Dziurawiec (LAIF600/900) próba zebrania informacji naukowych

Twerapia oparta o Ziele Dzurawca, polecana przez niemieckich lekarzy, dająca bardzo dobre rezultaty

Dziurawiec (LAIF600/900) próba zebrania informacji naukowych

Postprzez damago1 » Pt lut 06, 2015 9:03 pm

Chciałbym, żeby w tym wątku spróbować zebrać co wiadomo na temat potencjalnego: działania, skutków ubocznych i alternatywnych preparatów. Sam jestem w sytuacji, gdy muszę podjąć decyzje co do leczenia glejaka wielopostaciowego (glistoblastoma) ale jestem racjonalistą i chciałbym odfiltrować szum informacyjny, cudowne wyzdrowienia (jednostkowe) i zebrać co wiadomo o tej terapii żeby można było podjąć racjonalną decyzję.

Co mi się udało dotąd ustalić (grzebiąc dość długo w internecie):

Laif 600 został zastąpiony przez Laif 612.

Laif 600/612 to ziołowy antydepresant na bazie wyciągu z dziurawca. (niem. Johanniskraut , ang. hypericinum). Na stronie
http://www.steigerwald.de/fileadmin/use ... 12_6.4.pdf jest ulotka leku (antydepresant ziołowy). W samej ulotce nie ma informacji o stosowaniu na raka ale tak bywa jak rozumiem bo już kiedyś byłem neurologicznie leczony lekiem na padaczkę przy zupełnie innym urazie.

Z tego co rozumiem to jest jakaś metoda uzyskiwania syntetycznej substancji hypericin która jest jedną z głównych substancji w dziurawcu (hypericinum). Rzeczywiście jest trochę artykułów dotyczących badania hypericinum w mniejszym lub większym związku z glistoblastoma. Co ciekawe znalazłem szereg artykułów dotyczących pomocy hypericin w badaniu guza (że lepiej widać – pod mikroskopem ale też podczas operacji jeżeli się dało wcześniej pacjentowi hypericin to w pewnym rodzaju oświetlenia widać gdzie są komórki rakowe bo stężenie hypericin podanego w zastrzyku jest dużo większe w komórkach rakowych niż pozostałych - http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 8311007451 ).

http://journals.lww.com/neurosurgery/Ab ... y,.35.aspx – to chyba pierwszy artykuł z 1994r badania in vitro (czyli wyizolowanych z ciała, 'na szkiełku') komórek i ich odpowiedzi na hypericin, z dodatkowym wspomaganiem przez światło, sugerujący podjęcie badań klinicznych.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21456013 - to jest chyba badanie z 2011 dotyczące wpływu Hypericin (angielska nazwa dziurawca) na glejaka, faza pierwsza więc jak rozumiem raczej się koncentrowali na tolerowaniu substancji – konkluzja że jest tolerowany, podane były wyniki statystyczne i mediana przeżycia. Nie wiem czy/i jak można te wyniki interpretować w jakikolwiek sposób w odniesieniu do skuteczności, moim zdaniem nie.

http://thejns.org/doi/abs/10.3171/foc.2006.20.4.13 - to jest artykuł dotyczący wspomagania tamodalu przez dziurawiec podawany równocześnie – badania in vitro, jest pod nim lista cytowań, nie przeglądałem artykułów z listy cytowani ale z tego co widzę tam chyba też jest sporo o uwrażliwianiu komórek rakowych na światło (Potential of Herbs as Clinical Photosensitizers) terapia fotodynamiczna (http://europepmc.org/abstract/med/16059654 - badanie in vitro dotyczące wspomagania dziurawca przez dazepam) – nie wiem czy w ogóle warto w tą stronę szukać bo nie wiem jak by miało wyglądać to ‘naświetlanie’ a ten artykuł to in vitro i dopiero sugestia dla dalszych poszukiwań.

Jest też praca doktorska na temat Hypericin (po niemiecku) http://vts.uni-ulm.de/docs/2009/6669/vts_6669_9150.pdf ale dotyczy tylko terapii fotodynamicznej i znowu in-vitro. nie przebrnąłem przez nią, przejrzałem tylko podsumowanie (strona 128) gdzie jest wspomniane, że hypericin wykazuje zabójcze badanie na ten konkretny rodzaj komórek rakowych które były badane, jeżeli go pobudzimy światłem i że zalecaliby dalsze badania innych linii komórek i może na zwierzętach.

Na razie nie trafiłem na żadne dalsze wyniki dotyczące badań in vivo / klinicznych za wyjątkiem tej notki z 2011r (amerykańska prasa): http://www.sciencecodex.com/scientists_ ... ain_tumors ale to jest notka prasowa a samego artykułu nie dorwałem (podobno publikowany March 31, 2011 in the journal Cancer)

Jest niemieckie forum dotyczące LAIF 600, nie przebrnąłem przez nie (trochę przejrzałem tylko):
http://www.hirntumor.de/forum/index.php ... 23.15.html
http://www.hirntumor.de/forum/index.php ... 889.0.html
w obu wątkach razem ze 60 postów. Może warto żeby ktoś lepiej niż ja znający niemiecki przebrnął bo ja tam niczego nie znalazłem sensownego - głównie dyskusje o refundowaniu terapii, itp.

Z tego co widzę, wszędzie gdzie jest dyskusja na temat dziurawca w leczeniu glejaka (czy to w polskich czy niemieckich forach) tam przewija się dr. Vogel. Nie widzę, żeby inni lekarze (również w Niemczech) go polecali ale może czegoś nie dojrzałem.

Będę wdzięczny za rozwijanie tego tematu ale proszę żeby w tym wątku skoncentrować się na suchej wiedzy i liczbach a nie na przypadkach jednostkowych wyzdrowień. Może też ktoś leczy się u dr. Vogla i może od niego dostać linki na jakieś prace naukowe o tej terapii.

Farmaceuci i lekarze mogliby się wypowiedzieć na temat składu i alternatyw w stosunku do LAIF 600/900 bo z tego co widzę prace naukowe badają substancję hypericin która jest zawarta de facto w każdym wyciągu z dziurawca więc i w polskich znacznie tańszych preparatach - to by otworzyło drogę do tańszej terapii dla ludzi którzy jednak chcą tego spróbować.
damago1
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lut 06, 2015 8:46 pm

Re: Dziurawiec (LAIF600/900) próba zebrania informacji nauko

Postprzez hebryda » N maja 03, 2015 9:11 am

Witam,
Ja też szukam konkretów,pracę doktorską po niem.przeczytałem/przebrnąłem/4 lata temu,przejrzałem
inne niem.fora-żadnych konkretów-dlatego odpuściłem Leif.
Zastanawiam się nad jemiołą i czy wprowadzać zalecane przez Niemcow:grzyby/vitalpilce/ i Wobe Mucos Nem-też żadnych konkretów.Ale szukam pracy habil.prof.Tarnawskiego-o znaczeniu spektr. w leczeniu i obecności mleczanów(co potwierdzałoby badania dr Coya).
Jeżeli coś znajdę będę informował.Pozdrawiam
hebryda
swój człek
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:27 am


Powrót do LAIF 600/900

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron