Nowe ogniska w rdzeniu i co dalej?

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Nowe ogniska w rdzeniu i co dalej?

Postprzez kathisma » N maja 15, 2011 11:30 am

Witam wszystkich Forumowiczów :) wracam na forum po prawie 2 latach- z pytaniem- jesli ktokolwiek z Was spotkał się z podobnym przypadkiem jak moim, bardzo proszę o odzew!

W 2009 roku przeszłam radioterapie w Gliwicach z powodu nieoperacyjnego gwiaździaka włókienkowego (astrocytoma fibrillare, wg WHO II) w pniu mózgu. W badaniach kontrolnych po leczeniu, proces rozrostowy zatrzymał się, a mój stan ogólny dzięki mozolnej rehabilitacji powoli się poprawiał. W styczniu tego roku przeszłam operację stawu biodrowego z powodu martwicy kości powstałej jako powikłanie po radioterapii i po przyjmowaniu sterydów, w trakcie jej trwania (w sumie 6 miesięcy brania leków- SoluMedrol, Dexamethason, Metypred). Po operacji zmuszona byłam całkowitego odciążania nogi, wiec chodziłam o kulach. Dwa miesiące temu zaobserwowałam, że słabną mi ręce i nogi, zaczęłam mieć problemy z prowadzeniem auta, pisaniem długopisem, czy myciem zębów. Po badaniach MR i PET (ze znacznikiem tyrozyną), okazało się, że w pniu jest czysto- nie ma wychwytu, wiec RT byla skuteczne; natomiast pojawiły się nowe ogniska (inne miejsce w ośrodkowym układzie nerwowym, prawdopodobnie ten sam typ, czyli nie wznowa a przerzuty?) na rdzeniu kręgowym w odcinku szyjnym od C2- C5.

23 maja mam konsultacje w Gliwicach, w celu ustalenia dalszego leczenia, wstępnie była mowa o skojarzonej terapii radio+ chemia (co i jak jeszcze nie wiem). Neurochirurg po obejrzeniu badań niestety znów powiedział, że on "dla siebie" tu nic nie widzi, więc jakiekolwiek leczenie chirurgiczne odpada.

Czy któś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem- nowych, kolejnych zmian przenoszących się do rdzenia kręgowego, lub ewentualnego sposobu leczenia?
kathisma
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 12:21 am

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości