Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Wt mar 27, 2012 4:41 pm

Konieczność życiowa i już wieloletnia opieka nad ciężko chorą żona zmusza mnie do powołania stowarzyszenia w celu zbierania środków na jej leczenie i rehabilitację. Mieszkam w Trójmieście. Czy są osoby chętne dołączyć do mojej inicjatywy i uczestniczyć w zebraniu założycielskim? Proszę wszystkich zainteresowanych o kontakt.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez moto_kate » Wt mar 27, 2012 5:56 pm

Nie jestem w stanie udzielać się organizacyjnie, ale chętnie się spotkam i być może mogłabym pomóc w przygotowywaniu jakichś materiałów. Proszę o info, gdy będzie znany jakiś wstępny termin takiego spotkania.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez marthie » Wt mar 27, 2012 6:58 pm

ja jestem chetna, dysponuje czasem, troche wiedzą, mieszkam w osciennym województwie kujawsko-pomorskim, miasto włocławek, chetnie pomoge
marthie
swój człek
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 11:37 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Python » Cz mar 29, 2012 7:38 pm

Chętny.
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez nfmama » Pt mar 30, 2012 9:19 am

byc moze to juz wiesz, ale swietną pomocą sluzy portal organizacji ozarządowych www.ngo.pl, moja "biblia" do prowadzenia organizacji. Warto tez korzystac z poradnikow stowarzyszenia Boris.
Ja nie mogę/nie chcę się włączac w sprawy organizacyjne nowopowstającego stowarzyszenia glejakowego, poniewaz prowadzę juz jedno, ale słuzę pomocą :-)
Pozdrawiam
Dorota

ps. jak juz stowarzyszenie powstanie, to warto się włączyc w dzialania organizacji parasolowych. Fajne pomysły ma fundacja - Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, prowadzony przez ks Arkadiusza Nowaka. W niedługim czasie zostanę przez nich "przeszkolona" w ramach warsztatów dla liderów organizacji pacjenckich. Poza kwestiami merytorycznymi, szersze kontakty dają wiedzę w temacie :jak prowadzic, co robic, z jakich pomysłow korzystać.
Powodzenia i trzymam kciuki :-)
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Pt mar 30, 2012 11:56 pm

Dzięki za informację. Kidyś przeglądałem tą stronę lecz po zmianie komputera straciłem jej namiary.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez nfmama » So mar 31, 2012 9:55 am

na ngo.pl masz krok po kroku wszystko - jak zakladać, jakie dokumenty, kalendarz-co, gdzie, jak, jakie sprawozdania i do kogo wysylać. Najwazniejsze, to przetrwać etap pisania statutu i tych biurowo-sądowych niuansow. Potem mozna sobie działac :-) byle terminow sprawozdawczosci pilnowac. Duzo tez zalezy od macierzystego KRS, mój jest.....taki sobie w komunikacji wzajemnej... :evil:
trzymam kciuki za stowarzyszenie glejakowe :-) a wiem, ze stowarzyszenie naprawdę duzo moze, ma duzą siłę wywierania wpływu na rzeczywistosc piki nad pacjentami.
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Wt kwi 17, 2012 5:14 pm

Trochę utknąłem na pisaniu statutu. Mam jednak nadzieję, że uda się przebrnąć przez ten problem. W centrum organizacji niepublicznych obiecali sprawdzić statut pod względem prawnym. Martwi mnie tylko mała liczba osób chętnych do współpracy.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez marthie » Śr kwi 18, 2012 10:26 am

STWZ, a może pomóc Ci w czyms? pozdrawiam
marthie
swój człek
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 11:37 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez nfmama » Śr kwi 18, 2012 2:59 pm

Stwz - powoli chętni się znajdą. To niestety dotyczy wszystkich organizacji pacjenckich, które znam - kilka zaangazowanych osób, a reszta bierna i roszczeniowa. Za to tych kilka to sa naprawdę ludzie, którzy mają w sobie pasję i chca cos zrobić, równiez dla tych biernych i roszczeniowych.
Zapewniam - warto :-)
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez juliaS » Śr kwi 18, 2012 3:16 pm

Ja bym chętnie pomogła, też myślałam o założeniu czegoś takiego.
Jestem ze Szczecina..
juliaS
swój człek
 
Posty: 509
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 9:03 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez nfmama » Śr kwi 18, 2012 4:49 pm

Jezeli zrobicie stowarzyszenie dzialające na w calej Pl, to zarząd moze miec spotkania internetowe, video - telekonferencje. W dzisiejszych czasach prawo to dopuszcza i to jest naturalne. Dla wygody 15 osób zakladających powinno byc z jednego miasta, ale zaząd i czlonkowie nie. "Moje" stowarzyszenie zakładane było i zarejestrowane jest w KRS w Bydgoszczy, działa na terenie całej Pl, zarząd jest od Gdańska po Radom, spotykamy się "na łączach" . Ja mieszkam we Wawie i szefuję ostatnio :-)
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Python » Cz kwi 19, 2012 9:54 am

Stwz, niestety u nas sytuacja ze zdrowiem córci znów sie pogorszyła z tego powodu nie kontaktowałem się z Tobą.Ale postaram się bardziej zaangażować. Inna sprawa która może nam pomóc w trójmieście medialnie. Właśnie wygrałem konkurs na nowego gdańskiego pirata. Więc możemy mieć dobre wsparcie mediów.
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Cz kwi 19, 2012 5:25 pm

Dziękuje za oferty pomocy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do podania swoich telefonów na moją prywatną wiadomość. Myślę, że zawsze krótka rozmowa telefoniczna więcej wyjaśni.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez marthie » Cz kwi 19, 2012 6:38 pm

Stwz? mój nr tel. chyba już masz? wysyłałam na pw wczesniej, pozdrawiam i proszę sprawdz czy dotarł
marthie
swój człek
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 11:37 pm

Następna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości