Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » Cz lis 21, 2013 7:39 pm

ODEBRAŁAM DZISIAJ WYNIK REZONANSU KOTROLNEGO MOJEJ MAMY . JESTEM PRZERAŻONA CO DALEJ. DLACZEGO MIESIĘCZNA RADIOTERAPIA ŻADNEGO EFEKTU NIE PRZYNIOSŁA. GUZ MA IDENTYCZNE WYMIARY JAK PRZED RADIOTERAPIA ......PROSZĘ O JAKIEŚ PORADY JAK TO INTERPRETOWAĆ.
WIZYTE U ONKOLOGA MAMY DOPIERO 17 GRUDNIA JA DLA WŁASNEJ WIEDZY WYBRAŁAM DZISIAJ KSERO REZONANSU ...
boję się strasznie co będzie dalej z mamą.......
w innym wątku jest opisany przebieg choroby mojej mamy......
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez karolinaaa1234 » Cz lis 21, 2013 9:26 pm

U mnie jest identyczna sytuacja, moj onkolog powiedział że radioterapia nie ma na celu tylko zmniejszenia guza ale przede wszystkim zahamowanie rozwoju guza i spowolnienie jego wzrosu . WIec jesli jest taki wynik nie pozstaje nic innego niż się tylko cieszyć ;)
karolinaaa1234
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 4:17 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » Cz lis 21, 2013 11:14 pm

Karolina , dziękuję za Twoją wiadomość dałaś mi jakąś nadzieję , ja jestem spanikowana myślałam że radioterapia zmniejszy wymiary guza a tu szok .
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez dzeybi » Pt lis 22, 2013 12:10 am

Zmniejszenie się masy guza w przypadku glejaków widoczna jest dopiero w późniejszym okresie po radioterapii. Głównym celem jest tutaj wygaszenie komórek nowotworowych. Brak progresji to dobra wiadomość.
dzeybi
bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 5:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » Pt lis 22, 2013 8:14 am

dzeybi napisał(a):Zmniejszenie się masy guza w przypadku glejaków widoczna jest dopiero w późniejszym okresie po radioterapii. Głównym celem jest tutaj wygaszenie komórek nowotworowych. Brak progresji to dobra wiadomość.


a dokładnie poźniejszy okres co oznacza? mama zakończyła radioterapię 17 lipca. rezonans miała 7 go listopada
czyli okres 4 miesięcy to za mało ????
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez Justynka46 » Pt lis 22, 2013 9:24 am

witam , mam na imie Justyna , mam 47 lat i od roku walcze z glejakiem wielopostaciowym 4 . prosze sie nie zalamywac , dobrze ,ze nie ma wznowy . Czy pani mama dostala chemie? mieszkam w niemczech i posiadam darmowy tel.do polski (na stacjonarny) jesli zechce pani ze mna porozmawiac na temat tej okropnej choroby , to prosze zadzwonic , a ja oddzwonie . zycze duzo sily i optymizmu.pozdrawiam ...Justyna
Justynka46
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): So sty 19, 2013 5:30 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez Justynka46 » Pt lis 22, 2013 9:30 am

przepraszam , zapomialam podac nr tel. moj nr to 00497804/1283 ...Justyna
Justynka46
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): So sty 19, 2013 5:30 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » Pt lis 22, 2013 4:19 pm

Justynka46 napisał(a):witam , mam na imie Justyna , mam 47 lat i od roku walcze z glejakiem wielopostaciowym 4 . prosze sie nie zalamywac , dobrze ,ze nie ma wznowy . Czy pani mama dostala chemie? mieszkam w niemczech i posiadam darmowy tel.do polski (na stacjonarny) jesli zechce pani ze mna porozmawiac na temat tej okropnej choroby , to prosze zadzwonic , a ja oddzwonie . zycze duzo sily i optymizmu.pozdrawiam ...Justyna


moja mama nie miała operacji bo guz jest nieoperacyjny także kwestia wznowy to nie w jej przypadku.
ona ma guza który jak dotąd był poddany tylko naświetleniom ....
za numer telefonu dziękuję bardzo myslę że mama zechce z Pania porozmawiać
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » So lis 30, 2013 6:47 pm

prośbo do moderatorów Forum o wypowiedzenie się jak to jest z tymi efektami po radioterapii bo widzę dość mało odpowiedzi NIESTETY :(:(:(
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez mardrzejka » N gru 01, 2013 2:49 pm

przeczytajcie książkę ,,rak nie jest chorobą" Andreas Moritz. Byc moze komus z was pomoze zmienić myślenie i podjąc walkę od zupełnie innej strony. oby pomoglo.
Chemioterapia to toksyczna trucizna, więc jak może pomoc?? żaden lekarz nie poddałby się chemioterapii.....
mardrzejka
świeżynka
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 6:22 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » Pn gru 16, 2013 10:53 pm

jutro o godzinie 12 wizyta u onkologa tak długo wyczekiwana . bardzo się boje co Dr powie.,
i jak mama na to zareaguje ..................
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm

Re: Brak efektu po radioterapii DLACZEGO ?

Postprzez loczek89 » So gru 21, 2013 8:36 pm

Doktorka powiedziała mamie że za pól roku kontrola wtedy znów rezonans i tyle.
guz nie rośnie trzeba go obserwować . MAma może robić wszystko skoro dobrze się czuje - to mnie zastanawia czy osoba z guzem mózgu nie powinna jednak uważać na siebie ????
loczek89
bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): So mar 02, 2013 9:27 pm


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości