Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez beaszew4 » Cz kwi 19, 2012 9:24 pm

Ja jestem z daleka - z Dolnego Śląska i to z południa (Kotlina Kłodzka). Więc na członka-założyciela się nie nadaję. Ale potem jak najbardziej mogę się włączyć. Mam trochę doświadczenia w zakładaniu i prowadzeniu stowarzyszenia, tylko nie organizacji partnerskiej. Na priva wyślę Ci mój telefon.
beaszew4
swój człek
 
Posty: 505
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 9:48 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Pt kwi 20, 2012 6:14 pm

Wszystkim dziękuje za telefony. Wszystkie wiadomości dotarły.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Pn wrz 17, 2012 9:47 pm

Dzięki rodzinie, znajomym dalszym i bliskim udało się przeprowadzić zebranie założycielskie. Teraz tylko sprawdzić wszystkie papiery i z dokumentami można jechać do sądu, aby dokonać rejestracji. Trochę to trwało, lecz przez cały czas zmagałem się i zmagam z licznymi problemami i kłodami pod nogi, które w innych sprawach rzucali mi "życzliwi". Po prostu trudne jest życie opiekuna ciężko chorej, połowicznie sparaliżowanej żony w momencie, gdy całe zewnętrzne otoczenie próbuje ten fakt wykorzystać i usilnie zniszczyć pozostałości mojego jedynego źródła utrzymania.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez marthie » Pn wrz 17, 2012 9:53 pm

Gdyby cos było Ci STWZ potrzeba, pamiętaj, że ja tu jestem :-)
marthie
swój człek
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 11:37 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Pn wrz 17, 2012 10:10 pm

Dziękuję za oferty pomocy. Na początek każdy chętny do współpracy przy tworzeniu Stowarzyszenia niech napisze, co mógłby i umie robić, w czym może pomóc.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez JoannaK » Wt wrz 18, 2012 10:16 am

stwz jestem z gdańska z chęcią się dołączę. powiedz tylko co można zrobić.
Pzdr
JoannaK
swój człek
 
Posty: 102
Dołączył(a): So wrz 15, 2012 7:18 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez beaszew4 » Wt wrz 18, 2012 12:11 pm

Stwz napisał(a):Dziękuję za oferty pomocy. Na początek każdy chętny do współpracy przy tworzeniu Stowarzyszenia niech napisze, co mógłby i umie robić, w czym może pomóc.

Cieszę się, że się udało! Wyślę Ci na priva mój adres mailowy, gdyż chciałaby Cię prosić o przesłanie mi statutu. Po zapoznaniu się z nim będę mogła zastanowić się, w czym mogłabym pomóc na odległość. Myślę jednak, że mogłabym zostać członkiem i starć się potem o założenie Oddziału bliżej mojego miejsca zamieszkania. No ale to później - po zarejestrowaniu.
beaszew4
swój człek
 
Posty: 505
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 9:48 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Wt wrz 18, 2012 5:21 pm

Dziękuję Joanno i Beszew4 za ofertę pomocy. Po zarejestrowaniu stowarzyszenia wszystkich zainteresowanych zaproszę na burzę mózgów, aby wspólnie wypracować sposoby zbierania środków dla naszych chorych. Na razie proszę wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili o przesyłanie telefonów lub maili do szybkiego kontaktu na mojego priva.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez JoannaK » Wt wrz 18, 2012 9:33 pm

wysłałam wszytkie moje dane na PW mam nadzieję że masz
mam łatwy dostęp do prawników notariuszy..... na pewno pomogą
Działajmy
jeżeli jesteśmy z trójmiasta ( ja z gdańska a Ty pirat hehe) może sie spotkamy?
Pzdr
p.s
ja walczę nie poddam się :)
JoannaK
swój człek
 
Posty: 102
Dołączył(a): So wrz 15, 2012 7:18 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Pt paź 26, 2012 4:08 pm

Sekretariat Sadu rejestrowego poinformował mnie, że wszystkie przygotowane dokumenty były prawidłowe i prawdopodobnie w następnym tygodniu otrzymam listownie informacje o zarejestrowaniu stowarzyszenia.
Mam nadzieję, że wtedy znajdę czas, aby do wszystkich, którzy przekazali mi swoje telefony oddzwonić i uda się umówić robocze spotkanie.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Pt lis 16, 2012 12:53 am

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane. Postaram się umówić termin spotkania roboczego w ciągu następnych dwóch tygodni. Spotkanie odbędzie się w Gdyni. Wszystkich zainteresowanych prośże o kontakt.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez JoannaK » Pt gru 07, 2012 8:35 pm

czy już jest po spotkaniu????
przepraszam za opóźnienie w pisaniu- jeżeli będzie kolejne to z chęcią wzięłabym w nim udział
JoannaK
swój człek
 
Posty: 102
Dołączył(a): So wrz 15, 2012 7:18 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Śr gru 12, 2012 2:48 am

Jeszcze przed spotkaniem. Czas zajęła mi teraz koordynacja dalszego leczenia żony. W ostatnim rezonansie wyszła wznowa wiec nie miałem czasu na nic innego. Do tego dodatkowo parę innych waznych spraw miałem na głowie.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez Stwz » Wt mar 19, 2013 8:32 pm

Stowarzyszenie już jest. Ma wszystkie potrzebne rejestracje. Tylko trzeba zacząć działać. Miałem nadzieje ruszyć w grudniu spotkaniem z zainteresowanymi, lecz wznowa u żony wstrzymała moje działanie. Przypominam, że u niej wszystko zaczęło się od stłuczenia mózgu w wypadku samochodowym. Był to wypadek przy pracy z winy innego kierowcy. Następnie przeszło 10 letni rozwój guza Astrocytomy II stopnia w miejscu stłuczenia. Olbrzymi guz 7,5 cm. Od początku stycznia 2010 roku już glejak wielopostaciowy IV stopnia. Mimo fatalnych rokowań udawało się walczyć. Samodzielnie i jednoosobowo opiekuję się żoną. Od lutego 2011 żona jest połowicznie prawostronnie sparaliżowana po trzeciej operacji, lecz walczymy dalej cały rok i następny. Pod koniec roku 2012 przychodzi jednak uderzenie bank PKO BP wypowiedział nam umowę kredytowa zawarta na wykończenie 8 lat wcześniej domu i zażądał natychmiastowej spłaty. W styczniu na wniosek banku PKO BP dom zajął komornik uniemożliwjajac nam przygotowywaną sprzedaż domu w celu zaspokojenia roszczeń banku. Z tego wszystkiego u żony doszło do gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia. Nastąpiła wznowa w miejscu dotychczasowym oraz przeżuty na drugą stronę. Komornik zajmuje nam też konta uniemożliwiając walkę. Obecnie stan jest fatalny. Hospicjum domowe cały czas namawia mnie abym oddał już żonę do stacjonarnego. Ale po tylu latach walki nie chcę tego robić. Po żonie zostanie mi jeszcze parę procesów sądowych z ZUSem, który oszukiwał jak mógł i na parę lat pozbawił żonę renty. Proces z PZU / ubezpieczyciel sprawcy wypadku / które odmówiło wypłaty dalszego odszkodowania za wypadek, bo uznało że za całe życie 20 tyś wystarczy. Może nie trzeba było zakładać Stowarzyszenia ? Proszę o słowa wsparcia.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Stowarzyszenie pomocy dla osób chorych na glejaka.

Postprzez malutkilu » Śr mar 20, 2013 7:03 am

Stwz, myslę, że takie stowarzyszenie w TAKICH rękach to gwarancja sukcesu, bo: jesteś silny, zdeterminowany, dociekliwy, masz poczucie niezaspokojonej krzywdy, doskonale wiesz, jaka to potworna choroba i chcesz pomagać. Jest mi przykro, że spadła na was taka tragedia, ale - jak doskonale wiesz - nie jesteście z tym sami. W wielu polskich domach rozgrywają się teraz podobne dramaty. :( Trzymam za Ciebie kciuki!
malutkilu
swój człek
 
Posty: 1099
Dołączył(a): So sty 02, 2010 6:43 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości