 dzis podalismy tacie z moim bratem xduch ,pirwsza dawke NaDCA,i wszelkie witaminy jak i wit b1 ale mysle ile mamy dac tacie tej wit B1 poniewaz jej zawratosc to 25mg,a powinno sie przyjmowac co najmniej do 500 mg na dzien chyba ze zle mowie to mnie popraw pozdrawiam wszystkich z nadzieja i wiara o lepsze jutro :?:


Tak dawka 500mg ale Mike bral nawet 1000mg, tak wiec narazie mozecie sprubowac 500 a puzniej ew. zwiekszyc dawke.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

witamina B1

Postprzez JOANNA LYSKANOWSKA » So lut 09, 2008 7:40 pm

czyli wychodzi na to ze powinien wziac 20 takich tabletek wit B1 o zawartosci 25 mg a zeby uzyskac 500 mg ,mysle ze dzis wezmie 2 takie tabletki a jutro zdobede ta wit o wiekszej jej zawartosci mysle ze nic sie nie stanie pozdrawiam i dzieki :(
JOANNA LYSKANOWSKA
świeżynka
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn lut 04, 2008 1:19 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości