Nowa metoda - badania przedkliniczne

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez Wajcha » Cz lis 07, 2013 4:44 pm

Witam Wszystkich,

Jestem tutaj nowy i jest to moj pierwszy post. Moja siostra (wiek 37) cierpli na glejaka wielopostaciowego IV kategorii. Narazie radoscia jest to, ze udalo sie wyciac guza pierwotnego co przedluza jej szanse. Teraz nieustannie szukamy nowych metod i sposobow na walke z ta okropna choroba.

Oczywiscie pewnie wiekszosc z Was na tym forum slyszalo o Pani Prof. Bozenie Kaminskiej i jej, naprawde, rewolucyjnej metodzie walki z glejakiem polegajacej na jego glodzeniu przez co glejaki zmieniaja swoje postaci na mniej zlosliwe i fizycznie zmniejszaja swoj rozmair. Pani Profesor w badaniach na zwierzetach uzyskala 70% skutecznosci i co wazniejsze badania na komorkach ludzkich rowniez pokazaly ze metoda moze byc skuteczna na ludziach.

Niestety Pani Profesor utknela na etapie badan przedklinicznych poniewaz brakuje finansowania dalszych badan.

Wiem, ze zbliza sie termin skladania wnioskow na dofinansowanie w Narodowym Centrum Badan i Rozwoju i istnieje szansa, ze tym razem sie uda dlatego chcialbym prosic wszystkich tutaj (i moderatow) o pomoc w napisaniu petycji dla Narodowego Centrum Badan i Rozwoju, do MInisteststwa Zdrowia i gdzy tylko uda nam sie znalezc adres zeby wesprzec starania Pani Bozeny o pieniadze. - Nasze glosy moge zrobic roznice.

Nie jestem specjalista od IT i nawet nie wiem od czego zaczac zeby taka petycje on-line zrobic ale moze razem uda nam sie taka akcje przeprowadzic.

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i propozycje!

Z Powazaniem

Bartek
Wajcha
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 4:25 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez Bziu » Cz lis 07, 2013 5:45 pm

Witaj. Nie jestem specjalistą od pisania wniosków do urzędasów, ale mam obiekcje czy to zda egzamin. Wydaje mi się, że żeby wyjść z taką inicjatywą to trzeba urzędnikom pokazać jakie są wyniki, schematy i prognozy leczenia, czyli pani Profesor musiała by wziąć w tym udział razem z nami.
Jeśli się zgodzi, to jestem z tobą!
Bziu
świeżynka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz paź 10, 2013 8:40 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez xsw2 » Cz lis 07, 2013 7:36 pm

Wajcha napisał(a):[...]
Nie jestem specjalista od IT i nawet nie wiem od czego zaczac zeby taka petycje on-line zrobic ale moze razem uda nam sie taka akcje przeprowadzic.

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i propozycje!


To może na początek http://lmgtfy.com/?q=petycja+online
xsw2
swój człek
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:28 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez dziwozona » Pt lis 08, 2013 4:54 pm

Wajcha napisał(a):Oczywiscie pewnie wiekszosc z Was na tym forum slyszalo o Pani Prof. Bozenie Kaminskiej i jej, naprawde, rewolucyjnej metodzie walki z glejakiem polegajacej na jego glodzeniu przez co glejaki zmieniaja swoje postaci na mniej zlosliwe i fizycznie zmniejszaja swoj rozmair. Pani Profesor w badaniach na zwierzetach uzyskala 70% skutecznosci i co wazniejsze badania na komorkach ludzkich rowniez pokazaly ze metoda moze byc skuteczna na ludziach.

Niestety Pani Profesor utknela na etapie badan przedklinicznych poniewaz brakuje finansowania dalszych badan.


Bartku, udało Ci się skontaktować z Panią Profesor? Ja wysyłałam do niej wiadomości e-mail, ale niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi...

Petycję oczywiście bardzo chętnie podpiszę i roześlę dalej. Jeśli ktoś ma wprawę w pisaniu to miło gdyby się ujawnił, jeśli nie, możemy próbować własnymi siłami zadziałać, albo odezwać się może do któreś z fundacji działającej na rzecz walki z rakiem, co zapewni większy rozgłos i łatwiej będzie o poparcie. Ale zgadzam się, że pomoc prof. Kamińskiej byłaby w tym przypadku nieodzowna.
dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez A1234 » Wt gru 31, 2013 11:44 am

Witam,

Czy udało się Wam dowiedzieć czegoś więcej, co z petycją? Czy Pani Prof. odpisała na maile?

http://www.smm.edu.pl/?nazwa=Zarz%B1d
Prof. dr hab. Bożena Kamińska-Kaczmarek
Instytut Biologi Doświadczalnej PAN
ul. Pasteura 3
02-093 Warszawa
tel. 022 58 92 209
email: bozenakk[-a-t-]nencki.gov.pl

Kontakt z pdf’u (Nencki130926a - Opanować glejaki.pdf - http://www.alphagalileo.org/AssetViewer.aspx?AssetId=78392&CultureCode=pl):
Prof. dr hab. Bożena Kamińska
Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego w Warszawie.
tel. +48 22 5892209
email: b.kaminska[-a-t-]nencki.gov.pl

Czy ktoś próbował z was kontaktować się poprzez powyższe dane?
A1234
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt gru 31, 2013 11:33 am

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez dziwozona » Wt sty 14, 2014 10:58 am

Ja dostałam w końcu maila o treści: "Przykro mi nie jestem lekarzem". Nie wiem, może ten e-mail jest nieprawidłowy? A może już się nie zajmuje badaniami?
dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez dziwozona » Wt sty 14, 2014 11:04 am

dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez Wajcha » Cz maja 15, 2014 2:32 pm

Witam wszystkich,

Po konsultacjach z Pania profesor mamy petycje! Teraz jest dobry czas na to by zglaszac wszlekie postulaty do NCBiR jesli Pani Profesor Kaminska ma dostac finansowanie projektu. Ponizej link do petycji - bardzo prosze podpisujcie sie i przesylacje dalej. Kazdy glos sie liczy!

http://www.petycjeonline.com/badanianaglejaka
Wajcha
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 4:25 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez Wajcha » Cz maja 15, 2014 2:38 pm

W nawiazaniu do powyzszych postow juz tlumacze na czym polega rola Pani profesor

Pani profesor Kaminska nie jest lekarzem tylko naukowcem i ona sama nie leczy a jedynie wynalazla metode polegajaca eliminowaniu pewnego bialka, ktorym zywi sie glejak! To bialko nie jest organizmowi potrzebne do niczego innego wiec jego brak nie wplywa na organizm negatywnie ale zabiera pokarm nowotworowi! Dzieki temu dochodzi do "zaglodzenia" nowotowru i zmiany jego kategorii z 4 na np 2, ktora juz nie musi byc wyrokiem smierci!

Na zwierzetach Pani profesor miala znaczace sukcesy!

Pani Profesor prowadzi badania od 2007 ale niestety utknela na badaniach przedklinicznych z powodu braku srodkow. Jesli uzyska dostep do pomocy z Narodowego Centrum Badan i Rozwoju zaczna sie badania kliniczne, ktore w niedlugim czasie moga doprowadzic do badan na ludziach. Moze sie okazac ze za 1-3 lata bedziemy mieli nadzieje dla naszych bliskich i nas samych!

Kazdy glos jest wazny dlatego prosze podpisujcie sie:

http://www.petycjeonline.com/badanianaglejaka
Wajcha
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 4:25 pm

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez Edycik » So maja 17, 2014 8:27 am

udostępniłam link do petycji na swoim fb
Edycik
swój człek
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz sty 16, 2014 10:07 am

Re: Nowa metoda - badania przedkliniczne

Postprzez Wajcha » Cz maja 22, 2014 7:52 am

Dzieki wszystkim za wsparcie

Mamy 235 podpisow pod petycja i 195 osob na facebooku! Dzieki wszystkim za wsparcie i prosze przesylajcie ja dalej!

Ta metoda naprawde rodzi nadzieje!

http://www.petycjeonline.com/badanianaglejaka
Wajcha
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 4:25 pm


Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości