Gwiaździak III czy GBM IV ?

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Gwiaździak III czy GBM IV ?

Postprzez Incognito73 » Pt sie 14, 2015 5:12 pm

Witam,
trzy miesiące temu, po usunięciu guza i po badaniu histopatologicznym, okazało się, że mam Gwiaździaka Anaplastycznego III stopień.
Dzisiaj, po 6 tygodniach, zakończyłem radioterapię, połączoną z Temadolem. Dostałem wypis i skierowanie na rezonans.
Uzasadnienie - badanie kontrolne po operacji oraz radio i chemioterapii, zakończenie sierpień 2015 - GBM IV.
O co tu chodzi ? Badanie histopatologiczne po operacji, Gwiaździak AA III, potem renozans pooperacyjny prawidłowy, a tutaj w wypisie po radioterapii i chemioterapii GBM IV ? Nie było dzisiaj, mojego lekarza i nie nie miałem kim rozmawiać.

Pozdrawiam.
Incognito73
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt maja 29, 2015 9:27 am

Re: Gwiaździak III czy GBM IV ?

Postprzez dzeybi » Pt sie 14, 2015 8:25 pm

Niestety nikt z fusów Ci tego nie wywróży, jednak jeśli masz zarówno dokument z laboratorium z wynikiem hist-pat z AAIII oraz wypis gdzie jest GBMIV, to prawdopodobnie jedyna opcja to pomyłka w wypisie ze szpitala. Jedynym źródłem informacji o rodzaju guza jest wynik histopatologiczny.
dzeybi
bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 5:27 pm

Re: Gwiaździak III czy GBM IV ?

Postprzez Incognito73 » Pt sie 14, 2015 10:27 pm

Dziękuję za odpowiedź. Też, tak pomyślałem. Przecież to niemożliwe, aby to ocenić, w dniu zakończenia radio i chemioterapii.. Pzdr
Incognito73
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt maja 29, 2015 9:27 am


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości