Astrocytoma Fibrillare WHO II

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez karla » So gru 14, 2013 10:46 pm

hebryda napisał(a):Badanie : 21.11.2013 ...wnioski: OBRAZ ODPOWIADA ZMIANOM PO LECZENIU,BRAK WZNOWY MIEJSCOWEJ!!!!!!!
I TAK BEDZIEMY DALEJ TRZYMAC!!!!BOGU NIECH BEDA DZIEKI!!!POZDRAWIAM



Świetna wiadomość!!!! Pozdrawiam serdecznie.
karla
nowy
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 11:02 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » Pt cze 13, 2014 9:17 am

Witam,jestesmy po badaniu w Gliwicach--jest super:
Opis Badania:
Badanie MR głowy wykonano aparatem Aera 1,5T, w płaszczyznach prostopadłych, przed i po dożylnym
podaniu kontrastu, w obrazach T1, T2 zależnych oraz FLAIR, DWI, PWI, DTI, SWI. Dodatkowo dnia
15.05.2014 wykonano badanie spektroskopii MR aparatem Achieva 3T.
Badanie wykonano po operacji z powodu guza mózgu (H.P.: Astrocytoma fibrillarae WHO II).
Badanie porównawcze do MR z dnia 21.11.2013, 28.05.2013, 15.11.2012.
Stan po zabiegu operacyjnym w okolicy czołowej prawej. Loża pooperacyjna wypełniona płynem mózgowordzeniowym.
Wokół loży pooperacyjnej widoczny obszar o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych
i FLAIR, dochodzący do ciała modzelowatego na pograniczu kolana i trzonu, przedstawiający się podobnie
jak w badaniu poprzednim, ulegający bardzo dyskretnemu, rozlanemu wzmocnieniu kontrastowemu. W jego
obrębie stwierdzono cech hypoperfuzji (rCBV i rCBF obniżone względem prawidłowej istoty białej drugiej
półkuli mózgu).
W badaniu spektroskopowym (woksel zlokalizowany w obszarze patologicznego sygnału w T2/FLAIR, wokół
loży) stwierdzono podwyższenie piku Cho ok 1,5x w porównaniu ze stroną zdrową. Stosunki metabolitów
wynoszą: Cho/Cr = 2,26, Cho/Naa = 2,51, Naa/Cr = 0,9.
W obrębie loży widoczne drobne ognisko wzmocnienia kontrastowego, które zlokalizowane jest
zewnątrzmózgowo i przedstawia się podobnie jak poprzednio , co najpewniej odpowiada zmianom po
leczeniu.
Obraz pozostałych struktur mózgowia bez odchyleń od normy.
W porównaniu z badaniami poprzednimi obraz morfologiczny i spektroskopowy jest stabilny od 2012.
Wnioski:
Obraz odpowiada zmianom po przeprowadzonym leczeniu, bez cech wznowy miejscowej procesu npl.
Lekarz opisujący:
Łukasz Zarudzki
specjalista radiolog
Pozdrawiam wszystkich serdecznie--ma trzymamy sie dokladnie zalecen dr.Coya
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » Wt sty 06, 2015 9:58 pm

Jestesmy po badaniach kontrolnych 27.11.2014.Wyniki takie jak w maju,ale opsujacy radiolog stwiedzil
ze nastapilo powiekszenie badanego obszaru mozgu wiec zalecil badanie kontrolne za 3-mce zeby wykluczyc zmiany anaplastyczne-a moze sa to zmiany zdrowienia!!??.Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » Wt mar 17, 2015 7:54 pm

Witam.No coz,badanie kontrolne 19.02. potwierdzilo wznowe i prawdopodobnie anaplastyczna.
Guzek o wlk.15mm x 12mm x12mm,konsultacja z prof.Majchrzakiem-jak najszybciej operacja polaczona z radioterapia?--26.03. corka zostanie przyjeta do szpitala w Sosnowcu.
Cztery lata temu bardzo ciezko znosila wyjscie z narkozy.Wiecie moze czy jest jakis sposob aby lepiej przygotowac organizm?Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez Ojciec » So mar 21, 2015 5:00 pm

@hebryda
Dzień dobry, jestem nowy na forum, również towarzyszę córce-studentce w walce (u niej niestety jest to astrocytoma anaplasticum WHO III, wznowa w listopadzie, są sugestie, choć obarczone dużymi wątpliwościami, czy nie jest to już gIV...).
Imponująca orientacja hebrydy w dietach i środkach ziołowych wspomagających w walce robi wrażenie. Zarazem jednak nie dostrzegłem ani słowa na temat dość często stosowanego w Niemczech przy glejakach preparatu z dziurawca Laif-612. Tymczasem entuzjastycznie na jego temat pisał na tymże forum p. Krzysztof Zawisza, który mówi, że brał to przez kilka lat i jest uznany za wyleczonego (oczywiście najpierw miał operację). Jestem już po pierwszych rozmowach w Niemczech, ale mam uprzejme pytanie - czy hebryda nie zna tego preparatu, czy też zna i wie, że gra niewarta świeczki? Będę wdzięczny za jakąkolwiek, choćby zdawkową wiadomość i trzymam mocno kciuki.
Ojciec
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): So mar 21, 2015 4:49 pm

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » So mar 21, 2015 10:33 pm

Witam,czytalem o Laif w 2011 r.,ale corka po operacji miala zalecenie aby wyczekiwac co bedzie sie dalej dzialo.Teraz zaczynam na nowo zaglebiac sie w terapie nowotworow/z ciezkim sercem/-mam sporo materialow,musze to przegladnac.Moze pojade do Wurzburga/w maju/,jest konferencja w tym temacie/www.hirntumorhilfe.de/.Bede wdzieczny za informacje po konsultacjach u prof.Vogla.
Moj nr tel.513 566 642.Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez Ojciec » N mar 22, 2015 6:40 pm

Prof. Vogel oglądał rezonanse mojej córki sprzed operacji (sierpień 2013) i najnowszy (marzec 2015) i poza wskazaniem, że jest tu zdecydowanie przestrzeń do reoperacji, ale nie w tym momencie, zdecydowanie zalecił Laif-612 z zachowaniem wskazanych środków zapobiegawczych (silne filtry przeciwsłoneczne, ścisły reżim posiłków itp.). A o pierwszych efektach tej kuracji ma powiedzieć nowy MR wykonany po 6 tygodniach zażywania.
Lek najlepiej zamówić w aptece Apons.eu, bo oni mają niezłą cenę i wysyłają do Polski. To tyle na razie na szybko. Tak naprawdę organizm sam powie, czy ta droga jest właściwa, ale moje kwerendy w Niemcze3ch wykazały, że Laif-612 w istocie jest tam stosowany w terapii glejaków i że prof. Vogel ma dobrą renomę. Nr zapisałem, jeśli cokolwiek będę wiedział więcej, dam znać.
Ojciec
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): So mar 21, 2015 4:49 pm

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » N kwi 12, 2015 8:31 pm

Witam,corka po operacji,w osmym dniu przywiezlismy ja do domu,usunieto /wg prof.Majchrzaka-duza loza pooperacyjna/cala wznowe,jest calkowicie sprawna-teraz czekamy na wynik hispatologiczny.
Pozdrawiam.
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » Pt kwi 17, 2015 7:12 pm

Witam,
Wynik hispatologiczny :AA III-w poniedziałek konsultacja z prof.Majchrzakiem.Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » So maja 02, 2015 8:34 pm

Witam,
Wizyta w Gliwicach,rozmowa z prof.Tarnawskim,planowana radioterapia,przyjęcie 18.05.-na razie nikt z nami nie rozmawiał,co i jak?Prowadząca lekarz:dr Owczarek-ktoś może wie coś na jego temat?
Na razie wertuję swoje materiały,szukam czegoś do wzmocnienia organizmu przed i w czasie terapii.
Czy możecie coś poradzić?Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez Dropser » So maja 02, 2015 9:53 pm

Witaj, o lekarzu niestety nic nie wiem, mam natomiast pytanie - czy do radio nie chcą Wam dołożyć Temodalu?
Przy III juz sie należy.
Odnosnie wzmacniania organizmu - przejrzałam Twój wątek i wydaje mi się ,że córka przyjmuje naprawdę dużo suplementów, może należałoby to skonsultować z dietetykiem mającym pojęcie o zywieniu w chorobach onkologicznych.
Pozdrawiam
Beata
Dropser
świeżynka
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 9:33 pm

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » N maja 03, 2015 8:20 am

Witam,tak jak pisałem,nie było jeszcze konkretnej rozmowy-wybieram się do prof.Tarnawskiego na rozmowę,pewnie prywatnie,odnośnie połączenia radio z chemo są różne opinie naukowców,nie mam
z kim konkretnie porozmawiać,dlatego prof.Tarnawski/napisał,myślę ciekawą prace habilitacyjną--
właśnie w temacie nowotworów mózgu/.Odnośnie suplementów to córka bierze tylko Capsol T
i Longvidę Curcumin,Acerolę.W odżywianiu już nic nie zmienię,ale zamierzam odwiedzić dietetyka,
ale nie szpitalnego,ponieważ w tych moich poszukiwaniach jestem osamotniony no i mam wątpliwości.
Pozdrawiam.Andrzej
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez Dropser » Pn maja 04, 2015 10:58 am

Andrzej, wysłałam wiadomośc na priva.
B.
Dropser
świeżynka
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 9:33 pm

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » Śr maja 06, 2015 7:27 am

Witam,
Jesteśmy po rozmowie z prof.Tarnawskim-definitywnie radioterapia przez 30 dni-60 Gy,dodatkowo przez cały czas
chemia z obniżoną dawką temodalu-pytałem o Avastn-stwierdził że nie poleca,ponieważ jeszcze bardziej wyniszczy organizm.Przyjęcie 18.05.,niestety trzeba być hospitalizowanym,być może sterydy i w razie potrzeby mannitol podczas
naświetlania.Czy macie jakieś uwagi?Będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Astrocytoma Fibrillare WHO II

Postprzez hebryda » Wt maja 19, 2015 8:33 am

Witam,
Wczoraj(18.05.)córka zaczęła terapię w Gliwicach-- Radio: 60Gy/30dni + 120mg temodalu/dzień.
Teraz koncentruję się na sposobach obniżenia ewent.negatywnych skutków .terapii.
Przed Gliwicami byliśmy w Krakowie u prof.,zajmującego się ziołolecznictwem--wyszliśmy z selenem i villcacorą i ubożsi
o 225zł(sprawdziłem--na tych prep.zarobił 50-60zł w stos. do cen intern.).
Byliśmy tez u lekarza antropozoficznego/Kraków/-wiązałem z tą wizytą dużą nadzieję(preparaty jemioły-refundowane w Niemczech),nie zaglądnął do dokum.medycznej,poprosił o badania krwi z labor.,do którego mamy zaufanie(?),wskazał w Krakowie i żeby powołać się na niego-sprawdziłem-wszystko odpłatnie.Podobne badania miałem ze sobą!
Wizyta--300zł-zalecenie:dużo pić(-:)).Możemy pisać maile,ale nie odpowiada,trzeba przyjść,następne 300zł.itd.,itd.
Wszysto byłoby śmiechu warte,gdyby nie dotyczyło spraw tak bardzo poważnych.
Byłem w Wurzburgu na sympozjum Hirntumorhilfe--nic się nie zmieniło:dwie informacje--
1.próbować obniżyć ilość przyjm.sterydów poprzez picie Glicerol 85% DAB-2-3 razy/dz po 20-30ml
2.rozm. z prof.Hau-szef klinki przy uniwer.w Regensburgu-stwierdził,że bez znajomości statusu(metylacji) MGMT
nie zdecydowałby się na podanie chemii./w Heidelbergu takie badanie wg.niego kosztuje 200Euro).No i ważny
jest status IDH-1,p-53(dyskutowany).
No i ciekawostka-odpisał mi na dwa maile po 22,u nas nie mogę się doczekać na mailową odpowiedz.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości