Jak pomóc podczas padaczki?

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Jak pomóc podczas padaczki?

Postprzez krzyszu » Pt maja 04, 2007 1:09 am

Witam. Około miesiąca temu gdy szedłem ulica z moim siostrzeńcem widziałem mężczyzne który miał atak padaczki (pierwszy raz spotkałem się z atakiem padaczki), naszczęście znaleźli się ludzie którzy mu pomogli, ja niestety w tym przypadku niemiałbym pojęcia jak mu pomóc. Po tym incydencie chciałem zapytać w jaki sposób trzeba się zachować podczas gdy ktoś ma atak padaczki niestety zapomniałem o tym, 3 tygodnie później podczas gdy byłem pomagać w pracy mojej mamie kobieta która stała niedaleko miała atak padaczki, straciła przytomnośc i leżała na zimnej podłodze w magazynie. Czułem się wtedy okropnie. Z tego co się orientuje padaczka często towarzyszy przy guzach. Dlatego prosiłbym o jakieś wskazówki jak się zachować podczas ataku padaczki, co robić a czego nie robić. Z góry wszystkim bardzo dziekuje
krzyszu
nowy
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt paź 27, 2006 2:38 pm
Lokalizacja: katowice

Postprzez cute86 » Pt maja 04, 2007 10:29 am

Po pierwsze trzeba zachować spokój, bo generalnie napady trwają kilka minut i ustępują samoitnie. Należy podtrzymywać głowę, żeby nie powstały dodatkowe urazy. Można ułożyć pacjenta w pozycji bocznej bezpiecznej, bo taka pozycja zapobiega zakrztuszeniu. Czasem się zdarza, że napad się wydłuża i jeśli przekroczy mniej więcej 7 minut konieczna jest interwencja lekarza. nO i z pierwszej pomocy to właściwie tyle...
cute86
świeżynka
 
Posty: 13
Dołączył(a): N sie 20, 2006 10:31 pm

Postprzez Arleta » Pt maja 04, 2007 11:37 am

Ja dodam,ze nigdy nie wkładaj choremu żadnych przedmiotów do ust - to nie pomaga, a może być szkodliwe!
Po napadzie zostań przy chorym tak długo, aż jego stan wróci do normy .
Sen po napadzie jest zjawiskiem naturalnym i korzystnym dla chorego .

Ania
żyć.....nie tracić chwil....
Arleta
swój człek
 
Posty: 203
Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 10:14 pm

Postprzez marcin21l » So maja 05, 2007 7:45 am

u mojego taty byl brak oddechu dodatkowo, w tym przypadku przydal sie kurs 1 pomocy jak zrobic sztuczne oddychanie, i wiedziec czy robic masaz serca czy nie
marcin21l
swój człek
 
Posty: 135
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 1:22 pm
Lokalizacja: legionowo


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości