Glejaki pourazowe. Post – traumatic giloma

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: Glejaki pourazowe. Post – traumatic giloma

Postprzez Stwz » Cz maja 16, 2013 10:13 am

Dziękuję za słowa otuchy. Minął już tydzień od pogrzebu. Powoli zbieram siły na dalsze życie. Mam też utworzone stowarzyszenie pomocy chorym na glejaki. Może trzeba wspierać swoim doświadczeniem tych, co dopiero zaczynają walkę.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Re: Glejaki pourazowe. Post – traumatic giloma

Postprzez aga.hojan1 » N maja 19, 2013 10:13 pm

Wyrazy współczucia!!!!!!!!!!
aga.hojan1
swój człek
 
Posty: 119
Dołączył(a): Wt wrz 11, 2012 10:01 am

Re: Glejaki pourazowe. Post – traumatic giloma

Postprzez alicjanie » Śr sty 29, 2014 10:41 pm

Witam,
Czy oprócz związku guzów z urazami zewnętrznymi przed zdiagnozowaniem można doszukiwać się go w przypadku urazów już po diagnozie? Mój guz na szczęście rośnie bardzo powoli, ale niedawno doznałam silnego urazu w miejscu guza i zaniepokoiłam się, że może to doprowadzić do ponownego wzrostu guza. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
alicjanie
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 9:37 pm

Re: Glejaki pourazowe. Post – traumatic giloma

Postprzez Stwz » Wt maja 13, 2014 11:35 pm

Trudno się wypowiadać na ten temat bo nie ma żadnych badań obejmujących takie przypadki. Pamiętać trzeba, że jeżeli mówimy o stłuczeniu mózgu to jest to ciężki uraz z utratą przytomności i uszkodzeniem mózgu potwierdzonym badaniami neurologicznymi. Tylko taki uraz może spowodować powstanie w tym miejscu guza mózgu.
Stwz
bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): N sty 09, 2011 6:29 pm

Poprzednia strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości