Gąbczak

Czym jest glejak? Jak się leczyć?
Informacje o diagnostyce, stosowanych terapiach, lekach i procedurach - leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii.

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Śr mar 10, 2010 10:10 am

I znów stres.Od niedzieli córka ma problemy żoładkowe-ból brzucha i biegunka(chodzi do łazienki z 3 razy dziennie)Apetyt ma-ale jak coś zje to dośc szybko odczuwa ból i muis iśc -gdzie krol piehcota.Do tych problemów trawiennych dochodiz jeszcze chwilami lekki ból glowy(wczorja utrzymywal sie przez pare godzin(raz znikał raz się pojawial)-ale jest na tyle slaby że nie wymagal podawania lekow przeciwbółowych.Podawalismy jej smecte i herbat rumiakowa.Dziś rano juz nie bylo biegunki-ale jak to córk aokreśla-chwilami bruszek boli i cos się w nim przewraca,do tego lekki bol glowy.Sami rozumiecie że panikujemy slysząc o bólu glowy-może raczej ja panikuje niz zona ;) Dziś idziemy do pediatry-zobaczymy.Jutro zaplanowany juz dawno rezonans kontrolny.
Teoretycznie co do bólu mma podejrzanego-od trzech miesięcy córka co rnao pije zielona herbate i Lyka tran w tabletkach.Czytalem że zarówno zielona herbata jak i tran-moga rozregulowac uklad trawienny(od wczorja odstawislimy na probe i herbate i tran)A może to cos wirusowego?Sami rozumiecie-strach jest....
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez KASIA » Śr mar 10, 2010 3:38 pm

witaj
u mojej córci w przedszkolu i umnie wszkole zresztą też panuje grypa zołądkowa objawy: bół brzuchi i biegunka
ból głowy przytym to tez normalka wiec spokojnie napewno wszystko jest oki
pozaty czy mała wie ze jutro ma badanie?
bo jak tak to stesik też może robić swoje, może sie nie przyznawać ale po swojemu przeżywa
a ból brzucha i biegunka to przy stresie norma :)
wszystko bedzie dobrze pozdrawiam
KASIA
swój człek
 
Posty: 512
Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 12:53 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Śr mar 10, 2010 5:48 pm

Dzięki KASIU! Byliśmy o pediatry-tak jak napisałaś-szaleje sobie nowa odmiana wirusa-i to wszystko,pełno dzieciaków z takimi objawami.Uff..:)
Karolcia wie że jutro ma rezonans-najbardziej narzeka na zmarnownay czas-w czasie jego trwania leci jej ulubiona kreskówka;)
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez KASIA » Śr mar 10, 2010 8:52 pm

no opuszczenie kreskówki to bardzo powarzna sprawa :D
może uda sie nagrać albo znalesć w internecie :D
ciesze sie że lekarz was uspokoił i trzymam kciuki za jutro
pozdrawiam
KASIA
swój człek
 
Posty: 512
Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 12:53 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Cz mar 11, 2010 8:48 am

Rezonans mamy dopiero na 17:40-ale juz zaczynam sie denerwować.Pytanie-powiedziano nam że opis wyniku będzie dopiero za 6-7 dni(wynik odbiera nasza pani onkolog)Czy po za Trojmiastem tez tak długo się czeka???
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez andzia » Cz mar 11, 2010 1:12 pm

dla mnie czasem nawet mówią, że do dwóch tygodni... także u was nie jest jeszcze tak źle ;)
chodzi o to, że oni nigdy nie wiedzą ile rezonansów w danym dniu zrobią i nie wiedzą ile przez to będą musieli poświęcić czasu na opisanie ich. Ja jeszcze nigdy 2 tygodni nie czekałam, zawsze było po paru dniach- góra do tygodnia
Będzie dobrze :wink:
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat sprzyja Ci potajemnie"
andzia
bywalec
 
Posty: 63
Dołączył(a): So lut 07, 2009 9:50 pm

Re: Gąbczak

Postprzez KASIA » Cz mar 11, 2010 3:31 pm

tak tak na wynik trzeba troche poczekać
ale czasem jak sie dobrze zagada i ładnie poprosi to dadza od reki :lol:
mozesz spróbować
tzrymam kciuki
KASIA
swój człek
 
Posty: 512
Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 12:53 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Cz mar 11, 2010 9:44 pm

Po badaniu-najgorsze to fakt iz była "obsuwa" czasowa-poltorej godziny czekania.Potem pół godziny badanie-i prawie w drzwiach zmiana z następnym pacjentem-istna "fabryka".Wynik za tydzień.Chyba że nasza pani onkolog"pochodzi" kolo sprawy.Co ciekawe-gdy przekazywałem dokumentacje poprzedniego rezonansu(przed-opercyjny) oraz tomografow-okazalo sie ze nie wydano nam plytki z badaniem rezonansu-tylko sam opis........eh...
Stres jest-sami to znacie....az mialo sie ochote spytac-jak to wyglądało,ale nawet nie bylo jak-tylko nastepny.,nastepny.......córcia ok-pierwszy temat po wyjściu za brame Akademii Medycznej-"dzis nowy odicnek dopktora Housa"-jej ulubiony serial ;)Swoja droga na neurochirurgii w szpitalu wojewódzkim im. Kopernika w Gdańsku-namiętnie oglądany ;)
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Pt mar 19, 2010 2:09 pm

Włąsnei ejstme po rozmowie telefonicznej z pania onkolog która odebrała wyniki Karoli rezonansu.Powiedziała że ogólnie jest ok-mózgowie czyste,komory tez ok ale...w miejscu gdzie byl przeprowadzany zabieg jest coś dziwnego-nazwal to "masą szczątkową"-ale z dużym znakiem zapytania.Nie ulega wzmocnieniu pokontrastowemu-to akurat bardzo dobrze.Sam nei wie co to jest-ale wydaje jej sie ze moze to byc pozostalosc "gada"...Na 8 kwietnia mamy wizyte u niej..potem ponowny rezonans..Umówilem sie że w poniedzialek odbiore w gabinecie dokumentacje reoznansu i zajde z tym do neurochiruga ktory Karolne operowal-zobaczymy co powie.Kiedsy pisaliście ze czasme zostaja blizny ktore dziwnei wygladaja...powiem Wam szczeze ze nogi sie ugiely i zeszlo cale powietrze jakie ostatnio w nas wstpailo.po prostu boje sie co to mzoe byc..w poniedzialek przesle Wam caly opis badania...
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez andzia » Pt mar 19, 2010 3:05 pm

nie ma co się bać na zapas
WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat sprzyja Ci potajemnie"
andzia
bywalec
 
Posty: 63
Dołączył(a): So lut 07, 2009 9:50 pm

Re: Gąbczak

Postprzez KASIA » Pt mar 19, 2010 3:29 pm

podzielam zdanie ani
to pewnie jakas blizna po operacji i tyle
oczywiście rozumiem zdenerwowanie wasze bo sama jestem rodzicem imoge to sobie wyobrazić
ale spokojnie wszystko bedzie oki
niech spojrzy na to neurochirurg on najlepiej powie co jest grane
pozdrawiam
KASIA
swój człek
 
Posty: 512
Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 12:53 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Python » Pt mar 19, 2010 10:38 pm

Dzieki drogie Panie za miłe słowa otuchy,,,Sytuacja ans przeraziła z dwoch powodow.Po pierwsze w grudniu na pierwszej wizycie u pani onkolog uslyszelismy-ze jesli cos jest-to trzeba bedzie otwierac jeszcze raz a potem aplikowac chemie...po drugie-Karolcia jzu swietnie jest zrehabilitowana-kosztowalo ja to wiele pracy,w szkole zaczęła juz dygać,neurochirurg juz wyrazil zgode by wrocila do swojego ukochanego baletu..kolejny zabieg oznaczalby cofniecie tego wszysktiego i..koniec jej marzen o tańcu...wiem,wiem ja tu o pląsach-a tu o zdrowie i zycie chodiz-ale dla tego malucha to wiele znaczy.
Teraz jestem ciekaw opinii neurochirurga jak obejrzy wynik RM.
Python
swój człek
 
Posty: 286
Dołączył(a): So gru 05, 2009 4:53 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gąbczak

Postprzez Arleta » So mar 20, 2010 9:13 am

Trzymam kciuki,
wszystko bedzie ok :)
żyć.....nie tracić chwil....
Arleta
swój człek
 
Posty: 203
Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 10:14 pm

Re: Gąbczak

Postprzez nfmama » N mar 21, 2010 9:28 am

napisz koniecznie, co i jak. Moze to po prostu blizna pooperacyjna? Mój syn ma za tydzien kontrolny rezonans po operacji, mija równe pół roku.Wrócił na basen, miał 3.5 roku przerwy :-) ale juz daje radę pociągnąć jakies 700m. Przed operacjami robil 3 km. w basenie.....mam nadzieję, i on tez, ze kondycja mu wróci z czasem.
Wiem, ze to oczekiwanie na wynik oznacza zdenerwowanie. Trzymajcie się ciepło. Ja za tydzien :-)
nfmama
swój człek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So lip 11, 2009 3:52 pm

Re: Gąbczak

Postprzez Aga80 » N mar 21, 2010 10:55 am

trzymam kciuki za tych co w najbliższych dnaich beda mieli MR tudziez będą odbierac wyniki... ja dopiero za miesiąc więc mam troche spokoju
Wiara pokonuje kazdą odległość, a wytrwałość zdobędzie każdą górę
Aga80
swój człek
 
Posty: 108
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 5:45 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroba, objawy, diagnoza i leczenie konwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości