Proszę o pomoc! Boje się

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Proszę o pomoc! Boje się

Postprzez Rafal98 » Wt lis 03, 2015 5:56 pm

Witam mam na imię Rafał, pare dni temu skończyłem 17 lat. Mam wielki problem mianowicie od miesiąca jak nie gorzej borykam się z podejrzenkami o guza mózgu, wszystko zaczęło się pewnej nocy jak poczułem nagle dziwne uczucie, pisk w uszach, ciepło w całym ciele i ucisk w głowie jakbym miał zaraz zemdlec, pobieglem do okna i ledwo uspokoilem oddech, jakos pomogło. No i od następnego dnia się zaczęło codzienne bóle głowy przez jakieś 2tyg.ustąpiły jakiś czas temu, nudności (bez wymiotow) i brak apetytu, które też odeszły, aczkolwiek pisk w uszach, brokat przed oczami, brak koncentracji, pogorszona równowaga, czasem brakuje mi slowa w wypowiedzi np na lekcji i ciężko mi czytać ze zrozumieniem. Byłem u rodzinnego jednak po opisaniu objaw dał mi skierowanie do okulisty (mam wade ale o tym zaraz) i kazał iść do psychiatry iż podejrzewa nerwice i dał skierowanje na morfologie, OB i mocz.
Na morfologii badania ok tylko lekko podwyższone leukocyty, a raczej na styk mieszczące się w zakresie. U okulisy byłem i wada postapila, w badaniach dna oka nic pani nie dojrzała aczkolwiek nie zbadałla mi chyva ciśnienia dna oka bo nie mogła położyć tego urządzenia na moim oku przez mój odruch. U psychiatry nie byłem bo nie mam 18 lat a w moim mieście nie ma dziecięceego. moja rodzina ma już dość słuchania o moich dolegliwościach kiedy ja jestem prawie pewien najgorszego :( przez 17 lat nic takiego nie miałem i nagle bach
.. Aaa i mocz i OB też w normie. Wiem, że nie jesteście lekarzami ale błagam o waszą opinie czy mogę się obawiać guza? :( Proszę o pomoc!!!!
Rafal98
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 5:43 pm

Re: Proszę o pomoc! Boje się

Postprzez Incognito73 » Wt lis 03, 2015 9:51 pm

Witam, dla mnie zdecydowanie, objawy nerwicy lękowej (ataki paniki itd)
Najlepiej, gdyby udało Ci się dostać się do neurologa i porozmawiać o Twoich obawach ale jestem pewien że będzie ok. To czego potrzebujesz teraz, to trochę spokoju.
Incognito73
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt maja 29, 2015 9:27 am

Re: Proszę o pomoc! Boje się

Postprzez Rafal98 » So lis 07, 2015 12:16 pm

Robiłem marker CEA, wyszło mi 1.33 gdzie max to 5 chyba jeśli już bym miał objawy guza to byłby na tyle zaawansowany, że widoczny byłby na markerze prawda?
Rafal98
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 5:43 pm

Re: Proszę o pomoc! Boje się

Postprzez dzeybi » N lis 08, 2015 10:50 am

Guzy mózgu nie są wykrywalne markerami nowotworowymi. Zgłoś się do neurologa jeśli masz obawy/podejrzenia w kierunku choroby OUN. Z tańszych badań możesz wykonać EEG, jednak całkowite potwierdzenie dają jedynie techniki obrazowe jak tomografia, rezonans magnetyczny.
dzeybi
bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 5:27 pm

Re: Proszę o pomoc! Boje się

Postprzez Tom3k » Śr lis 18, 2015 11:01 pm

Zrób sobie rezonans magnetyczny i to on może potwierdzić/wykluczyć guza mózgu.
Ja niestety go mam. Twoje objawy jak bóle głowy mogę o tym świadczyć, ale nie muszą.
Możesz iść tez do neurologa i on zrobi Ci serie badań fizycznych, które mogą ewentualnie powiedzieć, że jest /lub nie ma niepokojących odruchów, które mogą świadczyć o zmianach neurologicznych w mózgu (są to badania typu: zamknij oczy i traf palcem wskazującym do nosa, leżenie na leżance z podkurczonymi nogami i piętą jednej nogi poruszanie się po piszczeli drugiej nogi itp.) Jednak najlepiej jest zrobić badanie rezonansu magnetycznego, które jest refundowane jeśli masz skierowanie od lekarza (np. neurologa). Życze zdrowia
Tom3k
świeżynka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 9:02 pm


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości