glejak IV a obrzęk płuc

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Postprzez gocha » Śr mar 21, 2007 10:03 am

koni,

to ja pytam:
1. jakie są leki na diurezę?
2. wiesz może jak długo można podaać manitol?
3. co jaki czas cewnikować, żeby było dobrze? ojciec ostatnio miał przymusowe lądowanie w szpitalu i chyba ze stresu zablokował się odpływ. trzeba było cewnikować. teraz jest już domu. wszytkie funkcje sprzed pobytu w szpitalu wróciły, tylko ten pęcherz się nie odblokował.
gocha
swój człek
 
Posty: 294
Dołączył(a): So paź 28, 2006 3:25 pm

Postprzez gocha » Śr mar 21, 2007 10:40 am

koni, w poprzednim poście chodziło mi o to jak często zmieniać cewnik, żeby było dobrze.

możesz podpowiedzieć jakieś cwiczenia, albo masaż dla rąk i nóg. niestety ojciec mieszka w takiej miejscowosci, gdzie tylko lekarz 'od wszystkiego' jest dostępny. o prawdziwym rehabilitancie tylko pomarzyć można. wszystkiego musi nauczyć się mama. ojciec sam chodzi, ale chciałabym mu jeszcze jakoś pomóc.
gocha
swój człek
 
Posty: 294
Dołączył(a): So paź 28, 2006 3:25 pm

Postprzez koni » Śr mar 21, 2007 11:58 am

jeżeli chodzi o cewnikowanie to po ostatnim kursie dowiedziałam sie że należy co 6 tygodni w międzyczasie moża wypłukać pęcherz moczowy roztworem kwasu bornego ale to robi pielęgniarka. jeżeli chodzi o bilans to trzeba brać pod uwagę wiele czynników czy pacjent nie wymiotuje czy sie intensywnie nie poci itd trzeba srawdzać ile dostaje płynów doustnie ile dożylnie i to podliczac i sprawdzac ile wydalił moczu nie może być tak że dużo przyjmuje płynów a moczu jest mało dziennie powinno przyjąć się ok2 l płynui wydalić ok 1.5 l moczu na resztę pytan odpowiem wieczorkiem bo muszę lecieć pa trzymajcie sie cieplutko
koni
swój człek
 
Posty: 102
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:49 pm

Postprzez koni » Śr mar 21, 2007 12:02 pm

jeżeli chodzi o manitol to ja przez ok miesiąca podawałam codziennie teraz podaję co 2 -3 dni w zależności jaki jest stan taty należy pamiętać żeby po manitollu podać trochę naco soli fiziologicznej dożylnie żeby przepłukać żyły
koni
swój człek
 
Posty: 102
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:49 pm

Postprzez aleksandra » Pt mar 23, 2007 9:44 pm

Przy opuchnięciu nóg - chciałam zwrócic uwagę na zakrzepicę, u mojego Taty puchnięcie nóg było związane z zakrzepicą. Podanie leków - terapia trwała 4 miesiące - nogi wróciły prawie do normy. Najpierw były zastrzyki w brzuch, a teraz pastylki. Leki oczywiście są dalej podawane. Mój Tata samodzielnie - z laską - chodzi.
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Postprzez aleksandra » Pt mar 23, 2007 9:50 pm

Jeszcze jedno z puchnącymi nogami - przy tej zakrzepicy - lekarz kazał, aby łózko, na którym śpi Tata, od strony nóg było podniesione o ok. 8 cm wyżej niż głowa. Może taka metoda ma zastosowanie także przy innych przyczynach. Ja nie wiem, ale pewnie koni będzie wiedziła, czy to jest jakieś rozwiązanie.
aleksandra
swój człek
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 9:51 pm

Poprzednia strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości