Temodal (temomedac) odstąpię

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Temodal (temomedac) odstąpię

Postprzez Rafal1972 » N paź 21, 2012 11:00 pm

Mam niewykorzystany Temomedac otrzymany ze szpitala 1200 mg w kapsułkach 10 po 100mg i 10 po 20mg najkrótszy termin ważności to 12 2013.
mój email rafalszafarczyk@interia.pl. Proszę o kontakt przez adres email gdyż rzadko będę na forum.

Moja żona 4 lata temu zachorowała na glejaka IV stopnia. Operacyjnie udało się usunąć cały guz. Następnie w Gliwicach była totalna radioterapia bez chemii temodalu ze wględu na to iż był to koniec roku i nadwykonania spowodowały wstrzymanie drogich procedur. Żona termodalu nie dostała, gdyż po radio temodal podaje się jedynie po wznowie. Leczenie zakończyło się w grudniu 2009. Od tego czasu po rehabilitacji żona funkcjonowała przy niewielkim niedowładzie kończyn prawych. Normalnie wychowywałą naszego syna jeździłem samochodem i czasami pomagała mi w pracy. Przez 2 i pół roku nie było problemów.
W czerwcu tego roku nastąpił pierwszy etak padaczki od czasu operacji. Wiedzieliśmy, że jest wznowa guza. Zrobiliśmy badanie RM, króry pokazał wznowę guza na obu półkulach mózgu w wymiarach ponad 5 cm każdy, nieoperowalne neurochirgicznie i gamma knife.
Stan zdrowia szybko się pogarszał, wystąpił duży obrzęg mózgu, który doprowadził do niedowładu obu kończyn dolnych. W tym stanie pojechaliśmy do Gliwic, gdzie wykluczono radioterapię ze względu na negatywne jest skutki. Żona została zakwalifikowana do leczenia chemią paliatywnie. W Gliwicach odmówiono wydania temodalu, ponieważ żona nie spełniała kryterium NFZ (stan zdrowia wg WHO). Zmieniliśmu ośrodek onkologiczny na inny, gdzie ordynator stwierdził iż poda żonie temodal, jeśli uzyska jej zgodę na takie leczenie.
Po kilku tygodniach kiedy stan zdrowia poprawiał się dzięki znacznym dawką sterydu, zdecydowaliśmy się na podanie temodalu. Pojechałem na onkologię, gdzie wydano mi temodal, który następnego dnia miałem podać żonie jako I cykl 5 dniowy. Niestety w dniu następnym wystąpił atak padatki i znaczny obrzęg mózgu, i żona znalazła się w szpitalu neurologicznym. Obecnie stan je zdrowia jest bardzo ciężki, została z całkowitym niedowładem kończyn, brakiem mowy wypisana do domu pod opiekę ośrodka paliatywnego. Temodal nie zostanie już podany.
Pragnę odstąpić temodal nieodpłatnie osobie, która go potrzebuje, której NFZ odmówił leczenia, a może to jej przedłuży życie o klika miesięcy. Wiem jaka to ciężka choroba dla pacjenta i całej jego rodziny. Trzymajcie się. Niestety my naszą walkę przegraliśmy.
Rafal1972
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz paź 11, 2012 11:47 pm

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości