Astrocytoma anaplast. G3 - pytanie o Temodal [przeniesienie]

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Postprzez Anna » Cz kwi 05, 2007 4:23 pm

... zapomniałam dopisać ,chodzi o zarządzenie prezesa 11/2007 załącznik nr 3. Nie mogę w tej chwili znaleść schematów leczenia ,postaram się to do soboty umieścić, mąż nareszcie w sobotę wychodzi na przepustkę wiem , że on gdzieś sobie to zapisał. Poz....
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Postprzez aleksandra » Cz kwi 05, 2007 6:10 pm

Dziś u lekarza dowiedziałam się, że Temodal w połączeniu z naświetlaniem tylko po diagnozie i ew. operacji. Po wznowie standardy leczenia są takie - najpierw inna chemia niekoniecznie PCV, tylko cos innego, ale nie zrozumiałam co, a potem dopiero Temodal. I jak twierdzi lekarz nie da sie tego ominąć. Takie są standardy i koniec.

Dla mnie gorsza sprawa to to, że innym "standardem" jest niepodawanie chemii chorym, którzy ukończyli 70 lat. Mój Tata ma 77 lat i po zaleconym naświetlaniu stereotaktycznym w CO może nie dostać chemii. Radioterapeuta zaleca chemię, ale nie może jej podawać, tylko onkolog, a onkolog może powiedziec nie i koniec z dalszym leczeniem.
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez Anna » Cz kwi 05, 2007 6:34 pm

Olu, z tego co wiem Temodal może być podawany chyba do 72 roku życia i muszą być dobre rokowania ,ale nie trać nadziei szukaj innego onkologa. poz..
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Postprzez gocha » Cz kwi 05, 2007 6:38 pm

Aniu, będę wdzięczna za te schematy.


do tej pory lekarze często spławiali tekstem, że przy wznowie szybciej ten temodal się dostanie. rozumiem, ze 'po nowemu' temodal należy się nowozdiagnozowanym. pozostali i tak juz są straceni...
gocha
swój człek
 
Posty: 294
Dołączył(a): So paź 28, 2006 3:25 pm

Postprzez Anna » Cz kwi 05, 2007 7:02 pm

Gosia, rozmawiałam z wieloma osobami na temat Temadolu .Z NFZ dowiedziałam się że będzie on bardziej dostępny w glejaku wielopostaciowym takie są zalecenia krajowego konsultanta do spraw onkologii ( to ma nastąpić), rozmawiałam z przedstawicielem od Temadolu z Warszawy . Na dzień dzisiejszy to od szpitala zależy czy zastosują ten lek czy nie ,nie muszą mieć zgody NFZ. .Fakt że nadal jeszcze obowiązują stare kryteria zastosowania poz....
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Postprzez gocha » Cz kwi 05, 2007 7:14 pm

no to brawa dla krajowego konsultanta ds onkologii ( czy o p. Krzakowskiego z CO Ursynów chodzi?) za zmianę zdania. jeszcze w listopadzie pani dr. z CO powiedziała nam, że w żadnym wypadku nie wystąpi do NFZ o Temodal dla nas bo właśnie krajowy konsultant dał im takie wytyczne, i nie opiniował pozytywnie wniosków w NFZ.
gocha
swój człek
 
Posty: 294
Dołączył(a): So paź 28, 2006 3:25 pm

Postprzez aleksandra » Cz kwi 05, 2007 7:14 pm

Aniu, mój Tata ma 77 lat i jest na straconej pozycji. Oczywiście, że bedę szukała sensownego onkologa. Już to robię.

Gocha, te schematy leczenia, o których pisała Ania to najprawdopodobniej te standardy leczenia, o których dzis mi lekarz mówił. Też była mowa o zarządzeniu Prezesa NFZ. Oczywiście - jak przy każdej wizycie u lekarza z tatą byłam b. zdenerwowana i niewiele zapamietałam, ale jak mi się wydaje to zarządzenie spowoduje, że przy diagnozie glejaczyska Temodal podawać i nie bedzie tych wszystkich problemów z walką, o której tak wiele tu pisano. Niestety nie dotyczy to wznowy.

Czytałam załączniki do słynnego juz zarzadzenia prezesa NFZ, ale nic z tego nie rozumiem.
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez Anna » Pt kwi 06, 2007 3:30 pm

Anna napisał(a):... zapomniałam dopisać ,chodzi o zarządzenie prezesa 11/2007 załącznik nr 3. Nie mogę w tej chwili znaleść schematów leczenia ,postaram się to do soboty umieścić, mąż nareszcie w sobotę wychodzi na przepustkę wiem , że on gdzieś sobie to zapisał. Poz....


Oto linki do stron załącznik : http://www.nfz.gov.pl/new/art/2499/11_2007_zal_1.xls

W środku w arkuszu Onkologia znajdują się trzy warianty schematu leczenia dla GLEJAK WIELOPOSTACIOWY



Link do zarządzenia prezesa to : http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?kat ... r=2499&b=1
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Postprzez Anna » Pt kwi 06, 2007 3:39 pm

Aleksandro przesyłam ci link do strony o temadolu ( jest tam większość informacji , które są zawarte na ulotce dołączanej do leku, a nawet więcej.)

Oto link : http://emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EP ... -PI-pl.pdf
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Postprzez aleksandra » Pt kwi 06, 2007 8:22 pm

Anno, dzięki za informację. Pozdrawiam i życzę spokojnych Świat.
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez Anna » So kwi 21, 2007 7:46 pm

Witam, nie było tu mnie trochę.Aleksandro mam nadzieje ,że te informacje dot. Temodalu choć trochę ci pomogły.Wiem sama ,że nie jest łatwo zdobyć ten lek ,my po zapoznaniu się z tematem już zdecydowaliśmy , że zakupimy Temodal na drugi etap terapii (choć na dzień dzisiejszy jeszcze nas nie stać na całe sześc miesięcy ) ,ale rozmawiałam z lekarzem powiedział ,że terapia powinna trwać do sześciu miesięcy ,a wiec może być mniej. Wierzymy w to bardzo ,że terapia skojarzeniowa zniszczy komórki nowotworowe i mój ukochany mąż wyjdzie z tego. Pozdrawiam Anka
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

temodal

Postprzez Agnieszka » N kwi 22, 2007 3:39 pm

Aniu, popytaj w Schering Plough - kiedys gdy rodzina pacjenta zakupila temodal z wlasnych funduszy firma farmaceutyczna koncowke terapii sponsorowala poprzez dostarczenie pacjentowi tzw. probek leku. Porozmawiaj z nimi.
Agnieszka
nowy
 
Posty: 27
Dołączył(a): So cze 03, 2006 6:39 pm

Postprzez Sniezynka » N kwi 22, 2007 11:21 pm

z serii kretynizmow: lekarz sklonny jest podac jedna dawke 'starej chemii' (tej dawnej generacji) aby moc napisac, ze pancjent bardzo zle to znosi, i trzeba podac Temodal.

oczywiscie nie zrobi tego bezinteresownie.

czyli trucie organizmu i tak nieskutecznym swinstwem po to, zeby przekonac NFZ.
Każdy dzień jest Ci dany jak wieczność, abyś był szcześliwy...
Sniezynka
świeżynka
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn lis 06, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anna » Pn kwi 23, 2007 1:39 pm

W przypadku glejaka AA G III nawet chemia starej generacji się nie należy (chyba że jest wznowa i guz jest w miejscu nie operacyjnym).I to dopiero absurd....
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Postprzez Anna » Pn kwi 23, 2007 1:42 pm

Agnieszko, dzięki za informacje już dzwoniłam .Poz......
Anna
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 6:36 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości