Rapioterapia protonowa

Gdzie się leczyć?
Kogo polecacie, kogo unikać, gdzie można liczyć na jakie terapie, gdzie ile się czeka, możliwości sprzętowe ośrodków, ...

Rapioterapia protonowa

Postprzez malutka88 » Pt sie 28, 2009 9:08 pm

Czy ktoś coś wie na temat radioterapii protonowej? Wiem że nie robi się tego typu zabiegów w Polsce w przypadku guzów mózgu. Jest ośrodek we Francji: Centre de Protontherapie d'Orsay (centrum terapii protonowej). Tylko jak się tam dostać. Dosyć drogo to kosztuje, ale na szczęście pieniądze nie grają roli tylko brak kontaktu. Radioterapia protonowa jest mniej szkodliwa i nie niszczy w dużym stopniu delikatnej tkanki która tworzy mózg.
malutka88
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr sie 26, 2009 1:37 pm

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez moto_kate » So sie 29, 2009 9:12 am

To chyba ten ośrodek:
http://protontherapie.curie.info/fr/inf ... acranien#4
(kliknij L'association photons et protons oraz Les séquences du traitement pour les tumeurs intracrâniennes)
Lokalizacja i dojazd:
http://protontherapie.curie.info/fr/inf ... plan-acces
Kontakt:
http://protontherapie.curie.info/fr/inf ... un-medecin
(Tumeurs intra crâniennes de l'adulte - to będzie: guzy wewnątrzczaszkowe dorosłych)
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez malutka88 » So sie 29, 2009 4:34 pm

Wielkie dzięki. wczoraj byłam na tej stronie ale coś się bardziej nie zainteresowałam;)
malutka88
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr sie 26, 2009 1:37 pm

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez moto_kate » So sie 29, 2009 7:30 pm

_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez paracentus » N lis 21, 2010 1:59 pm

Dawno nikt tu nie pisał, więc reaktywując dyskusję, udzielę się.

Przeczytałem wiele wpisów i opinii na temat pozbywania się guzów, wynikających np. z choroby nowotworowej i chciałbym służyć własnym doświadczeniem oraz informacją, że obecnie każdy, kto jest po operacji lub posiada guza nie kwalifikującego się z różnych powodów do usunięcia, powinien skorzystać z terapii protonowej. W większości przypadków guzy są całkowicie niszczone, lub ich przyrost zatrzymywany - o szczegóły trzeba pytać lekarza, ale neiwielu wie, że taka metoda w ogóle istnieje.

Ośrodek, który sprawdziłem, mieści się w Niemczech (Monachium) - www.rptc.de, i zapewnia kompleksową opiekę oraz terapię, bez konieczności załatwiania miesiącami różnych spraw związanych z leczeniem i pobytem.

Dla niektórych to ostatnia szansa, dla innych profilaktyka, bez której może nie udać się wyleczyć, ale uzależnić od leków lub wyjałowić organizm od substancji chemicznych.

Trzymajcie się,
Andrzej
Andrzej Wyszyński
......................
www.poklonslonca.pl
paracentus
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt kwi 27, 2010 8:01 am

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez clooney » Śr kwi 13, 2011 11:21 am

Terapia protonowa pozwala lepiej wycelować w nowotwór , wiąże się z mniejszym całkowitym obciążeniem promieniotwórczym i łatwiej nią sterować...Jak doczytam to dam znać...

Pozdrawiam clooney
W ramach doktoratu zajmuje sie nowoczesnymi technologiami medycznymi pomagającymi zwalczać raka (microarray, nanotechnologia, terapia genetyczna, naturalne substancje o potencjale antynowotworowym)
clooney
bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 10:48 pm
Lokalizacja: Bochum

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez ElComandanteee » Śr maja 15, 2013 4:14 pm

Ma ktoś jakieś aktualne źródła/strony/publikacje lub bibliografię w których możnaby poczytać więcej o radioterapii protonowej ?!?!
ElComandanteee
nowy
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 9:04 am

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez karla » So gru 14, 2013 10:55 pm

Czy jest na forum ktoś kto może się podzielić jakimś doświadczeniem jeśli chodzi o radioterapię protonową? Rozważamy ją z Mężem, ale chcielibyśmy się wcześniej dowiedzieć czego możemy się spodziewac po tego typu leczeniu. Jakich efektów można się spodziewać przy cześciowo usuniętym gwiaździaku włókienkowym? Gdzie najlepiej wykonać taki zabieg? niemcy, Francja czy może jeszcze w innym kraju. W PL tego typu zabiegi będą wykonywane MOŻE w 2016 roku (narazie leczone są nowotwory oka).
karla
nowy
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 11:02 am

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez Maria67 » Cz gru 18, 2014 10:29 am

Najbliżej Polski radioterapia Protonowa dostępna jest W Berlinie, Monachium i Pradze. W Polsce niestety tylko leczą protonoterapią czerniaka oka. Zabiegi są drogie, pytanie czy efekt w porównaniu z klasyczną radioterapia jest wart ceny. Macie jakieś doświadczenia ?! lista ośrodków i informacje: http://www.zwrotnikraka.pl/protonoterap ... ki-koszty/
Maria67
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 5:45 pm

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez Iwona1 » Śr lut 04, 2015 12:38 pm

Może ktoś ubiegał się o pokrycie tych kosztów z NFZ, bo niestety 50-60.000 E za leczenie w Pradze przekracza nasze możliwości finansowe. A mój chory siostrzeniec ma tylko 3 lata, nieoperacyjnego guza mózgu, w trakcie chemioterapii, i żadnej pomocy znikąd. Proszę o pomoc!!!!!
Iwona1
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr sty 28, 2015 10:32 am

Re: Rapioterapia protonowa

Postprzez wikusia1102 » Śr lut 04, 2015 8:16 pm

PRAGA ŻYCZY SOBIE SKIEROWANIA W PRZYPADKACH PEDIATRYCZNYCH. CZY DOKTOR PROWADZĄCY DA WAM TAKIE? GDZIE SIĘ LECZYCIE Z TYM MALUSZKIEM? MOJA CÓRKA TEŻ JEST W TAKIEJ SYTUACJI TYLE ŻE WALCZYMY OD 8MIEŚ ŻYCIA DO DZIŚ(MA 8LAT). TEŻ SZUKAM POMOCY. KLINIKA W MONACHIUM NIE CIESZY SIĘ DOBRĄ OPINIĄ. A GDZIE WARTO ZAPUKAĆ NIE WIEM!!!
wikusia1102
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 3:56 pm


Powrót do Lekarze, rehabilitanci i ośrodki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości