Badania nad nową metodą leczenia Glejaka Wielopostaciowego

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Badania nad nową metodą leczenia Glejaka Wielopostaciowego

Postprzez urf » N cze 04, 2006 2:11 pm

Witam, ostatnio dowiedziałem sie o nowej metodzie leczenia glejaka wielopostaciowego za pomocą hlorotxyn. Podobno jest to bardzo obiecujaca metoda w tej chwili rozpoczęto kolejną fazę eksperymentów na chorych na glejaka. Proponuję zapoznać się z informacjami na ten temat na stronie:

http://www.transmolecular.com/publications.htm
urf
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): N cze 04, 2006 11:31 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Badania nad nową metodą leczenia Glejaka Wielopostaciowe

Postprzez moto_kate » Wt cze 06, 2006 5:54 pm

urf napisał(a):Witam, ostatnio dowiedziałem sie o nowej metodzie leczenia glejaka wielopostaciowego za pomocą hlorotxyn. Podobno jest to bardzo obiecujaca metoda w tej chwili rozpoczęto kolejną fazę eksperymentów na chorych na glejaka. Proponuję zapoznać się z informacjami na ten temat na stronie:

http://www.transmolecular.com/publications.htm


"Ostatnio odkryto, że chlorotoksyna (ClTx), 4-kD [nie wiem, co to znaczy] białko uzyskane ze skorpiona Leiurus quinquestriatus, jest wysoce specyficznym markerem komórek glejaka w tkankach pobranych za pomocą biopsji."
[...] rezultaty sugerują, że chlorotoksyna jest solidnym i specyficznym [charakterystycznym] wskaźnikiem histopatologicznym dla guzów pochodzenia neuroektodermalnego i że jej aktywne cytolitycznie [nie wiem, czy jest takie słowo] pochodne mogą mieć terapeutyczny potencjał w leczeniu tych nowotworów złośliwych".

Dalej jest napisane, że ukończono fazę I/II badań klinicznych nad rezultatami podania pojedynczej dawki syntetycznie uzyskanego wspomnianego białka w połączeniu z radioaktywnym izotopem. Rezultatów nie podano albo nie znalazłam.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże


Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości