Glejak astrocytoma pilociticum

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Glejak astrocytoma pilociticum

Postprzez Piotr Szyjka » Cz mar 22, 2007 11:44 am

Kilka dni temu rezonans magnetyczny wykazał u mojego Synka guz, z rozpoznania radiologicznego p.podobnie jest to glejak astrocytoma pilociticum. Syn ma być szybko operowany w Ligocie, czy ktoś może podzielić się opiniami o neurohirurgii w tym szpitalu. Jakość, podeście do pacjentów, wyposażenie itd itp. Mam inne możliwości jeśli chodzi o miejsce operacji, łącznie z zagranicą. Tylko czy tak naprawdę zagranica jest lepsza? Dylemat co zrobić by najlepiej Synowi pomóc. B. proszę o jakieś info na temat poziomu leczenia w Ligocie
Tata
Piotr Szyjka
świeżynka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz mar 22, 2007 11:36 am
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Kama1 » Pt mar 23, 2007 8:03 am

Witaj.
Moja córka była operowana w Katowicach-Ligocie na oddziale neurochirurgii.
Guz - skąpodrzewiak II stopnia.
Jestem bardzo zadowolona zarówno z opieki lekarskiej jak pielęgniarskiej.
Najpierw ( przed operają ) zasięgnęłam opinii dwóch lekarzy, którzy potwierdzą opis w rezonansie.
Potem wybrałam Ligotę, bo tam zaproponowano leczenie operacyjne, bez konieczności robienia biopsji jeszcze przed zabiegiem.

Ligotę polecam.
Kama1
bywalec
 
Posty: 98
Dołączył(a): So cze 03, 2006 6:15 pm

Glejak astrocytoma

Postprzez Piotr Szyjka » Pt mar 23, 2007 8:45 am

Witam Kama 1 dziękuję za info z tego co dotychczas udało mi się dowiedzieć, tylko dwie osoby w Polsce wykonują takie operacje, ligota i CZD Wa-wa. Tak więc chyba jest to najlepsze miejsce, pytanie tylko jak wyglada sprawa rehabilitacji po operacji. Czy coś wiadomo o możliwościach ligoty?
Tata
Piotr Szyjka
świeżynka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz mar 22, 2007 11:36 am
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Kama1 » Wt mar 27, 2007 6:59 am

Witaj.
Na pewno są takie możliwości w Ligocie. Ale mam nadzieję, że Wam nie będzie potrzebna!

Mam kontakt do Ligoty, napisz na priv jeśli chcesz z niego skorzystać.

Pozdrawiam i życzę dużo siły do walki, którą Ty rozpoczynasz, a ja ją od prawie półtora roku toczę. Mam nadzieję, że nam się uda.
Kama1
bywalec
 
Posty: 98
Dołączył(a): So cze 03, 2006 6:15 pm

Postprzez martuch » Wt mar 27, 2007 2:17 pm

oczywiscie ze sie uda, innej opcji nie maaa i tyle sasasaas :)
powodzonka zycze!
martuch
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 4:57 pm

Glejak Synka

Postprzez Piotr Szyjka » Pn kwi 02, 2007 9:01 am

Okazuje się, że nie jest tak łatwo, Ligota odwołała operację syna, przekazali nas do Centrum ZD, biopsja, a po wynikach może operacja usunięcia. Ale CZD nie są przekonani do możliwości jej wykonania.
Pozostaje zagranica.Tam są pewni co do możliwości.Co do rehabilitacji to najlepszy jest ośrodek w Zalesiu pod Warszawą, czy coś ktoś wie na jego temat?
Tata
Piotr Szyjka
świeżynka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz mar 22, 2007 11:36 am
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez martuch » Pn kwi 02, 2007 10:05 pm

bardzo dobry osrodem rehabilitacji neurologicznej to orthos na ursynowie.. oni robia cuda a przynajmniej z tatą..
martuch
swój człek
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 4:57 pm

Postprzez aleksandra » Pn kwi 02, 2007 10:09 pm

Piotrze, Centrum Zdrowia Dziecka ma siedzibę w Międzylesiu, może ta rehabilitacja Twojego dziecka to jednak tam. Po operacji. W okolicach Waszawy są różne miejscowosci zawierające kwestię "- lesie", ale nie znalazłam żadnego ośrodka rehabilitacyjnego. Może to jednak CZD. Pozdrawiam
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez Edyta` » Wt kwi 03, 2007 7:46 pm

Witaj Piotrze!

Ja mam przykre doświadczenia z naszych polskich szpitali , mija córka jest po operacji takigo samego glejaka w Nowym Jorku <było to juz 5 lat temu> Jeśli jesteś zainteresowany służę informacjami!
695-36-30-61
Pozdrawiam
Edyta`
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt kwi 03, 2007 7:37 pm

Biopsja

Postprzez Piotr Szyjka » Cz kwi 12, 2007 10:27 am

Okazło się po biopsji, że jest to glejak WHO G I, tylko co to oznacza, po za tym, że o niskim stopniu złośliwości. Czy ktoś może mi napisać, jaki to daje rokowania, wyleczenie odrastanie itd, itp. Bo lekarze operują procentami przeżycia, a tak naprawdę to do mnie nie dociera. Najważniejsze pytanie to czy po usunięciu, bardzo ryzykowna operacja pnia, i dodatkowo chemioterapii jest możliwe wyleczenie?
Tata
Piotr Szyjka
świeżynka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz mar 22, 2007 11:36 am
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez moto_kate » Cz kwi 12, 2007 8:10 pm

To bardzo dobry wynik :) Stopień pierwszy jest najłagodniejszy. Jest bardzo duża szansa, że nigdy nie wróci, wyleczenie jest jak najbardziej możliwe.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez aleksandra » Cz kwi 12, 2007 11:41 pm

Piotrze - po tym co napisała moto_kate po przekazanej prze Ciebie diagnozie - mysle sobie, że wszystko będzie dobrze. I TAK BĘDZIE!!!!
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez Piotr Szyjka » Pt kwi 13, 2007 10:03 am

aleksandra napisał(a):Piotrze - po tym co napisała moto_kate po przekazanej prze Ciebie diagnozie - mysle sobie, że wszystko będzie dobrze. I TAK BĘDZIE!!!!
Dzieki za wsparcie walka trwa czasem sa zle dni i wszystko jest czarne ale generalnie moze byc tylko wygrana.
Piotr
Tata
Piotr Szyjka
świeżynka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz mar 22, 2007 11:36 am
Lokalizacja: Małopolska


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości