Potrzebny specjalista do oceny wyników histopatologicznych

Gdzie się leczyć?
Kogo polecacie, kogo unikać, gdzie można liczyć na jakie terapie, gdzie ile się czeka, możliwości sprzętowe ośrodków, ...

Potrzebny specjalista do oceny wyników histopatologicznych

Postprzez fruziafru » Wt mar 08, 2016 8:59 pm

Dzień dobry,

Pilnie potrzebuję namiarów do lekarza, z którym mogłabym skonsultować wyniki histopatologii wyciętego glejaka u mojej Mamy. Nie mam bladego pojęcia jakiego specjalisty szukać, ani z jaką placówką się kontaktować, stąd mój post.

Na wstępie trochę o dotychczasowym przebiegu leczenia mojej Mamy:
Pod koniec stycznia tego roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Mama przeszła operację wycięcia glejaka (wcześniejsza biopsja wykazała podejrzenie III stopnia). Mimo niedogodnego umiejscowienia, resekcja nie wpłynęła bardzo negatywnie na jej stan zdrowia. Obecnie jest w pełni sprawna, samodzielna, a nawet w lepszej kondycji fizycznej niż przed operacją. Jedyne negatywne następstwo to nieznaczne jąkanie się przy dłuższych wyrazach.
Tuż po operacji otrzymałyśmy z Instytutu wyniki badania histopatologicznego wyciętego guza, z których wynikało, że jest to glejak II stopnia złośliwości (jakim cudem z III na II nie wiemy, ale wiadomość zdecydowanie nas ucieszyła), którego prawdopodobnie nie trzeba będzie poddawać ani chemio- ani radioterapii. Neurochirurg, który prowadził operację, dla pewności poprosił Mamę o konsultację wyników i dostarczenie bloczków do patomorfologów w Centrum Onkologii w Warszawie. I tu się pojawia problem, gdyż wyniki z Centrum sugerują, że jest to z kolei glejak III-IV stopnia (jeszcze inny wynik!).
Na chwile obecną lekarze chcą natychmiast poddać Mamę dalszej chemio- lub radioterapii, a my jesteśmy kompletnie zdezorientowane. Jak poddać się kuracji tak obciążającej organizm jak chemioterapia, skoro wyniki histopatologiczne są niekonkluzywne (tym bardziej, że jeden z wyników sugerował II stopień złośliwości, którego lekarz nie chciał już niczym traktować!)??

W związku z tym, że nikt nie jest nam w stanie dać konkretnej odpowiedzi z czego wynikają różnice w tych badaniach i nikomu się nie spieszy, aby je wykonać ponownie, bardzo mi zależy, aby skonsultować wyniki histopatologii (bądź wykonać kolejne, nowe badania) w jakiejś innej placówce. Czy zna ktoś może jakiegoś lekarza specjalistę bądź przychodnię (najlepiej w Warszawie), w której można by ponowić badania/zasięgnąć opinii? Byłabym wdzięczna za konkretne nazwiska lub chociaż nazwy samej specjalizacji, która się tym zajmuje (neurochirurg? patomorfolog? jakiś inny lekarz??) bo na chwilę obecną nie wiem nawet gdzie szukać i czy przypadkiem nie powinnam załatwić jakichś nowych badań?

Natalia
fruziafru
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 08, 2016 6:58 pm

Re: Potrzebny specjalista do oceny wyników histopatologiczny

Postprzez dzeybi » Pn mar 14, 2016 9:06 pm

O ile dobrze kojarzę to prof. Ewa Matyja z CO w warszawie jest jednym z najbardziej polecanych w polsce neuropatologów.
dzeybi
bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 5:27 pm


Powrót do Lekarze, rehabilitanci i ośrodki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości