bardzo proszę o pomoc w odczytaniu wyniku badania MR

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

bardzo proszę o pomoc w odczytaniu wyniku badania MR

Postprzez Ania26 » Cz lis 25, 2010 9:50 pm

Bardzo Was wszystkich proszę, jeżeli możecie mi pomóc w odczytaniu wyników i wyrażeniu swojej opinii bo do naszego neurochirurga mamy wizytę dopiero w styczniu a wczoraj odebraliśmy wynik spektroskopii i według mnie wynik po prostu nie wyszedł. Czy może to być możliwe? Jechaliśmy ponad 300 km na to badanie i boję się że na darmo...

" W okolicy ciemieniowo-potylicznej prawej obecna jest loża pooperacyjna z obecnością brzeżnej strefy o podwyższonej IS w obrazach t2-zależnych i sekwencji trim(glioza), nie ulega wzmocnieniu po podaniu paramgnetyku. Wielkość i morfologia sygnału opisywanych zmian jest stacjonarna do badania poprzedniego(wrzesień 2008). Wykonana spektroskopia niediagnostyczna, zbyt duże szumy wynikające z bliskości plynu m-rdzeniowego. Mapy CBV i CBF w wykonanej perfuzji MR nie wykazują wzrostu przepływu krwi w opisywanej okolicy. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony "

mało się znam, nawet bardzo mało i nie wiem co mam myśleć na ten temat. Próbuję się umówić jakoś wcześniej z jakimś lekarzem żeby to zobaczył ale póki co , prosze o pomoc.
Ania26
świeżynka
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2007 11:05 am
Lokalizacja: Białystok

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości