Niecodzienna informacja

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Niecodzienna informacja

Postprzez Grzesiek.Z » Cz gru 04, 2014 11:47 pm

Witam,
Na imię mam Grzesiek, mam 23 lata, jestem studentem.
Dwa tygodnie temu atak padaczkowy + udar mózgu sprawiły, że znalazłem się w szpitalu.
Po 2 tygodniach nie wiadomo wiele - ale wiadomo, że jest to Glejak (nic więcej).
Operacja ma się odbyć w marcu.
Dla mnie terror psychiczny spowodowany brakiem wiedzy dokładnej co się ze mną dzieje. Nie wiem czego się spodziewać, nie wiem czy jestem w stanie cokolwiek zrobić, czy cokolwiek jest ode mnie zależne.
Nie wiem czy przeżyje rok czy 5 lat. Nie wiem czy w ogóle mam podstawy by myśleć o przeżyciu choćby 20 lat.
Nie oczekuje że ktoś poda mi rozwiązanie. Wiem, że będzie trudno.
Nie przeczytałem jeszcze wszystkich tematów jakie są na tym forum, a zdecydowanie to zrobię. Lecz jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć czy jest cokolwiek co mogę robić, aby poprawić sytuacje (tak, wiem, są diety i różnego rodzaju opisane "wspomagacze" profesjonalnego lekarskiego leczenia - ale olbrzymia rożnorodność ich w internecie troche kołuje - wiec jeśli ktoś ma ciekawe pozycje - proszę o kontakt)
Proszę również o zdanie sobie sprawy, że jestem chłodną, twardo stąpającą osobą, i nie chcę bezpodstawnego pocieszania i sloganów w stylu "Bedzie dobrze, nie załamuj się".
Za szczerość dziękuję,

Dziękuję za możliwość zwrócenia tych słów do ludzi którzy są zainteresowani tą tematyką i serdecznie pozdrawiam wszystkich na forum,
Grzesiek.Z
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 11:36 pm

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez dzeybi » Pt gru 05, 2014 8:58 am

Dla osób z tego forum słowo Glejak oznacza zazwyczaj GBM IV, co nie oznacza że jest to poprawna nazwa/intrepretacja. Glejak może być zarówno I stopnia jak i IV. Dowiedz się jakie są konkretnie podejrzenia, najlepiej u dobrego radiologa na prywatnej wizycie, a następnie przyspiesz operację. Czekanie tyle czasu na operację to głupota, powinna się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Wspomagacze sobie odpuść i szukaj innego szpitala jeśli w tym nie zoperują Cię wcześniej.
dzeybi
bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 5:27 pm

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez maria.awaria » Pt gru 05, 2014 12:13 pm

Hej. Przede wszystkim spokojnie. Nie czytaj w internecie ile Ci zostało i jakie są rokowania.... mnie na początku choroby to załamało i mimo że mam glejaka IV stopnia to jestem już rok po operacji i jest ok... Mnie też przeraziło, że masz termin operacji na marzec... im szybciej tym lepiej.... jak coś to pisz 783871233... pomogę, podam namiary, powiem jak i co ja znosiłam... bo też miałam i nadal mam realne podejście do choroby i wszystkiego co z nią związane.... mimo wszystko nie ma tragedii.... trzymam kciuki
maria.awaria
swój człek
 
Posty: 156
Dołączył(a): So maja 03, 2014 12:15 pm

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez Gosia73 » Pt gru 05, 2014 4:22 pm

Grzesiek to trochę dziwne postępowanie, jeśli tylko guz jest do operacji to powinna być jak najszybciej, bo zarówno guz jak i obrzęk mózgu pogarsza rokowania. Mój Tata miał pierwsze objawy w niedzielę, w następnych dniach konsultacjie i badania a w piątek 5 dni później operacja, po kolejnych 4 dniach wyszedł do domu.
Gosia73
bywalec
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz maja 08, 2014 9:58 am

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez barbara52 » So gru 06, 2014 5:56 pm

każdy sie boi pamiętam dzien 24 marca 2009 to juz 5 lat tez nie wiedziałam co zrobic na razie modlic sie aby to był glejak 1 ,2 stopnia ja miałam 1 stopnia wyczytałam w internecie co oznaczaja stopnie ty pewnie tez ale moze i ty bedziesz miał szczescie? nie wiadomo ja bede modliła sie Grzegorz za Ciebie i lekarzy którzy będa Cie operowac nie załamuj sie ja jestem dowodem ze glejak to nie koniecznie smierc..
staraj sie szybciej to operowac skad jestes gdzie sie leczysz ja miałam operacje na Botanicznej w Krakowie..
trzymam kciuki a mnie wykryto glejaka 14 stycznia a operowana byłam w marcu ale tez uwazam ze im szybciej tym lepiej
barbara52
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt sty 22, 2010 10:09 am

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez JoannaK » So gru 06, 2014 7:14 pm

Czy miałeś już biopsję? czy masz wyniki badać probrnaego materiału? na podstawie czego stwierdzili że to glejak?
Jeżeli to możliwe to musisz się starać aby lekarze działali jak najszybciej
JoannaK
swój człek
 
Posty: 102
Dołączył(a): So wrz 15, 2012 7:18 pm

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez moto_kate » N gru 07, 2014 4:58 pm

Jeżeli wyznaczono termin na marzec, to najprawdopodobniej lekarze ocenili, że guz nie jest złośliwy i rośnie powoli, inaczej miałbyś operację w najbliższych dniach. Zatem tak odległy termin, to - wbrew pozorom - może być pozytywna wiadomość. Spróbuj się dowiedzieć czegoś więcej - opis wyników tomografii lub rezonansu magnetycznego mógłby powiedzieć coś więcej.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez aszka1984 » N gru 07, 2014 6:57 pm

Potwierdzam zdanie moto-kate. Gdyby bylo podejrzenie o Glejaka IV, to operacja wtedy bylaby na CITO. Wiec faktycznie odlegly termin mozna interpretowac pozytywnie. Niemniej jednak staraj sie dowiedziec wiecej lub np. poprosic o kopie badan na plytce i nawet jesli Ty lezysz w szpitalu, to ktos blisko moze z plyta podjechac na prywatne konsultacje w innym osrodku.
aszka1984
świeżynka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz lip 04, 2013 8:17 pm

Re: Niecodzienna informacja

Postprzez dzeybi » N gru 07, 2014 8:00 pm

Niestety zdarzają się także ignoranci którzy skoro nie mają aktualnie miejsca, wpisują na najbliższy termin operacji. Nie wahałbym się i umówił jak najszybciej na konsultację do innego radiologa/neurochirurga. Sami popełniliśmy sporo błędów na początku choroby które dałoby się uniknąć gdybyśmy nie ufali w "renomę" niektórych lekarzy i skonsultowali MR w innym szpitalu.
dzeybi
bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 5:27 pm


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości