pytanie o niedowlad

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

pytanie o niedowlad

Postprzez madziabielska » Wt wrz 05, 2006 9:51 pm

witajcie
moj tatus dostal w nocy iedowladu lewej reki i nogi. po przyjeciu do szpitala dostal sterydy - 8mg- w kroplowkach oraz inne leki usuwajace obrzek. minelo juz 8 dni i noga, ktora tatus w ogole nie ruszal zaczela sie lekko zginac i podnosic, natomiast niedowlad w rece sie nadal utrzymuje chos przy cwiczeniach tata stawia lekki opor miesniami - szczegolnie przy odginaniu lokcia. Ciekawa jestem czy ktos z waszych bliskich mial rowniez taki przypadek i czy niedowlad ustapil - i jak tak to po jakim czasie. tata nie moze sie pogodzic z mysla ze bedzie przykuty do wozka. Na nodze juz lekko staje i ja zgina. Jaka jest szansa ze ten niedowlad odejdzie? tatus nie mial zadnych stanow padaczkowych itp. Tak poprostu w nocy sie to stalo. Oczywiscie bylo podejrzenie najgorszego...ze guz sie odnowil, dlatego w ciagu 2 dni zorganizowano rezonans i on nie wykryl zadnych zmian. Loza po operacji sie goi a wznowy nie ma w zadnym miejscu mozgu. lekarz podejrzewa ze moze to byc spowodowane rozpadaniem sie blizn po radioterapii. Prosze jesli ktos mial podobna sytuacje do tej co opisalam - napiszcie. Bede wielce wdzieczna. Albo tu na forum lub na mojego maila: madzia@usa.com
Mysle sobie ze moze tu na forum bedzie lepiej zeby inni rowniez mogli poczytac. Bardzo dziekuje za kazda odpowiedz
Madzia
madziabielska
świeżynka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr cze 07, 2006 3:17 am
Lokalizacja: USA

Postprzez moto_kate » Śr wrz 06, 2006 10:31 am

Może być tak, jak mówi lekarz. Mojej znajomej po około roku (!) od naświetleń stało się mniej więcej to samo - niedowłady, zaburzenia pamięci. Co do jej rokowań nic nie wiem, bo to świeża sprawa i nie mam nowych wieści. Powstałe na naczyniach w mózgu blizny spowodowały po prostu niedokrwienie pewnych obszarów. Rehabilitacja (może też leki, nie wiem) powinna w jakimś stopniu pomóc, ale nawet lekarz nie będzie pewnie potrafił określić na ile - obecny stan wiedzy naukowej wskazuje na to, że inne obszary mózgu mogą przejmować funcke tych uszkodzonych i że przez całe życie tworzą się nowe połączenia. Skoro po wylewie czy fizycznym urazie rehabilitacja pomaga, to i tu powinna być skuteczna.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez madziabielska » Pt wrz 08, 2006 12:31 am

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Kazdy kto tu cos na tema napisze bedzie mi wielka pomoca i mam nadzieje nadzieja. Po rozmowie z mama dzis, dowiedzialam sie ze tata juz powoli stawial kroki na korytarzu szpitala. Doslownie z 4 w przod i w tyl. Zawsze jakis postep! Madzia
madziabielska
świeżynka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr cze 07, 2006 3:17 am
Lokalizacja: USA


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości