4 lata po operacji Wyniki OK. a jest coraz gorzej.

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: 4 lata po operacji Wyniki OK. a jest coraz gorzej.

Postprzez Linka » Śr gru 04, 2013 12:12 am

Proszę dać znać jak operacja.
Trzymam kciuki
Linka
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 4:18 pm

Re: 4 lata po operacji Wyniki OK. a jest coraz gorzej.

Postprzez dziwozona » Śr gru 18, 2013 6:11 pm

Operacja się nie odbyła, bo w dniu kiedy była wyznaczona zorientowali się, że tata dostaje lek na serce który zawiera kwas acetylosalicylowy (czyli aspirynę), który rozrzedza serce i istniało ryzyko krwotoku. W międzyczasie okazało się, że pierwotna masa guza zamieniła się w torbiele, ale obok urosło nowe 5 cm. Operacja będzie trudniejsza, ale mamy termin na ponidziałek. Mają tacie na stałę usunąć kawałek czaszki, żeby wyrównać ciśnienie i dać możliwość rozprostowania się mózgowi. Potem terapia izotopami, o ile kontrast nie rozleje się szerzej. Jesteśmy przerażeni, ale i szczęśliwi, że nie odmówili całkiem terapii.

My mentat stosujemy od niedawna więc nie wiem jak działa, ale jakby tacie przestało się pogłębiać mimo rosnącego guza. Więc może jednak jakoś działa. Terapię afazji na pewno mają na ul. sobieskiego w instytucie psychiatrii w warszawie, ale nie wiem skąd jesteście, bo na terapię trzeba się stawiać codziennie.

Uściski dla was gorące!
dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm

Re: 4 lata po operacji Wyniki OK. a jest coraz gorzej.

Postprzez Linka » Pt gru 27, 2013 9:20 pm

Potrzebuję pilnej rady, w Wigilię pojawiła się diplopia (podwójne widzenie obuoczne), utrzymuje się do teraz. Jechać jutro na pogotowie czy nie? Mama oczywiście nie chce, ja nie wiem co robić.
Linka
świeżynka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 4:18 pm

Poprzednia strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości