[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
glejak.pl - złośliwy nowotwór mózgu, objawy i leczenie • Zobacz wątek - Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez xsw2 » Pn sie 01, 2011 3:27 pm

kathisma - ale prawdopodobnie miałaś inny rodzaj teleradioterapii niż ew. zastosowany byłby u córki hebrydy. Ty prawdopodobnie miałaś naświetlania stereotaktyczne - radio-chirurgię, czyli duża dawka promieniowania skupiona była na obszarze guza (+ margines), natomiast po usunięciu guza zazwyczaj stosowana jest radioterapia konformalna, która pokrywa większy obszar.

"Ogólne zasady postępowania w pierwotnych nowotworach ośrodkowego układu nerwowego"
"Zasady postępowania w poszczególnych rodzajach nowotworów"
xsw2
swój człek
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:28 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez agipek76 » Pn sie 01, 2011 8:49 pm

ja mam dokładnie to samo co córrka hybrydy czyli Astrocytoma Fibrillare - WHO-II st., z tym , że nie zostal wycięty w całości, coś małego zostało...ile? to dopiero okaże się po kontrolnym MR. U mnie również nie ma radioterapii. Tylko obserwacja. POd koniec września rezonans. NIe jestem w stanie "bezczynności" - zmieniłam radykalnie dietę - stosuje wg ksiązki antyrak, piję zioła (chodze do zielarza) i byłam u lekarza, który zajmuje się miedzy innymi medycyna niekonwencjonalna (zioła, homeopatia, leki). Teraz Cały czas zastanawiam sie nad B17 - chodzi o pestki....... Pestki moreli jadłam przez jakis czas przed operacją..... Zastanawiam się czy dalej ich nie jeść.... Jesli chodzi o bioenergoterapię - zarówno zielarz jak i ten lekarz powiedzieli, ze jeszcze nie jest na niego pora, póxniej......
agipek76
nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 1:09 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez nfmama » Pn sie 01, 2011 10:08 pm

ech...u mojego syna I'WHO, ale zadną siłą nie namówię go na zadną dietę. On jest stanowczo mięsozerny i antywarzywno-owocowy. N wszelkie zdrowotne "dodatki" reaguje nerwowo i burkaniem....
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez kathisma » Pn sie 01, 2011 10:17 pm

xsw2 prawdopodobnie masz rację- zresztą napisałam w poprzednim poście '...być może...' :) Przyznam, że nie spotkałam na mojej drodze jeszcze osoby która podobnie jak ja miała Gwiaździaka wlókienkowego i była naświetlana. A ja... byłam napromieniania fotonami X 6 i 20 MV w obszarze guza rdzenia przedluzonego z marginesem, techniką IMRT. Dawka 54 Gy/g w dfx a 1,8 Gy/g. "Przyjęłam" w sumie 30 lamp.
kathisma
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 12:21 am

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez hebryda » Wt sie 02, 2011 5:39 pm

Witajcie,corka trzyma sie wspaniale,zrobila w czerwcu dwa zaliczenia,trzy egzaminy we wrzesniu.My tez radykalnie zmienilismy odzywianie,ja w swoim radykalismie poszedlem dalej,wywalilem wszystko z lazienki-zostalo tylko szare mydlo i jako dezodorant sztyft alunowy,teraz biore sie za srodki piorace,
musze usunac kazdy cien zagrozenia--no i trzeba pracowac nad dobra atmosfera w domu,bo to i WIARA jest podstawa.
Mam pytanie--corka miala rezonans pooperacyjny,uslyszelismy wszystko dobrze,ale czy nie powinien on byc w wypisie ze szpitala?
I dziekuje WAM WSZYSTKIM bardzo goraco i serdecznie,bo dzieki czytaniu Waszych postow ,kiedy pierwszy raz wklepalem slowo glejak i mialem chwile
mocnego zalamania,dzieki WASZEJ postawie i nie bede ukrywal modlitwie wzialem sie za glejaka w sposob analityczny i systematyczny.DZIEKUJE.
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez joki5 » Wt sie 02, 2011 6:30 pm

witaj hebryda
Gratulacje dla Córki... bardzo się cieszę bo to kolejne dobre wiadomości.
Ja też już nie mam nic "złego" w łazience.. piorę, płukam, myję się w "białym jeleniu"
jest cała seria.. wszystko .. szampon, płyn pod prysznic, mydło z pompką itd,
deo też mam w sztyfcie SuperDeo / naturany minerał/ im mniej chemii tym lepiej.
Walczę z dietą... może się uda.
W każdym razie życzę Córce powodzenia i zdanych wrześniowych egzaminów

PS przy wypisie miałam wynik rezonansu, klisze i płytkę.

Pozdrawiam
joki5
swój człek
 
Posty: 477
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2011 7:59 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez agipek76 » Wt sie 02, 2011 8:25 pm

- do hybrydy - napisałam na priv
agipek76
nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 1:09 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez agipek76 » Wt sie 02, 2011 9:12 pm

chyba coś nie umiem pisać na priv :masakra:

Ja oprócz mydeł, szamponów....usunęłam wszystkie swoje kosmetyki - pudry, tusze, kredki i kupiłam inne bez tych paskudnych dodatków. TEraz sprawdzam składy wszyskiego.

Co do Mr pooperacyjnego - tez miałam w 3 dobie -w wypisie nie ma informacji.
agipek76
nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 1:09 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez nfmama » Śr sie 03, 2011 9:24 am

to dziewczyny, skoro tak robicie, to polecę Wam cos jeszcze - jako srodki do pielęgnacji urody/skóry - naturalne oleje i masła zamiast kremow i balsamów.
Jest tego bardzo duuuzo w sieci! Ja od lat jestem fanką, bo na te rzeczy wydaję grosze, a efekty jak za markowe kosmetyki.
Polecam wrzucic w google hasla: zrób sobie krem, biohemia urody, mazidla.
Do smarowania skory calego ciała - dla mnie - najlepsze jast masło kokosowe w czystej postaci.
Oleje i masła są tłuste, ale migusiem się wchłaniają. Skóra się robi jak d....cia niemowlaka :-)a buzia po oleju z kiełkow pszenicy robi się idealna.
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez beaszew4 » Śr sie 03, 2011 1:27 pm

Nfmama, dzięki za tę informację! Ja zamówiłam sobie całą serię z Białego Jelenia - łącznie z proszkami do prania, płynem do mycia naczyń, szamponami, płynami do kąpieli, żelami - dla siebie i dla moich panów (jeszcze muszę córkę przekonać). Ale tam właśnie nie ma kremów, toników, balsamów. Ciekawe, czy znajdę tam przepis na balsam pod oczy? Mam tendencję do "zapuchniętych oczy" (rano), no i w ogóle całe życie - od dziecka mam "sińce" pod oczami. Poza tym mam strasznie jasną karnację, a teraz - po swojej chorobie - już absolutnie nie mogę się opalać. A nie chcę ludzi straszyć "bladzizną", bo zaraz pytają, czy wszystko w porządku. Czy ktoś ma na to jakiś sprawdzony sposób? Wbrew pozorom dla kobiety to wszystko jest ważne. Napisałam hybrydzie, że kobieta, jak zadbana, to od razu zdrowiej się czuje. Nie wiem też co zrobić, jeśli chodzi o cienie do powiek - używam, bo z moimi cieniami pod oczami, jak nie podmaluję oczu, nie rozjaśnię (mam bardzo ciemne oczy), no też straszę :shock: !. Pomijając względy dbania o urodę, no to po prostu nie chcę, żeby ludzie czuli się przy mnie niezręcznie. A niestety sprawdziłam - jak się nie pomaluję, zaraz są pytania: A czy się dobrze czujesz, a co tak źle wyglądasz? :oops:
beaszew4
swój człek
 
Posty: 505
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 9:48 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez nfmama » Śr sie 03, 2011 4:16 pm

na biochemii urody sa chyba i kolorowe, choc nie jestem pewna.Gdzies o jakims pudrze z jedwabiu cos bylo, moze i inne są.
Ja tam wchodzę raz na 3 miesiące, bo inaczej, to bym non stop cos zamawiala :-) decyzja: raz na 3 miesiące trzyma mnie w ryzach. Przez te oleje i masła mam awersję do kupnych kosmetyków - przede wszystkim ze wzgledu na cenę, a i dzialanie tych kupnych jest dla mnie teraz zadne.....
na cienie pod oczami to nie znalazlam patentu :-) ale też niespecjalnie szukalam, a mam koła pod oczami, od dziecka. Takie geny ponoc. Dodają spokojnie z dychę w kalendarzu.Znam problem.Natomiast oleje i masła polecam z calego serca. Tam , na tych stronach - są przepisy na różne takie do zrobienia samemu. Ja mam akurat taką cerę, ze mi te szuwaksy pasują bez zadnego przygotowania. wracam z pracy, zmywam sobie twarz - polecam tzw. hydrolaty - wklepuję jakis olej - moje 2 topowe to olej z kiełkow pszenicy oraz z pestek róży. czekam, az się wchłonie i juz! Ten z róży - ale to nie olejek różany, nie pachnie - nieco farbuje, skora taka zółtawa się robi, ale jak sę wchlonie, to ma piękny odcien.Czasami mieszam te oleje, na twarz stosuje tez - o zgrozo! - olej lniany, ten z lodowki. Jest super.Na szczescie ilosciowo zuzywa sie tego niewiele, kilka kropelek wystarczy.
Ale poczytaj na tych stronach biochemii lub zrosobiekrem.Moze cos tam mają na to.
Polecam jeszcze maxi tani i rewelacyjny peling - scrub do ciala. Tani, bo to cos się wyrzuca . My w domu - córki i ja - peelingujemy się....fusami po kawie! Zamiast z ekspresu to wywalac, scieramy tym ciało.Mozna dodac ciut soli gruboziarnistej, troszkę soku z cytryny i cynamon. Swietnie sciera zgrubienia na lokciach i kolana. Potem takie masło kokosowe lub z palmowe ....poezja :-) minus taki, ze trzeba dokladnie spłukac wannę/prysznic :-)
U nas fusy po kawie w cenie są i wrecz czasem afera, która zuzyła wszystkie fusy!
Na skórę i do zoładka swietny jest tez olej z pestek dyni. Smakuje z pomidorami i bazylią niebiansko, ale jako maseczka do twarzy tez jest super. Tyle, ze trzeba samemu byc w domu, bo ma odcien ciemno-zielony, więc wygląda się....hm.....nieco demonicznie.
Jak mi włosy poprzesychają na koncach i sie siano robi, to wcieram w nie masło kokosowe. Tłuste strąki się robią strasznie. Tak się szykuję do sprzątania, z mopem, scierką i tłustymi włosami wyglądam absolutnie profesjonalnie :-), ale po umyciu , normalnym szamponem są genialne.
Nawet mojego tradycjonaliste tatę przekonalam do olejów. On od zawsze uzywa nivea. Ja mu do tego dodaję olej z róży - mozna zwyczajny krem wzbogacic olejem - kidys nieprzekonany, teraz sam sie dopomina.I ma cerę zadbanego, strarszego pana.
Polecam się.
Ostatnio edytowano Śr sie 03, 2011 5:32 pm przez nfmama, łącznie edytowano 1 raz
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez monikog » Śr sie 03, 2011 5:19 pm

ha! bardzo to było ciekawe co napisałaś, nfmamo, trochę się oderwałam od zwykłych glejakowych rozmyślań. a ostatnio to już nawet przez sen analizuję metody leczenia, więc miło od czasu do czasu natknąć się na fantastyczne porady kosmetyczne :D super! muszę zajrzeć na polecane stronki, bo ja też jakiś czas temu już, zaczęłam czytać etykiety na kosmetykach i unikać parabenów. tylko nie wiem czy się przekonam do fusów po kawie, mój facet by chyba dostał apopleksji gdyby się dowiedział czym zapycham kabinę :wink:
pzdr
monikog
świeżynka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 5:21 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez nfmama » Śr sie 03, 2011 5:38 pm

alez to niejako w temacie, tzn. jak zminimalizowac ilosc swinstwa w otoczeniu .
Nam na szczęście fusy nie zatykają niczego , łatwo spływa, tym bardziej, ze na 1 scieranie 1 miarka z ekspresu idzie :-)to nieco więcej tyle, co i w normalnym peelingu z drogerii tych drobinek się zbierze.Tyle, ze kawowe widać.
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na forum

Postprzez nfmama » Śr sie 03, 2011 5:45 pm

nie lubię robic reklamy, ale kontynuując zdrowe - do jedzenia i kosmetyczne - na skorę , wklejam link do sklepu w wawie:
http://vom-fass.pl/
Tu się kupuje w wiekszych ilosciach, niz w biochemii i zrobsobiekrem, wiecej spozywczych, ale jakich! Zwróćcie uwagę na sklad tych olejów! Omega 3 6 9 w większosci, poza tym I one nie tuczą. Ja muszę chodzic tam z wydzieloną gotowką.Teoretycznie drogo,58 pln/100 ml. ale taka ilosc oleju z róży wystarczy na pól roku na twarz, a jest suuuper!
Ten sklep był w innym miejscu, potem znikł i się objawił na nowo.......na dodatek tam to wszystko mozna smakowac i z wlascicielem wymienic uwagi....własnie dzis znalazlam info o tym, ze juz dziala. Ooo, to juz po mnie......
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Ostatnio przeszedłem operacje glejaka Jestem nowy na for

Postprzez 59dana » Pt sie 12, 2011 10:50 pm

Dzięki za info o sklepie. Poszukiwałam sprawdzonego sklepu aby zakupić olej lniany. Może uda się wdepnąć do sklepu po wykonaniu MR. Będę w W-wie, mieszkam niestety 250 km od W-wy.Pozdro
59dana
nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): So gru 18, 2010 6:20 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości