Radiochemioterapia z Temodalem wydluza przezywalnosc

Dział poświęcony najnowszym informacjom na temat TMZ

Radiochemioterapia z Temodalem wydluza przezywalnosc

Postprzez Crono5 » Pn lip 28, 2008 12:25 am

Radioterapia plus chemia czterokrotnie zwiększa okres przeżycia pacjentów z złośliwym guzem mózgu

przedruk z:
http://virtualtrials.com/news3.cfm?item=4021


Na podstawie uaktualnionych wyników dużego międzynarodowego badania klinicznego przedstawionego podczas 49 dorocznego spotkania w Los Angeles na I sesji plenarnej 29 Pażdziernika 2007 w the American Society for Therapeutic Radiology and Oncology’s , Czas przeżycia wielu pacjentów z gwałtownie postępującym złośliwym guzem mózgu, glioblastoma multiforme (GBM), którzy byli leczeni chemioterapeutykiem temozolomide (TMZ) i radioterapią, został wydłużony cztero krotnie. Mmogą oni żyć nawet do czterech lat od diagnozy w porównaniu z tymi którzy otrzymują tylko radioterapię.
Poprzednio, pacjenci z GBM typowo przeżywali tylko od 6 do 12 miesięcy od diagnozy i praktycznie nie było nikogo kto przeżył więcej niż 2 lata. Ten typ nowotworu stanowi 25% wszystkich pierwotnych guzów mózgu.

„ Istotna większość pacjentów z glioblastoma ma sporą szansę przeżycia co najmniej kilka lat ciesząc się produktywnym życiem podczas tego okresu., który był nie do pomyślenia ponad dekadę temu” powiedział Rene-Olivier Mirimanoff, M.D. autor prowadzący badania i radioterapeuta w Centre Hospitalier Universitaire Vaudois w Lausanne, w Szwajcarii. „Uwzględniając to jak szybko ten typ nowotworu rośnie, pacjenci którzy przeżyli 4 lub 5 lat od diagnozy są w rzeczy samej uznawani za długoterminowych „ocalałych”."

Wczesne wyniki III fazy badań klinicznych opublikowane po raz pierwszy, przez Stupp w New England Journal of Medicine w 2005r. donosiły pacjenci którzy byli leczeni za pomocą TMZ i radioterapii, przeżywali dwukrotnie dłużej – dwa lata od diagnozy, w porównaniu z tymi którzy otrzymywali tylko radioterapię. W badaniu wzięło udział 573 pacjentów, u którzy w sposób losowy zostali poddani terapii z udziałem TMZ podczas i po radioterapii lub samą radioterapię. Terapia ta natychmiast stałą się standardową terapią dla GBM na całym świecie.

Naukowcy rozszerzyli badania w celu dowiedzenia się czy pacjenci z GBM którzy otrzymali ten rodzaj terapii mogli żyć dłużej niż dwa lata. Uaktualnione wyniki pokazały, że 12% pacjentów którzy otrzymywali terapię TMZ podczas i po radioterapii żyli do 4 lat w porównaniu z 3% tych którzy otrzymali radioterapię i przeżyli ten sam okres.

„Odkąd pacjenci z GBM są w stanie teraz żyć dłużej, onkolodzy monitorują ich bardziej uważnie i istotna proporcja tych pacjentów jest aktywnie leczona kiedy następuje wznowa z użyciem kombinowanych opcji terapeutycznych.” Powiedział Mirimanoff „To nowo opracowane podejście nie było ekstremalnie nie prawdopodobne 10 lat temu”
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Powrót do Temodal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość