Seminarium w sprawie medycznej marihuany

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Seminarium w sprawie medycznej marihuany

Postprzez Dropser » Cz cze 04, 2015 12:36 am

KONOPIE LECZĄ - Medyczna marihuana w Polsce - co dalej?
Konopie leczą
Medyczna marihuana w Polsce – co dalej?
Konferencja w siedzibie Agory, Warszawa, Czerska 8/10
22 i 23 czerwca od 11 do 18

Medyczna marihuana przestaje być w Polsce tematem tabu. Są pierwsi lekarze, którzy mają odwagę leczyć konopiami i głośno o tym mówić i pierwsi pacjenci, którzy opowiadają o swych doświadczeniach.
Są pierwsze książki i raporty o polityce w krajów, które zalegalizowały konopie a także wyniki badań, które wskazują na skuteczność medycznej marihuany w zwalczaniu chronicznego bólu i łagodzeniu cierpień w stanach terminalnych, a także w leczeniu takich chorób jak lekooporna padaczka, jaskra, astma, autoimmunologiczne choroby jelita grubego (w tym Leśniowskiego-Crohna), migrena, zespół stresu pourazowego, fibromialgia, zaburzenia neurologiczne m.in. w stwardnieniu rozsianym, chorobie Alzheimera ...
Są pierwsi publicyści, którzy próbują przekonać opinię publiczną, że polski zakaz jest absurdalny i okrutny, bo pozbawia pomocy wielu cierpiących.
Są pierwsi politycy, którzy domagają się zmiany prawa antynarkotykowego, które zabrania używania konopi w medycynie, jednocześnie dopuszczając m.in. opiaty.
Jest nawet wyrok Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2014 o „braku uzasadnienia dla zakazu posiadania marihuany, gdy jest to uzasadnione względami medycznymi np. leczenia w stanach terminalnych”.
Ale najważniejsze jest to, że powstaje ruch społeczny na rzecz dopuszczenia medycznej marihuany. Jak wszędzie na świecie, jego siłą jest doświadczenie pacjentów, ich poczucie krzywdy, ich oburzenie, ich nadzieja na zmianę. Osobie cierpiącej lub patrzącej na cierpienie swego dziecka, męża czy matki, trudno zrozumieć, dlaczego konopie są zakazane. I dlaczego chcąc pomóc swoim bliskim muszą naruszać prawo i korzystać z czarnego rynku. Aktywiści tego ruchu, obrońcy konstytucyjnego prawa do pomocy medycznej, trafiają do aresztów za sprowadzanie leków z konopi, a ich własne uprawy są niszczone.
Leczenie konopiami powinno być w Polsce traktowane jak inne problemy medyczne. Potrzebne są badania naukowe i kliniczne, edukacja lekarzy i pacjentów. Kryminalizacja medycznej marihuany sprawia, że zamiast racjonalnej oceny i debaty, mamy z jednej strony strach i przesądy lekarzy, a z drugiej często nadmierne oczekiwania pacjentów, ich wiarę w cudowny lek, który pomoże na wszystkie choroby.
Nasza konferencja chce pomóc w zmianie tego stanu rzeczy. Chcemy dotrzeć do opinii publicznej z wezwaniem o odrzuceniem panicznego lęku przed słowem narkotyk, które uniemożliwia racjonalną refleksję. Chcemy skorzystać z doświadczeń Izraela, Czech, Słowenii i Francji - przedstawią je wybitni specjaliści z tych krajów. Swój udział zapowiedział słynny chemik prof. Raphael Mechoulam z Uniwersytetu w Jerozolimie, który odkrył i zsyntetyzował THC, główny składnik psychoaktywny konopi.
Swoją wiedzą podzielą się polscy lekarze Marek Bachański, Jerzy Jarosz i Dorota Szadkowska-Rogowska. Wystąpią wielcy znawcy tematu: były minister zdrowia Marek Balicki i prof. Jerzy Vetulani. Głos zabierze Aleksander Kwaśniewski, który w 2000 r. jako prezydent podpisał ustawę antynarkotykowa, ale dziś – jako członek Global Commision on Drug Policy – uczestniczy w światowym ruchu na rzecz zakończenia „wojny z narkotykami”.
Chcemy podjąć rozmowę z decydentami. Udział w konferencji zapowiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, wiceminister pracy i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda, a także dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Piotr Jabłoński. Zwrócimy się również z zaproszeniem do największych partii politycznych, by delegowały do debaty przedstawiciela/lkę.
Konferencja ma służyć wzmocnieniu ruchu pacjentów na rzecz legalizacji medycznej marihuany. Wesprą nas swoim autorytetem obrońcy prawa i praw człowieka profesorowie Monika Płatek i Wiktor Osiatyński. Cały drugi dzień konferencji poświecimy pacjentom – będziemy informować o skuteczności leczenia, wymieniać się doświadczeniami. Zainaugurujemy też portal Lista Oczekujących, który ma służyć pacjentom i lekarzom w nawiązywaniu kontaktów, gromadzić rzetelną wiedzę, a także wywierać presję na zmianę prawa.
Informacje organizacyjne
Ze względu na ogromne zainteresowanie wprowadzamy obowiązek rejestracji. Przyjmiemy pierwsze 250 osób, które zapiszą się na dany dzień (można zapisywać się na oba dni). Konferencja jest inicjatywą społeczną. Dlatego serdecznie prosimy o to, by wraz z zapisywaniem się dokonać dobrowolnej wpłaty na konto konferencji :Fundacja Krok Po Kroku Plac Zamkowy 24 A/17, 55-200 Oława
Bank Spółdzielczy w Oławie 30 9585 0007 0010 0022 0220 0030


Dostępne są także szybkie płatności dla osób, które chcą nasz wspomóc:

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... 8988f5b2dd

Uprzedzamy też, że napoje i kanapki będą sprzedawane (w przystępnych cenach).

Organizatorzy konferencji: Fundacja Krok po kroku, Polska Sieć Polityki Narkotykowej,
Partner: Program Globalnej Polityki Narkotykowej Fundacji Open Society
Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza” i Radio TOK FM

Przeklejam, zainteresowani znajdą oryginał i się zarejestrują,myslę, ze warto, zwłaszcza, ze drugi dzien poświęcony będzie pacjentom
Beata
Dropser
świeżynka
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 9:33 pm

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron