Gąbczak

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: Gąbczak

Postprzez Aga80 » Pt kwi 09, 2010 6:28 pm

jeżeli lekarz podejrzewa NF to należy to sprawdzić...

tak sobie czasmi myslę że "szczęście w nieszczęściu" że przy rekli guzy są najczęściej niezłośliwe... i tę wersje przyjmuje jako obowiązującą w moim przypadku

z rekli można normalnie żyć tylko czasami komplikują wizyty w specjalistów które potrafią namieszać w planach.
Wiara pokonuje kazdą odległość, a wytrwałość zdobędzie każdą górę
Aga80
swój człek
 
Posty: 108
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 5:45 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Pt kwi 09, 2010 7:18 pm

Aga80-"troche" mnie uspokoilas.Zobaczymy,dzis probowalem sie dodzwonic do poradni genetycznej,bez skutku.Jestem ciekaw kiedy bedzie najbliższy wolny termin.
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Wt kwi 13, 2010 12:31 pm

Właśnie dostalem termin wizyty u genetyka....Teraz lepeij upewnijcie się ,że siedzicie-22 LISTOPAD 2010 !!! I u żdanego innego w Gdańsku nie ma wcześniejszego terminu!!! Prawie wybuchnąłem śmiechem do słuchawki....cyrk,istny cyrk...
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez nfmama » Wt kwi 13, 2010 1:19 pm

wiesz co...... :brawo: prawda, ze świetnie?
może przejedż się do Warszawy? W instytucie matki i dziecka przyjmuje dr Karwacki - prowadzi poradnię neurofibromatozy-jest onkologiem i zajmuje sie dziećmi NF. On też rzuciwszy okiem na plamy będzie wiedział, czy to TE plamy. Wówczas genetyka mozecie sobie odpuscić.
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Wt kwi 13, 2010 9:26 pm

Serialu-ciąg dalszy... 8-) Odbierma dzis Karole ze szkoły-miała na końcu rehabilitacje.Rozmwaim z fizjoterapeutka,opowiadma o podejrzeniach onkolog.O tym komicznym terminie wizyty u genetyka,wymieniam nazwisko genetyczki i...Fizjoterapeutka informuje mnie ze ta pani doktor-co dwa tygodnie ma dyzur w szkole mojej corki(jako pediatra)Najblizszy 22 kwietnia-wiec los ,mimo przeszkod potrafi czasem sie uśmiechnąć.
:mrgreen:
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Śr kwi 14, 2010 8:43 am

Dziś uświadomiłem sobie jedna sprawe genetyczka-pediatra o ktorej pisalem w poście powyżej juz swgo czasu Karole ogladala.Gdy córcia przychodzila do szkoly baletowej musiala byc dokladnie zbadna przez lekarza-i to byla TA pani doktor.Dobrze widziala plame Karoli na brzuchu,skolioze-i nic nie mówiła-zakwalifikowala ja jako zdatną do tej szkoły.To tylko gdybanie-ale chyba jako genetyk-powinna wtedy jakos zareagowac,jesli by te cechy naprowadzalyby ją na NF?
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez nfmama » Śr kwi 14, 2010 3:47 pm

nooo....powinna....
pod warunkiem, ze widziała już w życiu pacjenta NF. Ale pracując w "zwyczajnej" poradni, w szkole jest to raczej mało prawdopodobne. NF i diagnostyka to sprawa dla naprawdę dobrych klinicystów.Ale wszystko jest możliwe.
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Śr kwi 14, 2010 4:12 pm

Tzn z tego co wiem poradnia genetyczna(instytut genetyki Akademii Medycznej) to podstawowa praca pani doktor.W szkole bywa raz na dwa tygodnie-to cos dodatkowego.Z Karoli szkoly do poradni jest jeden przystanek tramwajowy ;)
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Cz kwi 22, 2010 3:28 pm

Po wizycie u genetyka-witaj rodzino NF.....
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez Aga80 » Cz kwi 22, 2010 6:50 pm

witajcie w rodzinie "kawoszy". Zapraszamy na nasze fora- jedno na GW drugie na http://recklinghausena.onsi.pl/index.php .

A to że lekarz genetyk nie rozpoznał choroby szczerze mówiąc juz mnie niewiele na tym świecie jest w stanie zdziwić
Wiara pokonuje kazdą odległość, a wytrwałość zdobędzie każdą górę
Aga80
swój człek
 
Posty: 108
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 5:45 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Cz kwi 22, 2010 7:08 pm

Dzieki AGa80-juz sie zarejestrowalem...Pani genetyk stwierdzial ze od razu zrobila notatke przy Karolci-gdy ja ogladala przyjmujac do skzoly-ale nie chciala nas denerwowac-bo u niektorych konczy sie na plamach....
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez nfmama » Pt kwi 23, 2010 7:53 am

no to głupia pani genetyk!!!!Podejrzenie schowała sobie do kieszeni?
Jak widać, u corki nie skończyło się na plamach!
Kiedy podejrzewa się NF, należy dążyć do rozpoznania-potwierdzenia/wykluczenia, a potem do ciągłej obserwacji, chociażby po to, by szybko "wychwycic" ewentualnego glejaka, guza mozgu i inne przypadłosci....Porządna opieka NF polega m.in. na ciągłym "skanowaniu" ciała - rezonanse itp. U mojego syna glejak nie dawał żadnych objawów, był mały i "wyszedł" na rutynowym rezonansie.....
...ciekawe...to tak, jakby lekarz sobie myślał "podejrzewam raka, cukrzycę, zawał serca, ale nie powiem pacjentowi".
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Pt kwi 23, 2010 8:00 am

Właśnie-to samo pomyślalem.Przecie gdyby dwa lata temu-w czasie naboru do szkoly genetyczka powiedzial nam-zapraszam Panstwa do poradni....zapewne byly rezonans-gąbczak bylby jeszcze nieduzy..itd..a ile by to zaoszczedzilo........eh
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez nfmama » Pt kwi 23, 2010 9:31 am

oczywiście. W NF zasada jest ( przy odpowiednim lekarzu) że na dzień dobry kieruje się pacjenta na: usg jamy brzusznej, do okulisty, neurologa, ortopedy i na rezonans głowy. Potem, w zależnosci od potrzeb nie rzadziej niż raz na rok ten rezonans głowy, z wiekiem można rzadziej, jeśli w okresie dziecięcosci i dojrzewania jest ok.
szkoda gadac.....
znajdzcie sobie jakieś miejsce opieki medycznej w miare dobre.Zresztą, zapewne już wiesz, ze kontrola medyczna w NF nigdy się nie kończy...
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Pt kwi 23, 2010 12:22 pm

W Gdansku raczej wszyskto jest rozrzucone..najlepsi specjaliści a danych dziedzinach z reguly przyjmuja w róznych ośrodkach..eh.I taks zczęscie że mieskza sie w duzym mieście-jak pomyśle o osobach zmalych miejscoowści-dla których kazda wizyta u lekarza to wielka wyprawa...
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości