PISMA DO NFZ!! POMOCY!!

Gdzie się leczyć?
Kogo polecacie, kogo unikać, gdzie można liczyć na jakie terapie, gdzie ile się czeka, możliwości sprzętowe ośrodków, ...

PISMA DO NFZ!! POMOCY!!

Postprzez juliaS » Wt mar 22, 2011 9:06 pm

Witam,
Chciałabym uzyskać informacji, jakie zlozyc pismo do NFZ z prosba o refundację (calkowita lub czesciowa) dalszego leczenia Temodalem.
Co jest potrzebne?, jakie argumenty sa brane pod uwagę?, co jest istotne?, czy należy się powoływać na jakieś prawo?, przypadki, orzeczenia, ekspertyzy lekarskie, diagnozy itp.
Prosze o odp, to ważne!!!
J.
juliaS
swój człek
 
Posty: 509
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 9:03 pm

Re: PISMA DO NFZ!! POMOCY!!

Postprzez KASIA-DD » Śr mar 23, 2011 9:03 am

Temodal jest w koszyku świadczeń refundowanych przy GMB IV. Wniosek może złożyć tylko onkologia. Kryteria - to ogólny dobry stan zdrowia pacjenta, krew i fakt, że jest na chodzie (nie pacjent leżący). Za przemawia np. fakt, iż chory był wcześniej leczony raditerapia plus temodal. Albo jesli jest dopiero po operacji - całkowita (wizualna) resekcja guza. jesli lekarz nie chce wystawić wniosku można zażądać konsylium w tej sprawie. Lekarz prowadzący nie może odmówić. Konsylium to kilku-lub kilkunastu lekarzy, którzy podejmuja decyzję w sprawie złożenia wniosku. Jak wniosek jest złożony NFZ przyzna leczenie.
KASIA-DD
swój człek
 
Posty: 110
Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 12:12 pm

Re: PISMA DO NFZ!! POMOCY!!

Postprzez juliaS » Śr mar 23, 2011 3:50 pm

Dziękuję za informację.
MI chodzi tylko o coś innego. Mamie za 2cykle kończy się monoterapia.
WYczytałam, że jest możlwiość np. w USA podtrzymania tego leczenia jeszcze 6-12m-cy na mniejszych dawkach w systemie 14/14dni. I jestem zainteresowana podtrzymaniem tego leczenia, bo Mama czuje sie swietnie na Temodalu.
Onkolog tylko poiwedziala, ze potzreba zebysmy zlozyli wniosek i probowali otrzymac to dofinansowanie, albo przynjamniej lekarza, ktory na nasz koszt poda te leki!!
Jednakże ceny są duże i nie wiem, czy uda nam sie to zrobic!! i chcialabym wyciagnac troszkę pieniędzy z NFZ.
Czy zna Pani może kogos, kto mógłby mi pomóc w tej kwestii??
Pozdr.Julia
juliaS
swój człek
 
Posty: 509
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 9:03 pm

Re: PISMA DO NFZ!! POMOCY!!

Postprzez KASIA-DD » Cz mar 24, 2011 10:26 am

Temodal jest w tabletkach, więc nie musicie szukać onkologa, który to wam poda. To prawda, że po skończonej monoterapii najlepiej jest przyjmować dawkę podtrzymującą jeszcze 6 miesięcy. Moi znajomi w Lublinie dostali od onkologii temodal dla podtrzymania efektu. Polecałabym po zakończonej monoterapii (gdzieś miesiąc po ) zrobić MRI. Jeśli będzie czyste wystąpić do lekarza prowadzącego o dawkę podtrzymującą. Jeśli nie będzie chciał rozmawaić można rozważyć zmianę miejsca leczenie. Lekarzem, który z pewnością może wam wskazać odpowiednie dawki podtrzymujące jest prof. Szczylik. W przypadku temodalu pewnie nie jest on jedyny, który rekomenduje dawki podtrzymujące. Pozdrawiam Katarzyna
KASIA-DD
swój człek
 
Posty: 110
Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 12:12 pm


Powrót do Lekarze, rehabilitanci i ośrodki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości