Pierwszy rezonans po leczeniu - wznowa

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Pierwszy rezonans po leczeniu - wznowa

Postprzez piotrnemec73@wp.pl » Wt lis 17, 2015 1:59 am

Witam,
Moja sytuacja, wygląda następująco.
Operacja maj 2015. Wynik histopatologiczny Gwiażdziak Anaplastyczny III. Po operacji leczenie w CO, radio i chemioterapia (6 tygodni) Obecnie 3 z 6 cykli Temodalu, za mną. W zeszły piątek miałem, pierwszy renozans, po 3 miesiącach od zakończenia radio + Temodal.
Dzisiaj odebrałem wynik MR i tragedia. Wznowa, Słyszałem o pseudoprogresji guza.
Uważacie, że jest nadzieja, że to nie jest wznowa, a skutki leczenia ?
Wizytę w CO w Warszawie, mam dopiero, w poniedziałek i nie powiem, jestem podłamany.

Opis MR

W miejscu widocznego w poprzednim badaniu krwiaka, strefa nekrozy o wym 18 x 13 mm ulegająca brzeźnemu wzmocnieniu kontrastowemu.
W otoczeniu strefy martwicy, obszar silnego niejednorodnego wzmocnienia po kontraście, o łącznych wymiarach 30 x 27 x 30 odpowiadający wznowie. Zmiana otoczona jest strefą podwyższonego sygnału o łącznych wymiarach 40 mm(jak w poprzednim badaniu) ulegająca dyskretnemu wzmocnieniu, po kontraście, odpowiadająca strefie zmian malajacyjnych, oraz rozleglejszą strefą obrzęku o całkowitym wymiarach 65 x 48 mm, nieobecną w badaniu poprzednim (prawdopodobne zmiany poradiacyjne) Widoczny dodatni efekt masy , z zachowaniem rezerwy płynowej
Układ komorowy, symetryczny
Dziękuję.
Pozdrawiam
piotrnemec73@wp.pl
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 8:00 pm

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości