Lomustyna. Temodal i Avastin

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Lomustyna. Temodal i Avastin

Postprzez jacac » Pt cze 03, 2011 10:00 pm

Witajcie,

Z uwagi na to, że jeden z moich znajomych zachorował chciałem się czegoś więcej dowiedzieć o tej chorobie i tak trafiłem na to Forum. Przejście procedury leczniczej a w szczególności zdobycia leków w RP jest delikatnie mówiąc utrudnione. Moje doświadczenia z NFZ nie są najciekawsze dość powiedzieć, że lek, który powinien być podany natychmiast (CeeNU) ciągle czeka na czyjś podpis. Decyzję o finansowaniu podejmuje NFZ - tylko dlaczego to trwa już 2 tygodnie i potrwa pewnie jeszcze kilka! Rozpocząłem poszukiwać alternatywy - zakup prywatny. Polski dystrybutor owszem sprzeda ale tylko szpitalowi albo aptece. W aptece owszem zamówią ale nie recepta tylko Decyzja o import celowy - wydaje chyba Ministerstwo Zdrowia. Cena 1500 -1700 zł za 20 szt po 40 mg. W przypadku posiadania odpowiedniej decyzji być może na 17 czerwca - za długo. Opcja druga - import prywatny Niemcy apteka ok tylko potrzebna recepta prywatna (pewnie niemiecka) cena w aptece internetowej ok 700 E. Opcja trzecia Czechy i tu niespodzianka cena 4200 KCZ i akceptują polską receptę lek jest na drugi dzień do odbioru. W ofercie mają rónież Temodal i Avastin niestety nie wiem jaki jest czas oczekiwania na te leki. Pracownicy rozumieją po polsku i bez problemu można się dogadać telefonicznie. Apteka prowadzi również sprzedaż przez internet. http://www.lekarnaave.cz W miom przypadku recepta została dostarczona osobiście dzisiaj i tym sposobom Adam będzie mógł w poniedziałek dostać pierwszą dawkę leku ;-)). W całej tej sytuacji najbardziej niezrozumiałe dla mnie jest to, że o podaniu ratującgo życie leku za ok. 700 zł decyduje nie lekarz prowadzący tylko jakiś urzędnik w MZ - ale to są pewnie doświadczenia wiekszości użytkowników tego forum. Być może ktoś te informacje wykorzysta.

Pozdrawiam serdecznie życząc wytrwałości i nadzieji w tej trudnej walce z chorobą
Jacek
jacac
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 9:21 pm

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości