Nowa metoda operacji nieop. guzów mózg. zyskała aprobatę FDA

Co przyniesie przyszłość?
Wiadomości ze świata nauki, odkrycia, nowe dokonania medycyny mogące pomóc w walce z glejakiem. Oraz specjalny dział poświęcony najnowszym informacjom na temat Temodalu (TMZ).

Nowa metoda operacji nieop. guzów mózg. zyskała aprobatę FDA

Postprzez Crono5 » N lip 05, 2009 5:39 pm

Leczenie nieuleczalnych guzów mózgu: FDA zatwierdza nową chirurgię laserowąO tej metodzie wspominałem już tutaj:
Laserem w glioblastoma - nowa przełomowa metoda operacji
tłumaczenie z:
http://virtualtrials.com/news3.cfm?item=4589Monteris Medical pozyskuje 510(k) zgodę na AutoLITT(TM)

KALAMAZOO, Mich., oraz WINNIPEG, Manitoba, 13 Maj PRNewswire/ -- metoda operacji z użyciem lasera naprowadzanego rezonansem magnetycznym używana w ramach badań w The Cleveland Clinic oraz University Hospitals Case Medical Center, pozyskała zgodę Food and Drug Administration (FDA) na użytkowanie w zabiegach neurochirurgicznych. Daje ona nadzieje dla tysięcy pacjentów z guzami mózgów Oczekuje się, że pierwsze zastosowanie będzie miała ona w leczeniu nie operacyjnych guzów mózgu.

System AutoLITT korzysta z próbnika laserowego nawigowanego za pomocą rezonansu magnetycznego, który to będzie umieszczany w czaszce przez mały otwór gdzie będzie stosowana termoterapia laserowa (laser-induced interstitial therapy; LITT) by od środka podgrzać i skoagulować guza. Wysoce skupiona energia lasera jest skupiana bezpośrednio na guzie, a nie na normalnej tkance, podczas gdy rezonans magnetyczny mierzy temperaturę wewnątrz mózgu, ukazując uszkodzenia termiczne w czasie rzeczywistym oraz ułatwia precyzyjną kontrole zabiegu. Kiedy guz zostanie skoagulowany, leczona masa guza jest martwa.

"Zabieg AutoLITT zapewnia nową nadzieje pacjentom którym wcześniej dawano ograniczony wybór metod leczenia ich guzów," wyjaśnia James Duncan prezes i CEO Monteris Medical, wytwórcy AutoLITT. System oferuje potencjalne możliwości pacjentom których guzy są zbyt trudne lub ryzykowne do leczenia, guzów które nie odpowiadają na inne formy terapii, oraz guzy które w innym przypadku nie były by dobrym kandydatami na zabieg chirurgiczny lub radio chirurgiczny.

Informacje na temat Monteris Medical
Monteris Medical(TM) Inc. jest firmą produkującą aparaturę medyczną, przeznaczoną do opracowywania nowych technologii terapii nowotworów które mogły by polepszyć wyniki kliniczne, jakość życia oraz koszt i komplikację opieki nad pacjentem. Amerykańska siedziba firmy znajduje się w Kalamazoo, Michigan, siedziba R&D natomiast jest ulokowana w Winnipeg, Manitoba, Canada. Adres strony internetowej www.monteris.com.

źródło Monteris Medical Inc.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1420
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: Nowa metoda operacji nieop. guzów mózg. zyskała aprobatę FDA

Postprzez mati » Pt lut 05, 2010 10:05 pm

Gdzie to w POLSCE jest ????????
mati
świeżynka
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 2:29 pm

Re: Nowa metoda operacji nieop. guzów mózg. zyskała aprobatę FDA

Postprzez moto_kate » So lut 06, 2010 1:30 pm

Nie ma. Ale zauważ, że forum czytają ludzie nie tylko z Polski; są też tacy, których stać na wyjazd na leczenie poza kraj. Ponadto FDA (Agencja ds. Żywności i Leków) to podmiot amerykański - ich aprobata a pozwolenie na stosowanie metody w Polsce to dwie zupełnie osobne sprawy.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1438
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże


Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron