SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!

Postprzez gosia__a25 » Pt lis 26, 2010 7:29 pm

Witam Wszystkich!!!

Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć.
Zacznę wobec tego od tego,że kilka dni temu rozmawiałam z moim znajomym z pracy.Oczywiście musiałam się wyżalić,jak to mi źle i nie dobrze bo miałam kolejną załamke.

Wczoraj ten sam znajomy zaproponował mi,żeby spróbować zmusić NFZ do refundacji AVASTINU :twisted:

Generalny zamysł jest taki,żeby zebrać jak największą ekipe ludzi,którym "przydałby się" AVASTIN.
Całą brygadą pokazalibyśmy się w tv,a resztę zrobią realizatorzy UWAGI :)

Osobiście myślę,że to faja inicjatywa,cała nadzieja w was,czekam na odzew do 10 grudnia.

Ze względu na to,że w dalszym ciągu jestem w szpitalu i mam baaardzo ograniczony dostęp do internetu,wszystkie osoby zainteresowane proszę o kontakt na numer telefonu:798-620-978.

Pozdrawiam:)
Codzienni pytam,czy kiedyś to się skończy
I nienawidzę słów: "Nic nas nie rozłączy"
Codziennie modlę się, byś zabrał mnie ze sobą
Bo Ludzie nie mają prawa, ludzie zabić mnie nie mogą!
gosia__a25
świeżynka
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 9:16 pm

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!

Postprzez KASIA-DD » N lis 28, 2010 1:25 pm

Myślę, że zanim zaczną się pokazywać chorzy lub ich rodziny trzeba by przekonać kilku profesorów do tej inicjatywy. Tym bardziej, że działanie leku nie jest udowodnione - jest on w sferze badań III fazy (oczywiście jeśli chodzi o guzy mózgu). Jeśli lekarze nie będą oficjalnie mówić, że lek ten przedłuża życie chorych to obawiam się, że sami chorzy nic nie zdziałają. Moja mama jest leczona avastinem - za tydzień będzie 4 dawka i badanie MRT w styczniu. Jeśli wyniki bedą dobre chętnie włączę się w TĄ INICJATYWĘ. TERAZ LECZYMY SIĘ NA WŁASNE RYZYKO A WYNIK LECZENIA NIE JEST PRZESĄDZONY. Nadzieja, że działa to zbyt mało aby z tym iść do TV.
KASIA-DD
swój człek
 
Posty: 110
Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 12:12 pm

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!

Postprzez malutkilu » N lis 28, 2010 1:39 pm

Zgadzam się z Kasią. Unia Europejska, a za tym Polska zarejestrowała Avaastin do leczenia nstępujacych raków:
- okrężnica, odbytnica z przerzutami
- rozsiany rak piersi
- rak płuc o histologii innej niż w przeważajacym stopniu płaskonabłonkowy
- rozsiany rak nerki

Wskazania pozarejestracyjne:
- GBM (rejestracja w USA w ekspresowym tempiue już po drugiej fazie badań, ale bez rejestracji w UE)
- rak jajnika z przerzutami
- rak prostaty z przerzutami

Piszę to, mając przed oczami dokumenty z Roche'a. Dzwoniłam do nich jako dziennikarka, a nie zona chorego. Dali mi pełną dokumentację w sprawie tego leku.

Nie ma co dymić w TV, bo każdy lekarz powie Ci, że najpierw potrzebna jest rejestracja leku, a potem można robić dym, że nie chcą go rpzyznawać.
malutkilu
swój człek
 
Posty: 1099
Dołączył(a): So sty 02, 2010 6:43 pm

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!

Postprzez KASIA-DD » N lis 28, 2010 5:33 pm

Apropos refundacji Avastinu, podobno jest możliwa. Musi zebrać się konsylium w Twojej sprawie i zawnioskować o leczenie niestandardowe Avastinem. Następnie musi to podpisać konsultant wojewódzki. Wniosek wysyła się do NFZ-tu, który podejmuje indywidualną decyzję. Wiem, że w świętokrzyskim są dwie osoby leczone w taki sposób. Więc zamiast kombinować na szeroką skalę, proponuję pogadać z lekarzami prowadzącymi, aby zawnioskowali leczenie Avastinem w Twoim przypadku. Jesli ci się uda, jesli uda się jeszcze komuś i będziecie mięli odwagę się przyznać - to może innym osobą będzie łatwiej walczyć z naszym krajowym systemem leczenia! Powodzenia Kasia
KASIA-DD
swój człek
 
Posty: 110
Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 12:12 pm

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!

Postprzez KASIA-DD » N lut 06, 2011 2:42 pm

Uchwała Zespołu ds Onkologii nr 3 z 13.10.2010 r.
W skrócie: brak klinicznych badań potwierdzających skuteczność Avastinu w leczeniu nowotworów złośliwych mózgu. Nie należy więc go stosować w terapii niestandardowej leczenia guzów mózgu.
Jeśli więc ktoś próbuje walczyć w tym zakresie z NFZ-tem to polecam: albo wniosek o terapię skojarzoną avastin plus coś tam (bo uchwała dotyczy tylko monoterapii), albo o leczenie eksperymentalne!
KASIA-DD
swój człek
 
Posty: 110
Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 12:12 pm

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez chomik » Pn lis 12, 2012 5:25 pm

czy temodal jest refundowany? zaczyma dopieor to cala procedure jutro ide do onkologa.boje sie.....
chomik
swój człek
 
Posty: 106
Dołączył(a): Pn lis 12, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez ElComandanteee » N maja 12, 2013 9:47 pm

AVASTIN (bewacyzumab) nie jest zarejestrowany wleczeniu guzów mózgu na terenie Unii Europejskiej. W terapii złośliwych guzów mózgu w Polsce lek ten jest stosowany off-label (poza wskazaniami). W USA, Kanadzie i Australii AVASTIN został dopuszczony do obrotu w leczeniu glejaka IV stopnia we wznowie/progresji.

Artykuł na temat Avastinu w leczeniu złośłiwych glejaków - guzów mózgu http://glejak.com/avastin-w-leczeniu-glejaka/
ElComandanteee
nowy
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 9:04 am

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez xsw2 » Cz lip 25, 2013 12:48 pm

http://www.eonkologia.pl/Rola-bewacyzum ... 9584.html#

Podczas corocznego spotakania ASCO (American Society of Clinical Oncology) 2013 zaprezentowano wyniki badania III fazy oceniającego skuteczność bewacyzumabu skojarzonego ze standardową terapią u chorych na glejaka wielopostaciowego

...
Mediana OS w obu grupach badanych była na podobnym poziomie (16,1 miesiąca dla chorych leczonych standardowo i 15,7 miesiąca dla otrzymujących bewacyzumab, p=0,11). Mediana PFS była dłuższa w ramieniu, w którym badani otrzymywali bewacyzumab (7,3 vs 10,7 miesiąca, p=0,004), ale nie osiągnął założonej znamienności (p=0,002).

...

Aczkolwiek w badaniu wykazano krótszą medianę OS w ramieniu, w którym badani poddani byli terapii bewacyzumabem w porównaniu do chorych otrzymujących terapię standardową samodzielnie (15,7 vs 25 miesięcy, p=0,08). Jest to wskazówka by u najlepiej rokujących chorych (ze stwierdzoną metylacją MGMT) unikać leczenia bewacyzumabem.



oraz inny komentarz do tego samego badania

http://www.onclive.com/conference-coverage/asco-2013/First-Line-Bevacizumab-Does-Not-Improve-Survival-in-Glioblastoma

A phase III study has found that adding bevacizumab to a standard treatment regimen for glioblastoma consisting of chemoradiation with temozolomide in newly diagnosed patients does not improve overall survival (OS) and did not significantly improve progression-free survival (PFS), suggesting that while there may be a modest benefit, the drug may be best suited for patients with recurrent disease, a setting for which the drug is already approved.


...

We feel that bevacizumab remains an important therapy for patients with glioblastoma, but the results of this study do not support its upfront use
xsw2
swój człek
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:28 pm

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez hebryda » Wt paź 08, 2013 8:55 am

Witam,

Ale Avastin nie moze byc stosowany samodzielnie/+temodal//--jego dzialanie do tej pory nie jest dokladnie wyjasnione,sa tylko przypuszczenia.
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez sofiazoe » So sty 11, 2014 9:11 am

Moja mama jest leczona avastinem - za tydzień będzie 4 dawka i badanie MRT w styczniu. Jeśli wyniki bedą dobre chętnie włączę się w TĄ INICJATYWĘ. TERAZ LECZYMY SIĘ NA WŁASNE RYZYKO A WYNIK LECZENIA NIE JEST PRZESĄDZONY. Nadzieja, że działa to zbyt mało aby z tym iść do TV.
sofia
sofiazoe
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:58 am

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez annasa4 » Pn sty 27, 2014 11:16 am

Bardzo proszę o namiary na Avastin. Gdzie można kupić za ile i czy potrzebna jest recepta . Pilne
annasa4
nowy
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 9:38 am

Re: SZANSA NA REFUNDACJE AVASTIN'U.ŁĄCZMY SIĘ DLA DOBRA SPRA

Postprzez xsw2 » Pn sty 27, 2014 4:26 pm

http://www.avastin.com

w każdej aptece, na receptę
xsw2
swój człek
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:28 pm


Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości