PARiS PARK AKTYWNEJ REHABILITACJI I SPORTU PRZY BYDGOSKIM CO

Gdzie się leczyć?
Kogo polecacie, kogo unikać, gdzie można liczyć na jakie terapie, gdzie ile się czeka, możliwości sprzętowe ośrodków, ...

PARiS PARK AKTYWNEJ REHABILITACJI I SPORTU PRZY BYDGOSKIM CO

Postprzez ElizaNOwakWaw » Śr maja 15, 2013 7:26 am

PARIS - PARK AKTYWNEJ REHABILITACJI I SPORTU PRZY BYDGOSKIM CENTRUM ONKOLOGII

Wydaje mi się, że to ważna informacja - tymbardziej, że wielu z nas korzysta z pomocy bydgoskich neurochirurgów... Pytanie czy ośrodek PARIS będzie rehabilitował też osoby po operacji guzów mózgu - z tekstu wynika ,że prawdopodobnie tak. Warto się zainteresować!

źródło zwrotnikraka.pl PARIS PARK AKTYWNEJ REHABILITACJI I SPORTU W BYDGOSZCZY


"21 maja 2013 w Centrum Onkologii w Bydgoszczy odbędzie się uroczyste otwarcie PARiS – Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Takiego miejsca, jak powstający przy fordońskiej lecznicy Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, nie ma w całym kraju. PARIS może zmienić wizerunek polskiej onkologii.

Bydgoski Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu to jedyny w Polsce nowoczesny ośrodek rehabilitacji i sportu przeznaczony dla pacjentów Centrum Onkologii rehabilitowanych w ramach skojarzonego leczenia nowotworów, osób niepełnosprawnych, sportowców oraz wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, Torunia i okolic, którzy będą mogli tam na co dzień uprawiać sport i korzystać z odnowy biologicznej.

W bydgoskim PARiS rehabilitacji zostaną poddani pacjenci z powikłaniami po leczeniu onkologicznym np. z obrzękami limfatycznymi kończyn dolnych i górnych czy z niedowładami. Pomoc otrzymają także dzieci powyżej 7 roku życia ze schorzeniami narządu ruchu, neurologicznymi, po urazach, po leczeniu operacyjnym ortopedycznym i neurochirurgicznym.


Rehabilitacja w trakcie leczenia onkologicznego i po jego zakończeniu to wyjątkowo istotny etap w całkowitym dochodzeniu do pełni zdrowia. Zastosowanie odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych realizowanych w ramach bydgoskiego Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu może zwalczyć skutki uboczne zabiegów chirurgicznych, takich jak bóle związane z cięciami chirurgicznymi, osłabienie organizmu czy zaburzenia perystaltyki. Pacjenci mogą uniknąć również takich niedogodności jak zakrzepy, problemy z oddychaniem, a także są w stanie wcześniej wykonywać podstawowe czynności fizjologiczne."Słyszał ktoś, coś więcej na ten temat?!
ElizaNOwakWaw
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr maja 15, 2013 7:20 am

Powrót do Lekarze, rehabilitanci i ośrodki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron